Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

gata am ferecat tigrul..am dus-o in camera ,am pus-o in patut si i-am servit putin ceai..sper sa adoarma repede

Mada
,da e ok de paste de pastele cailor..aoleu da,chiar exista un paste al cailor.....deci nu mai are burta mea scapare..ha ha

Ailed , 2 badomene jumate...ha ha pana nu fac ceva nici ca mai zic desi sunt praf de deprimata....nici din pijamale nu ies de vre-o 2 zile....
tie nu iti mai timit tarta..ca ti-am trimis super tort cu fructe si nu l-ai executat

Alexina repede mai vine socrela..sa te vad cand te muti ce o sa-i mai duci dorul..sau o ei cu tine

Viss
Cami
Spiridush spor la 3-3-3....dar vezi ca are si efet yoyo...a tinut si sotul meu

Oana eu dau cereale in iaurtul de la 18 ca mi se pare beh asa gol desi ei ii place..dar cand nu am ceva bun de papa dimi ii mai fac si dimi cu lp....oricum a mea e manechinuita
azi daca nu iti aduc cantarul in camera si o cantaresc si masor..sa vad la masurat cu o sa fac ca am mai incercat eu dar nu a stat

Miha mami de bujor bine ai venit!!!!las ca e mai bine la noi ca inveti mai multe..eu cand eram gravi citeam la bebei care incepusera diversificarea sa fiu pregatita
vad ca nu se aude nimic de la etaj....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

NEATA! MADA spor la curatenie si la cuafor oau de cand nu am mai fost.

IRINUCAgasesti camilia si aici in ro de la baier daca nu in farmacii gasesti sigur pe net
la multi ani sarbatoritilor de azi SONIA SI SERGIU DE VISS SI CRISTIAN DE SPIRIDUSA
fug sa culc piscoasa ca e maraita


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, fa o baie lunga si treci in colanti cu bluza , lasa pijamalele , tortul il fac cand are cine sa-l pape, musafiri ceva, ca ai mei nu papa frisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

m-ai imbunat...iti trimit si tie reteta....uff am vazut iar poza cu tortul /tarta asta si m-a apucat salivatul..dar cum eu nu ies sotul zice sa nu mai fac praji ca ne ingrasam si el nu vrea sa-mi cumpre ingredientele

de schimbat o sa ma schimb.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neatza!

Strumphy, chiar asa, ce-i cu voi? Sper ca sunteti bine!

Fetelor, ma simt asa bine cand vad ca mai patiti si voi cu copiii ca mine cu Luca. Poate pt ca imi dau seama, ca asa le e felul si nu pt ca as face eu ceva gresit

Delia, il recunosc pe Luca in ce povestesti tu despre Andra: cu sifonul de la baie, masina de spalat. In plus Luca baga mana in wc si morfoleste gelul ala de pe margine . Trebuie sa am grija sa fie mereu capacul pus.

Irinuca, si eu am luat Camilia de pe net. De pe okazii. Chiar trebuie sa mai iau o cutie dupa ce luam banii!

Mada, asa patesc si eu cu Luca ziua: fix 30 de minute doarme uneori. In schimb a inceput sa doarma mai bine noaptea. Se mai trezeste doar o data, maxim de doua ori. Asta cand nu-l necajeste vreun dinte.

Acum sunt la incercari de a-l lasa sa adoarma singur seara. Ca ma gandesc la perioada cand voi avea burta mare... Dar nu prea reusesc. Sta un pic culcat, apoi se ridica in fund, apoi in picioare... Dar mai incerc. Poate asa incet, incet, reusesc

As vrea sa ii dau pateu de ficat. Fierb acum mai mult ficatel. Ma gandesc ca daca il blenduiesc cu putin unt iese ca un pateu. Oare? Ca sa-i pun pe painica sa-i dau... Ati facut vreodata? Sa caut pe net sa vad...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 15+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Alina nu stiu ce sa zic de L..cred totusi ca-i si putin vina ta..o zic din experientza cu S a mea ..sa nu te superi pe mine..dezvolt cand am timp asta...insa pe A de la inceput am pus-o in patut si am lasat-o acolo..acum o pun la fel si ii dau jucarii ii fac pa si plec....nu ma duc decat daca plange cu lacrimi..nu maraile..uneori ea sta in patut eu in pat la tv..cere sa o iau dar daca nu o bag in seama tace

da iese pateul si eu vrea sa fac
am reteta 3 ficatei fierti in lapte
1galbenus de ou
unt si lungit daca nu-i prea cremos cu lapte integral
sau se mai poate pune si putin piept de pui
si peste un an sare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Deea , sper sa iasa pateu . La galbenus de ou nu ma gandisem. Sa pun si din asta.
Eu sa stii ca am mai incercat sa-l las asa, dar e un plangacios. Imediat incepe sa planga . Ba chiar l-am lasat si sa planga, ca nu mai puteam efectiv . Am zis ca poate oboseste si se opreste. Nici vorba... Plange pana se ineaca, devine isteric. Acum nu prea il mai las, ca ma gandesc sa nu il traumatizez, ca na... s-a facut mai mare si poate tine minte . Dar oricum nu ma las. Sa nu crezi ca imediat il iau in brate. Sunt constienta ca daca fac asa, asa il invat. Asa ca incerc din rasputeri sa-l obisnuiesc sa mai stea si singur. Asa cate putin cate putin. Si 2, 3 minute daca sta, sunt multumita. Sper sa ajungem la mai mult

Sa dai un copy paste si a mine cu tarta. Daca nu e mult de munca, ma bag si eu.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 15+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, pt Cata:Bioderma Atoderm antirecidiva e super... sti cum avea pe picioare Andra pielea... supeeer,pe burtica nu era exact perfecta dar mai dam...
Deea, multam... uite Maria nu vroia in patutz dar era f cuminte in rest!
Alina... o da... si Andrei ii place ala... dar cica e feng-shui sastai cu capacul pus la wc... cica nu se scurg banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

am urcat sa dau drumul la masi de spalat si am deschis si usa..sforaie fimea cu fundul in sus asa ca imi permit sa mai stau putin pe aici ....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Ailed stai ca nu ma prinsei...trebuie capacul sus sau jos sa vina banii
nu de alta dar eu mereu imi certy sotul ca nu lasa capacul in jos pe la toalete
poate deaia nu mai am eu bani si sufar

Alina tarta din reteta nu mi se pare greu de facut....

Mergi la inceput