BRAVO ADRIANA -Delfinasi de iulie-august 2010 (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Citat:
citat din mesajul lui beu

buna fetelor,
sunt si eu mamica unui baiat va citesc de mult si vreau sa imi spun
parerea.Nu vreau sa creez polemici ca nu e asta scopul.
Deci citind ceea ce se scrie aici am constatat ca multe dintre voi
au tendinta de a lipsi copii de unele elemente nutritive care le gasim in carne lapte etc.Sanatatea unui copil este f.importanta in primii ani de viata si ca sa nu se plece cu carente este bine sa aiba o alimentatie echilibrata.Carla 2008 te plangeai ca plang copii,
te-ai intrebat ca poate li foame? inceraca sa le dai mancare ce mancam noi gen un ou de casa fiert moale cu paine,sau o bucatica de telemea, o paine cu dulceata de casa etc.si sunt convinsa ca vor manca.Toate amestecurile de diferite seminte amestecate cu fructe etc. eu nu zic ca nu sunt sanatoase dar nu stiu cat sunt de apreciate de un copil de 1,5 ani.Repet nu este in intentia mea sa creez polemici ci doar sa atrag atentia asupra unui aspect important.




Nah, cum crezi tu ca nu vei crea polemici cu o asemenea prima postare pe la noi? Nu mai bine dadeai buna seara si bine v-am gasit?


ca bine zici

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu nu cred ca matteo ar urla de foame. Zice el hipopotam si maimutica si nu e in stare sa ceara mancare? :))

Crisu, pai de ce crezi ca l-am facut asa devreme pe radu? Daca treceam de o varsta cu mara, nu o mai luam de la capat

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Eu nu cred ca matteo ar urla de foame. Zice el hipopotam si maimutica si nu e in stare sa ceara mancare? :))

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


daaa, chiar asa

saddie, alice...ce imi plac raspunsurile voastre

nici nu ma mai obosesc sa raspund.... Dar sa vezi cand o citi denisa..si asa se chinuie cu toate variantele ...sfaturile astea ii lipseau

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Oana , acum poate nu a fost rau intentionata doamna. Sa nu fim rele,nu?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Paula exact la fel face si Raducu la plimbare, nu mai vrea decat in brate... asta de cand a dat frigul. Asa ca eu nu-l mai pot scoate, nu pot sa-l car in brate imbracat cu atatea... il scoate numai taica-su

Eu sunt adaptata perfect pt. hibernare, daca nu e absolut necesar, nu ies din casa toata iarna

Crsipro sigur va da roade tratamentul homeopat si va dormi Vladutul tare bine in curand!

Ma duc sa ma bag la loc in pat langa baietii mei. l-am lasat in pat cu noi pe Raducu in seara asta, pt. ca pana la 10 seara au fost n pene de curent si cum noi ne incalzim cu calorifere electrice...va dati seama! Sper sa nu mai pice curentul la noapte.

Va pup dulce!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beu spune:

nu am fost rau intentionata de loc.
mi-am zis doar parerea cu intentia de a nu supara pe nimeni si de-a nu crea polemici.Este un forum de discutii fiecare e liber sa spuna ce gandeste.Repet nu asta a fost intentia mea.
cer scuze daca am suparat pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ooana ma bucur ca e mai bine bunicul tau!!! Nu cumva are aritmie cardiaca? De obicei astea cauzeaza atac cerebral si e nevoie de stimulator cardiac. Sanatate multa si recuperare buna!

Si eu vroiam sa v a zic de tata ca azi a fost prima zi fara nici o criza de angina . Eu as spera sa nu fie nevoie de angiografie, dar vad ca totusi cardiologul insista sa o faca (e musai pentru cei cu angina instabila). Vedem...incotro apucam, daca La Iasi sau la Bucuresti

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Nuu nuu, nu suntem rele, doar ca m-a amuzat tare raspunsul tau. Ce faci, de ce nu dormi, papa Raducu?

A venit paul de la o intalnire...si cica s-a declansat gerul Mi-a zis ca i-a fost frig..cred ca in 12 ani l-am auzit zicand asta de maxim 5 ori. e de rau inseamna

Saddie, noi cred ca vom pleca inainte de pranz, respectiv de ora de somn a Larisei, sa o prindem pe drum. Estimez undeva intre 12.30- 13.30, dar trebuie sa isi aranjeze si Paul programul. Vorbim cu 1 zi/2 inainte, ai numarul meu, e pe mail.
sper sa nu ne ia o vesnicie sa traversam Bucurestiul
Am observat ca in ultima vreme nu doarme f mult in masina, cam 1 ora si putin...si apoi incepe foiala si strofocarile mele de a ne juca si a-i distrage atentia Cand era mica era mai cuminte in masina. Imi de mare ajutor iphone-ul ca se uita la filmari cu noi si cat de cat si dvd-ul cu cartea junglei...desi vad ca i-a mai scazut pasiunea.



de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Da oana stau dupa el sa adoarma. E treaz de la 9 da vad ca nu capituleaza. Mara e fan mare iphone. Stie deja unde sa intre sa vada poze/filmulete. Stie unde gaseste joculete sau alte aplicatii animate. Stie sa intre pe youtube dar trebuie sa fiu mereu atenta sa nu stearga chestii sau sa sune la oameni

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Crissy, ma intrebasei daca mai am vesti de la adriana si nu stiu daca ti-am raspuns sau nu. Dar nu, nu mai stiu nimic de ele, o sa ii trimit maine un sms :)

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput