Citim impreuna - "The Help "/"Culoarea sentimentel

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Acum suntem sa vedem cat ne tine . Azi i-am dus pe toTi la gradinita asa ca sunt libera dupa luni lungi de stat cu ei pe cap si bolnavi.

Da mai, acolo m-am pierdut la "Cantec de gheata si foc", iti dai seama 6000 de pagini se citesc cu truda nu asa... pe urma mi-a fost greu sa ies din atmosfera... cred ca nici acum nu-s complet vindecata , ca am inceput sa ma uit la Dinastia Tudor si am senzatia ca sunt la Winterfell.
Si citesc si "Surorile Bloyen" si daca mai deviez mult mesajul asta se potriveste mai degraba la clubul cititoarelor.

Cum mai acum la "citim impreuna"? Se mai propune, se mai voteaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Inca citesc 'the help'. Mai am . (Citesc un capitol din asta, mai bag unul din 'dansul dragonilor' ca nu imi vine nici pe aia sa il las deoparte, apoi povesti copiilor. Cam greu in stilul asta, dar asta e situatia )



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Inca citesc 'the help'. Mai am . (Citesc un capitol din asta, mai bag unul din 'dansul dragonilor' ca nu imi vine nici pe aia sa il las deoparte, apoi povesti copiilor. Cam greu in stilul asta, dar asta e situatia )




Uau nu l-ai terminat? Te inteleg ca nici eu nu voiam sa-l termin, ma gandeam ca poate poate pana la sfrasit apare urmatorul volum, chiar in engleza. Pe urma am vazut ca au fost si 4 ani intre volume asa ca...Mi-e tema sa nu moara si asta ca suedezul cu Milenium, inainte sa ne spuna ce a vrut de la viata noastra .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am citit si eu Surorile Boleyn acum 1 an - mi-a placut foarte mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

carmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

carmina


[, uite cum intorc un obraz, si pe celalalt si inca o data si tot asa, nu mai mai satur.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Archa spune:

Am citit si eu cartea - in engleza, pe scribd si mi-au cam iesit ochii din cap:))

Mie mi-a placut, chiar foarte mult. Sigur ca e plina de clisee ca un pom de Craciun de decoratiuni si sigur ca e scrisa dupa reteta dar reteta merge inca in ce ma priveste:)

Si ca sa stric definitiv orice urma de parere buna pe care v-ati putea-o face despre mine, declar ca mie mi-ar fi placut - pe deasupra tuturor chestiilor bune care se intampla - ca Skeeter sa ramana cu Stuart, dupa ce Stuart ar merge undeva la rehab si reeducare feminista:)

O vreau pe Aibileen inapoi:(

Am vazut si filmul si preferata mea e Miss Celia, desi apare prea putin fata de figura excelenta de naivitate-cu-sani-mari din carte.
Si Aibileen, bineinteles.

Multumesc cui a propus si a votat cartea asta. M-a umplut de fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Archa, esti nou venita da' iti declar amor etern !


Dintre toate negresele si mie cea mai simpatica si rezonabila mi s-a parut Aibeleen.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am terminat si eu in we cartea. Mi-a placut !! Ultimele capitole le-am trait cu sufletul la gura, desi imi era clar ca se va termina bine, nu puteam sa o las din mana si ardeam de nerabdare sa vad cum se termina lucrurile. S-au terminat frumos pt toata lumea si m-a lasat cu un sentiment placut, de bine .
Multumesc cui a propus-o si mai ales mariei_alexia care a fost o mega-dragutza si mi-a imprumutat-o Voi cauta sa vad si fimul, desi probabil voi fi dezamagita de ecranizare, ca la majoritatea filmelor pe care le vezi dupa ce ai citit cartea.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Archa spune:

Mik, multumesc! Intorc si eu amorul

Mergi la inceput