linie test sarcina palida

linie test sarcina palida | Autor: anaelise

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,
Luna aceasta pentru prima data mi-au iesit testele de sarcina pozitive. Ce ma ingrijoreaza e ca linia de test nu devine mai intensa. Primele teste au fost facute in ziua posibila a menstruatiei, la 2 sapt de conceptie (am urmarit cu testele de ov), Barza mi-a iesit cu o umbra de linie, iar Sure Check negativ. Dupa 2 zile, am facut din nou un Sure Check- a iesit clar pozitiv, linia de test insa destul de palida. Dupa alte 5 zile, la 3 saptamani de la conceptie, linia de teste la Sure Check e la fel de palida, nu e mai intensa. Nu am niciun dubiu ca ar fi sarcina, dar nu inteleg de ce nu devine mai colorata linia de test. Si-a mai urmarit cineva evolutia tonurilor de culoare pe testele de sarcina?:)Ca si simptome de sarcina am doar o stare de somnolenta/oboseala continua, o sensibilitate usoara a sanilor si dureri de spate. Dar sunt atat de nederanjante ca daca nu mi-as fi facut testele si nu ar fi lipsit mentruatia nici nu le-as fi sesizat. Daca stie cineva daca se poate urmari evolutia hcg si cu testele de sarcina, va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Mentionez ca mi-am facut deja programare la medic, peste 3 zile, dar nu am rabdare. Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

eu am urmarit cu acelasi tip test, se cunostea diferenta cam la 2-3 zile. nu e mai simplu sa faci un bhcg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaelise spune:

Si eu am folosit acelasi test, Sure Check streamer, pe 30.01 si 4.02, dar nu sunt diferente. Pentru hcg am sa merg luni, dar pana atunci...ma macina ingrijorarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

stai linistita si lasa copilul in pace! ai rabdare


2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; 2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit; 2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
31+ Victor Gabriel

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

anaelise eu zic ca esti gravida...si mie cand mi-a ieit a doua liniuta palida a fost sarcina si asa s-a nascut Horea. abia dupa 2 sapt au inceput testele sa fie mai clare si atunci mi-a confirmat si dr ca este sarcina. Hcg-ul nu l-am facut...dar eu zic ca este sigur satcina

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+ Sasha Andrei (30.12.2008) + Iustin Nicolae (03.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

si la mine au fost palide la ambii copii asta pt ca le am facut foarte repede de la intarziere adica cam stiam ca am ramas gravida pt ca era cm foarte regulat testu l am facut doar de confirmare asa apoi a urmat medicul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

o singura data in viata am vazut cele 2 linii, a doua era pala, abia vizibila, dar era. si eram gravida :-)
mergi luni dimineata la un cabinet de analize medicale si fa ti betahcg din sange, e cel mai sigur sa afli daca esti sau nu gravida.
mult succes

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaelise spune:

Va multumesc din suflet pentru incurajari, nici nu stiti cat de mult m-au linistit. Stiu sigur ca e sarcina, pentru ca n-am mai vazut 2 liniute pana acum si am facut zeci de teste, m-am gandit ca ceva nu e bine daca nu se coloreaza mai intens. Dar mai bine nu ma stresez si vad ce zice medicul. Dupa ce aflu ca totul e bine ;), ma inscriu la mamici de octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

si la mine a fost a 2a linie palida destul de mult. nu retin exact cat. un test nu iese niciodata fals pozitiv, decat influentat de ceva pastile. la tine nu cred sa fie cazul.
la simptome... nu te astepta de acum. ai rabdare. o sa ti se ia de ele

34s2z

AMR < 6 saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaelise spune:

Am fost la medic, dar nu se vede nimic inca. La 5 sapt si 3 zile s-a vazut doar endometrul ingrosat. Voi face betaHcg, apoi il voi repeta in 48h. Sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

e prea devreme pt eco. te asteptam cu testul de sange! sa iasa cum vrei tu!

35s1z

AMR < 5 saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput