Beta hcg mic

Beta hcg mic | Autor: Amabella

Link direct la acest mesaj

Va rog mult, spuneti-mi si mie niste povesti cu beta hcg mic la inceputul sarcinii (dupa ziua cand se astepta CM) si care s-au sfarsit bine! Va rooog, spuneti-mi ca exista astfel de povesti!
Am facut ieri, Z33, a doua zi de intarziere, un test beta hcg si avea valoare 17,7, despre care chiar si eu, fara sa fiu medic, imi dau seama ca e cam mica. Am facut si ieri si alaltaieri si parca si rasalaltaieri teste de sarcina, la care a doua liniuta abia se vede. La cel de azi se vede si mai putin, ceea ce ma face sa cred ca valoarea beta a mai scazut, deci sarcina s-a oprit din evolutie.
Maine ma duc din nou sa fac testul, dar cred ca va iesi sub 17,7.

E cineva care crede ca am de ce sa mai sper si are si argumente pentru asta? Dar nu din seria "speanta moare ultima".

Va rog frumos, astept povesti adevarate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pentru ati da seama ca o sarcina este in evolutioe trebuie repetata beta la 48 de ore si valoarea trebuie sa se dubleze.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Nu stie nimeni povesti cu final fericit si inceput pesimist?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

si eu am facut beta hcg la 4 sapt si 6 zile (ceea ce inseamna 34 de zile) si a iesit 18, dar sangeram de o zi aproape, de asta m-am si dus. dupa 48 de ore a iesit valoarea 3 din pacate... am pierdut-o... dar din cate spui tu nu sangerezi, nu?? mai mult nu imi dau cu parerea ca nu ma pricep. imi pare rau si mie ca povestea mea nu e una optimista si cu final fericit...

mami de (25.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brocolina spune:

Valoarea corespunde cu o sarcina de o saptamana (circa) dupa conceptie/implant, deci poate fi un final fericit daca ai avut o ovulatie tardiva, si deci conceptia si implantul s-au produs tarziu.
Nu stiu povesti de acest fel, stiu doar doua persoane cu test negativ (nu Beta hcg) si la o saptamana de intarziere, desi erau insarcinate!
Sper pentru tine sa fie asa cum iti doresti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Si la mine la al doilea si la al treilea test de sarcina, liniuta a doua a iesit mai pala decat la primul test de sarcina....si la fel m-am ingrijorat.

Dar a fost bine si peste 9 luni am devenit mama

Repeta Beta hcg la 48 de ore. Valoarea trebuie sa se dubleze, sau sa creasca cu minim 75%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Nu m-am mai dus la beta. Aseara am facut un nou test de sarcina Clear Blue digital, care a iesit pozitiv acum 2 zile, si mi-a iesit negativ. Eu am mare incredere in Clear Blue si chiar il iubesc, pentru ca el mi i-a aratat pe cei doi copii ai mei. Iar azi dimineata a inceput si spotting-ul.
Asta e! Am noroc ca, daca tot s-a oprit din evolutie, s-a intamplat repede si inainte sa ii bata inima, inainte sa devina prea omulet; am noroc si ca nu a intarziat mult CM si ca pot sa o iau repede de la capat. Presupun ca luna viitoare va fi un ciclu normal, dat fiind ca sarcina s-a oprit repede. Nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brocolina spune:

Imi pare rau!!! Sper sa reusesti cat mai repede sa redevii mama asa cum iti doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

da luna viitoare va fi un cm normal. sau cel putin asa era la mine si am pierdut vreo 6 in jur de 6 sapt. la mine si la cea pe care am dus-o la capat bhcgul a fost mai mic decat erau limitele normale

Mergi la inceput