Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***394***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Noi mergem la tata la masa; a facut ceva "specialitate", o inventie proprie care-i place mult lui Jambo -cu costita si cirnatzi si sos acrisor de roshii. Voiam sa mergem dupa ce-l culc pe Ian dar dna R. are program artistic cu socru' Nu-mi place ca tre' sa ne grabim ca sa-l pot culca pe Ian si mi-ar placea sa putem sta mai mult cu tata.

Aseara am patit fix ca alaltaieri seara: mi-era un somn crunt; dupa tort am si plecat pentru ca, efectiv, imi venea sa ma tolanesc pe-un tzol. Nu mi s-a mai intimplat asa ceva, mai ales cu "repetir"; oi fi beteaga sau doar ipohondra? E evident ca Jambo a mai ramas; mie asa mi se pare normal

Anaan nici mie nu-mi place cind Ian zice corect un cuvint pe care-l stilcea; "noroc" ca nu se intimpla prea des. Deocamdata. La noi "telecomanda" e "aganda".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Super vacanta ce o sa aveti!

Ce-ti mai fac baietii?

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Pierdut mesaj!
Nu-s insarcinata, asa cum ma batea gandul, de disperasem de-a dreptul!
Nu mai merg cu socrii la mare, ci cu magdi, manuela, ela si daca mai vrea cineva sa dea repede de stire. Poate fetele din Franta?


Keutu cheliutu


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

La noi sunt + nu stiu cate grade...si f innourat.Dar poate o mai tine asa si se mai topeste din gheata (deja multa din ea a disparut) pana vin ninsorile iar(s-a anuntat iar cod portocaliu de ninsori si viscol sus si sud-est.)
Eu vreau soare,apa,plaja.... sau macar o primavara calda si frumoasa cu flori si pasarele ce canta....visez ...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.





La Buc a plouat toata noaptea torential,s-a topit zapada, s-a facut mocirla peste tot, iar de vreo 10 min s-a transformat in ninsoare
nu mai iesim noi din casa prea curand

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!! (noi tocmai ne-am terminat micul dejun )

Gigelica sper ca ai ajuns cu bine aseara.

Miha ce ma bucur ca mai intri pe aici Sper ca nu ne scrii iarasi peste 2-3 luni ca-ti iei bataita

Ce replici frumoase de copilasi am auzit eu astazi

Anaan si eu cu acelasi gand m-am trezit astazi, ca nu mai este un bebelus. Mi-a pronuntat David 2 fraze atat de corect ca m-a apucat nostalgia

Kea ce gasca faina ati facut de mers la mare Unde mergeti si cand?


Olga, mamica lui David iepurasul si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ploaie? Mocirla? Cum arata astea..?

A venit fiica-mea de afara dupa o ora, setata ca unul din noi tre sa plece la tara sa ii aduca pe Becky. A cerut mincare ca sa manince tot ca sa se duca a tas-su sa se laude si sa intrebe: Acum mi-o aduci pe Becky??
Apoi s-a dus sa il intrebe daca ea a dormit de prinz azi. Nu inca, acusi te culci. Si dupa ce dorm te duci dupa Becky, da????

Nu va zic ce bucurie pe capul meu, sa ies cu ciinele afara pe ninsoarea asta :)))). Noroc ca e speedy-gonzales, nici nu e nevoie sa ies din scara, se duce, face imediat si vine fuga inapoi. Daca nu o apuca cheful de joaca

Parca vad ca pina la urma iese cu suparare de la Becky asta, ca tati nu prea se indeamna, io am decretat deja ca daca nu se duce el azi ma duc eu miine (cind oricum tre sa scot masina din troiene cumva...)...

Ati vorbit careva cu Gianina?

Mihaela, ce cultivati?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisigri ce distractie o sa fie la voi cu Becky

Noua ne face mama pizza. Cea mai buna pizza Ieri ne-a facut gogosi. Daca mai sta mult pe-aici n-o sa fie bine Si in curand vine si soacra, care tot ne rasfata cu fel si fel de bunatati

Apropos de soacra...vrea sa vina de pe-acum, ca sa fie sigur atunci cand nasc. Pai si daca nasc la tremen la 40 de sapt si dupa aceea mai sta minim o sapt aici, eu ce ma fac cu ea 1 luna aproape? Pe Cristi nu-l deranjeaza caci el oricum nu sta cu ea

Olga, mamica lui David iepurasul si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Fara a avea pretentii de a ma apropia macar de calitatile Organizatoarei-sefe Novus, vin si eu cu 3 propuneri de locatii, daca va pasioneaza poate altceva decit Paltinisul (la care am/ati mai fost).

http://www.turistinfo.ro/sighisoara/cazare-sighisoara/hotel_poenita-c65804.html

http://www.lacolibita.ro/galerie_foto.htm Aici am fost si a fost bestial, nu stiu daca incapem cu totii, depinde citi ne adunam, dar proprietarii sunt fff draguti si amabili, locatia era f ingrijita.

http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/colibita-7632-poze_complexul_fishermans.html



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neatza de pranz.

Noi am fost afara pana la biserica. Cu sania.Numai ca dupa 2 min de tras cu sania Rares a vrut sa vada cum trag eu sania fara el. Si uite asa eu trageam sania goala si el mergea in spatele meu. Va dati seama ce zicea lumea in jur...nici nu am ridicat capul din pamant sa vad crucile oamenilor. Am fost inspirata sa o iau si pe mama cu mine sa pazeasca sania cat stam noi in biserica. Ma bucur ca a invatat Rares regulile bisericii sa vorbeasca cat de cat incet. Si asa bine ce mi-a parut ca a stat linsitit timp de vreun sfert de ora dupa care vine langa mine si in soapta imi spune "nu am luat nicio jucarie, of". Si mi-am amintit ca aveam in poseta mea de doamba...undita cu pesti. Wow...ce bucurie. Si uite asa nu am mai avut treaba cu el. Ei,doar din cand in cand...mai dadea si el un "Doamne miluieste" spre starnirea rasului celor din jur.


Miha, cum sta treaba cu sera? Ma tot bate in gand sa ma apuc de ciupercarie. Ai mei au teren la 5 km de Braila (pamantul de la bunicii materni) si acum e cultivat cu grane. Nu e mult dar parca as fac ceva mai productiv. Insa nici unul din familie nu e nici cu simt intreprinzator nici agricultor inrait.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Floric pai tu ai baiat mare de tot Auzi, sa stea cuminte in biserica si sa vorbeasca in soapta. Noi daca intram, cred ca mai mult de 5 min nu rezistam, nici nu am mai fost in ultima vreme

Olga, mamica lui David iepurasul si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mihaelacg, da' veniti la intalnire? Veniti, veniti?
Ce chestie, inseamna ca Sophia de-aia nu mucea mai deloc la raceli, ca ea nu era cu lactatele deloc (decat marca Ilinca, dar cred ca numa marca "specie diferita" poate fi incriminata pentru vascozitati si secretii). Si coincidentza au ba, cand s-a suprapus raceala peste perioada "lapte+cereale nonstop", a tusit mai haraitor, de-am si tinut-o 4 zile acasa, desi n-a facut febra deloc.
Ioi, Kea, io n-am stiut ca te batea gandul ca esti iar gravi...ai zis aici si n-am observat? Bine ca a fost alarma falsa, adica nu cred ca iti doreai inca un Keutz asa de repede, nu?
Monnvas, deci ti-ai pus niste pene-n paru-ti "bop" si ai purces la criticat garderoba cuscrei, ay?:)))
Aci e zapada mare, dar n-am de gand sa ies, mi-am ous in cap sa fac curetenie, ca ieri n-am putut ca a lucrat huzband de la 9 la 21, asa ca am fost de serviciu cu Phipha, am zis multam ca am reusit sa corectez lucrari si sa mai bag cate un mesaj pe forum, cu intermitentze;)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput