Piersicute de iulie-august 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Multumesc Dianami pentru clarificari.
Biribu, imi cer scuze, dar nu stiam ca esti medic. Am crezut ca pur si simplu te-ai documentat din dorinta de a fi o mamica informata. Nu am intentionat sa iti pun la indoiala cunostiintele, dar chiar nu stiam ca ai pregatire de specialitate. Imi cer scuze inca o data.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami

Eram prin zona . Nu pot sta mult, poate ne auzim maine numai cu vesti bune.

Seara linistita tuturor!


Diana, 19+ cu si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)


pai cum te simti? esti ok?
ai intrat pe medicamentatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza burtici! wow, inca un capitol
eu am avut o zi groaznica ieri am avut dureri de burtik toata ziua, nu au cedat nici cand am ajuns la caldura, nici cu no-spa...nicicum aseara am cedat si m-a umflat plansul de frig, de durere, de teama sa nu pateasca BB ceva...cu chiu cu vai am reusit sa ma linistesc cand am ajuns acasa, am stat cu picioarele in apa fierbinte si m-am bagat in pat la caldura. mi-a trecut intr-un final durerea de burtik, insa m-a apucat migrena am mai luat un no spa si un paracetamol si am adormit.
acum dimi m-am trezit f buimaca, mi-a venit ameteala...mi-am luat tensiunea si am 9.5 si puls 60 asa ca la sfatul mamei am bagat o cafelutza cu lapte ca sa incerc sa ma pun pe picioare. mai stau un pic in pat si sper sa-mi revin k am planuri de gateala azi

va pup si sa aveti un week end excelent!

Roxy
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

biribu imi pare suepr pertinenta opinia ta; poti sa imi un link ceva (oficial) ca l-as arata si sotului; la baiat am recoltat si el ar vrea si tura asta, eu nu (dar nu aveam argumente)

fredelia imi pare f rau ca ai un inceput de an asa aiurea...

roxypui mai bine lasi planurile de gateala si stai in pat, chiar dc pare ca a trecut durerea
maine o sa fie mult mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Muraturica, stai linistita ca nu se supara Biri, noi avem copilasi de 2008 si de acolo ne stim.

Porumbita, continui cu tratamentul pt. oprirea contractiilor, antihipertensive inca nu iau, am tensiunea medie 13.5 dar mai astept sa vedem daca e in crestere sau se mentine, incerc sa aman cat pot o parte din medicamente.
Cate saptamani ai? Vad ca nu esti in lista.

Aveti grija daca umblati pe afara, au anuntat polei, nu va trebuie cazaturi .

Am o sugestie: daca vreti sa fiti trecute in lista sau aveti modificari de facut trimiteti PM la userul iul_aug_2012 , cine se va loga va vedea PM-ul si va face modificarile. Asa nu se mai omit postari (care se vor indesi de acum incolo, asa e la fiecare odisee).


Diana, 19+ cu si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna fetele!

Freedelia, cam multe ghinioane s-au adunat la tine anu asta, dar gata, de acum trebuie sa inceapa vestile bune!!! Stii cum se zice..un necaz nu vine niciodata singur! Nu credeam in zicala asta pana nu am ajuns sa o simt pe propria piele...

Afara e un peisaj de vis dar nu ma incumet sa ma aventurez la bulgareli si sanie. Asta e, merita sacrificiul anu asta.

Si mie mi-a dat doctorita sa iau Augmentin doar pe baza sumarului de urina, pana urma sa vina Urocultura. Numai ca Urocultura a venit sterila (ca sa mai ai incredere in laboratoarele de la maternitate...) si am continuat tot cu Augmentin pana la 7 zile. Luni trebuie sa ma duc sa o refac la un laborator mai ok si sa speram ca nu iese nimic.

Ma numar si eu printre cele molipsite de bucatareala. Am dezghetat un piept de pui si acu sa vad cum ma inspira. Ceva idei?

Saptamana 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulici_bebe spune:

Neatza fetelor!Tare vorbarete ati mai fost,abia acum am reusit sa va gasesc.Noi suntem bine,ieri am cazut pe scari si ca sa fiu sigura ca bebe e bine am fugit la eco,si am aflat ca am o fetita si ca e ft bine dezvoltata are 350 g.Apropo cum pun carucior roz?

DPN-25 iunie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

OMG, am lipsit 2 zile si s-au scris aproape 3 capitole... clar nu pot tine pasul cu voi. Sper sa pot citi din urma.

Pana atunci, am o intrebare la voi, in special la fetele care au probleme cu sarcina si nu mai merg la servici. Fetelor, voi ce fel de concediu medical aveti? Risc maternal? Care este codul acela de diagnostic trecut in dreapta perioadei?

Are cineva reducerea programului cu o patrime? Daca da, cat de greu se obtine?

Pentru cele 16 ore dispensa pentru controale prenatale, cum ati procedat?

Multumesc anticipat... O sa-mi modific si semnatura, avem deja 18 sapt si dam din picioare de miscam burtica din loc..

17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulici_bebe spune:

Neatza fetelor!Tare vorbarete ati mai fost,abia acum am reusit sa va gasesc.Noi suntem bine,ieri am cazut pe scari si ca sa fiu sigura ca bebe e bine am fugit la eco,si am aflat ca am o fetita si ca e ft bine dezvoltata are 350 g.Apropo cum pun carucior roz?

DPN-25 iunie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulici_bebe spune:

off abia acum am vazut ca din greseala am postat de 2 ori mesajul...scuze.Noi deja am inceput sa ne gandim la nume pt bebelina,mie imi plac Aria,Aimee,Jessica,Mayra,Marissa,Victoria,Lorelei

DPN-25 iunie 2012

Mergi la inceput