Nasterea la Arcadia -Iasi- Hai Nico, Simonik! (31)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Claudia, de care detergent ai bio de vase? Si de unde l-ai luat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oana, eu stiam ca aici sunt preturi ok
http://www.elemental.ro/9-detergenti-bio-vase

Daca o sa faci vreo comanda sa imi spui si mie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Si noi am fost la vaccinul de 2 luni, in sfarsit. Din cauza gerului l-am facut la 2 luni si 2 saptamani.Andrei a fost curajos,nu a plans decat putin la al doilea piciorus si de acu stam cu cartof la picioruse si asteptam sa vedem daca facem febra.

In caz de febra am inteles ca paracetamolul nu e ok. pot sa ii dau nurofen?

Nico asteptam vesti bune!

Mami fericita de bebe Andrei Edward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Claudia, de care detergent ai bio de vase? Si de unde l-ai luat?


Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

Eu initial am luat de la lifecare, inca mai am, dar am luat de la amway, am avut multe recomandari :D.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Iulia eu la dermatolog am mers la unul angajat arcadia batog adelina, dar br bun dermatolog este o dr branisteanu, la dermalux, are site, e foarte buna, oricum sa fugi de roderma
Katy noi am folosit paracetamol, am fost ok... fiecare mamikca face cum simte ca e mai bine ptr puiul ei. Pupam bulanasele si sa treceti cu bine si fara febra.
O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

IULIA eu am fost multumita de dr Niculescu are cabinet in Pacurari.Am fost cu baiatul la el si chiar e foarte dragut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Iulia eu la dermatolog am mers la unul angajat arcadia batog adelina, dar br bun dermatolog este o dr branisteanu, la dermalux, are site, e foarte buna, oricum sa fugi de roderma
Katy noi am folosit paracetamol, am fost ok... fiecare mamikca face cum simte ca e mai bine ptr puiul ei. Pupam bulanasele si sa treceti cu bine si fara febra.
O seara frumoasa!

Mami fericita de David 12.09.11



Multumim frumos de raspuns si de pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Merci Clau! De la Amway as fi vrut si eu, ca am mai avut si e f bun, dar nu am pe nimeni l care sa dau comanda.
Lena, maine dau comanda, te anunt. Acum sunt prea obosita si scriu cu o mana, cu fata in brate.

Katy, supozitorul de paracetamol e ok, taiat pe jumatate in lung. Dar nu cred ca o sa fie nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

camelia mie siminiceanu mi-a zis sa le fac aerosoli, de 4 ori pe zi, tantum verde si orscillo 1/2 zi numai daca sunt f maraiti sa le bag 1/2 paracetamol in fundulet
am groaza cu aerosli ziu cand trebuie sa le fac la amandoi ca nu stau
am vazut ca mai faceti comenzi pe amazon daca mai e cineva interesat de crema http://www.amazon.co.uk/Little-Colds-Baby-Soothing-Ointment/dp/B000P95IDA/ref=sr_1_10?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1328556011&sr=1-10 am inteles ca e f buna pt raceli la bebei, este din state asa ca transportul e un pic cam scump daca am lua mai multe ar merge


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Mamici la cat timp dupa vaccin fac bebeii temperatura. Noi am facut vaccinul pe la 4 si deocamdata e bine, dar sa ma pregatesc pentru noapte...


Mami fericita de bebe Andrei Edward

Mergi la inceput