Gradi/cresa particulara pt pitic de aproape 2 ani

Gradi/cresa particulara pt pitic de aproape 2 ani | Autor: pablito

Link direct la acest mesaj

Cine-mi poate recomanda o cresa/gradi particulara "testata" pt un piticut de 1 an si 11 luni? Preferabil in sector 4 sau 1.
Am cautat cate ceva dar as avea nevoie de cei care cunosc in mod real cresele/ gradi respective. Sau au rude cu copii acolo, ma rog, informatii reale nu marketing.
PS: Gradi de stat nu ne primeste. Crese de stat, -nu cunosc.
Bona de incredere n uam gasit.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IrimiaF spune:

Stiu doua crese de stat in sectorul 4:cresa Oitelor, langa scoala 79 si cresa Tohani, in cartierul Tineretului. Amandoua se bucura de o buna reputatie, dar nu stiu mai multe despre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

eu l-am dus pe al meu la bob de grau e pe popa non, de la 1 an si 6 luni. acum au si grupa baby unde sunt copii si de 11 luni. este privata. eu una sunt multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Money-Mummy spune:

Buna, sunt mamica unui baietel in varsta de 4 ani pe care il duc la gradinita Mami si Tati, din sectorul 1 - foarte aproape de Spitalul de copii Grig Alexandrescu, chiar pe str.Grigore Alexandrescu la nr.58. Imi place foarte mult personalul de acolo (prietenosi si profi)si curatenia exemplara pe care o mentin (cel putin de 1 an de cand am eu copilul la ei) si, am vazut ca au si grupa de bebelusi - cel mai mic cred ca are cam 1 an si jumatate, dar e mereu "cu gura pana la urechi" semn ca ii place acolo. Al meu e la grupa cu predare in romana, dar am vazut ca au si o nemtoaica simpatica...le vorbeste copiilor numai in germana..L-as muta si eu din toamna la grupa aia, dar nu stiu daca mi-l primeste, caci au deja destui copii. Iti recomand sa mergi, sa vizitezi ...sigur o sa iti placa! Singurul lucru negativ (mult spus) care mi s-a intamplat acolo e ca mi-au incurcat ingrijitoarele de 2 ori hainutele, dar le-am recuperat rapid.Bafta!

Mergi la inceput