Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***392***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gina, da, mi-a placut. Am citit aproape jumatate. Mi se pare ca intr-o proportie de 20-30 % ma regasesc in ce e scris acolo, iar faptul ca in paralel citesc "Mami, tati, ma auziti?" de J Salome m-a ajutat sa imi intiparesc niste idei comune mai usor. Daca te plictiseste primul capitol, eu zic sa o lasi balta, ca sigur te va plictisi si mai tare restul. Urmeaza cazuri concrete iar abia spre final niste sfaturi despre ce ai putea schimba in viata ta pentru ca lucrurile sa mearga mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

tot oli

Nu pune la inima ta gandurile altora...
Dar, eu sincer, legat de cosmeticiana, sunt sigura ca Nu o rautate a vrut sa iti adreseze tie, olga, ci a vrut sa spuna ca ea a fost norocoasa pt ca are cei 2 copii excat cum isi doreise ea, un baiat si o fata. Excat cum altii poate se considera norocosi ca au 2 fete, pentru ca fix asa isi dorisera inainte de a ramane insarcinati. So, cosmeticiana nu daduse un verdict de "noroc/nenoroc" general, in fucntie de sexul copiilor, ci doar strict legat de dorinta ei care i se implinise. Sa stiti ca si mie, la al doile acopil, la Tudor, mi s-a zis: vai ce niorocoasa esti, ca uite, ai si fata, si baiat, ca x a tot incercat sa aiba si el un baiat pe prispa, si a facut numa fete, nspe.. Insa tot nu le-am luat nici ca pe rautati, nic ca pe chestii genrela valabile. Sunt doar asa, dorinte personale.

Important este sa fie copiii sanatosi si noi pe langa ei, cati ani "om avea noroc" .

Azi nu va mai scriu prea mult, pentru ca am ceva treab ala serv...
Sa va gasesc maine infloritoare, vesele si entuziasmate de viata...



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Multumesc pentru sustinere

Ce bine ca pana am terminat eu de citit s-au mai limpezit apele, ca nici mie nu mi-a placut atmosfera.

Eu dorm pe mine, toata noaptea l-am pazit pe Luc, a facut febra aproape de 40, abia pe la 6 dimineata a scapat de ea, azi s-a simtit mai bine, sper ca a scapat de pragrul critic. Eu m-am invoit sa plec putin mai devreme, ca nici mama nu s-a simtit prea bine in ultimile zile, ca sa vina toate la pachet

Pisigri: din pacate a primit deja decizia de micsorare a salariului, sper sa trecem si de asta si sa iasa soarele si pe strada noastra.

Olga: te inteleg , asa pateam si eu cand le spuneam ca e baiat al doilea copil, dar nimeni nu ma intreba daca-mi doream fata, ca eu nu aveam nici o treaba, mi-au placut baieteii de cand ma stiu


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ei, Anca, vad ca te-a suparat remarca mea referitoare la "openminded", desi nu se voia o remarca jignitoare. De vina o fi lingvistul din mine, dar nu-mi place sa vad "stationare" in eroare. Scuze, desigur ca este alegerea ta cum te exprimi.

Cat despre Shasa, eu nu am cunoscut situatia atunci cand s-a intamplat, dar chiar Ilinca, in postarea ei, spunea ca Shasa i-a explicat motivul disparitiei de pe forum in niste PM-uri, asa ca eu raman la parerea mea: intr-un conflict nu este frumos sa implici un tert fara ca acesta sa-si fi exprimat dorinta sa fie parte/argument/reper in acel conflict.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

tot oli

Nu pune la inima ta gandurile altora...
Dar, eu sincer, legat de cosmeticiana, sunt sigura ca Nu o rautate a vrut sa iti adreseze tie, olga, ci a vrut sa spuna ca ea a fost norocoasa pt ca are cei 2 copii excat cum isi doreise ea, un baiat si o fata. Excat cum altii poate se considera norocosi ca au 2 fete, pentru ca fix asa isi dorisera inainte de a ramane insarcinati. So, cosmeticiana nu daduse un verdict de "noroc/nenoroc" general, in fucntie de sexul copiilor, ci doar strict legat de dorinta ei care i se implinise. Sa stiti ca si mie, la al doile acopil, la Tudor, mi s-a zis: vai ce niorocoasa esti, ca uite, ai si fata, si baiat, ca x a tot incercat sa aiba si el un baiat pe prispa, si a facut numa fete, nspe.. Insa tot nu le-am luat nici ca pe rautati, nic ca pe chestii genrela valabile. Sunt doar asa, dorinte personale.

Important este sa fie copiii sanatosi si noi pe langa ei, cati ani "om avea noroc" .


Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori


Mare dreptate ai aici!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Simona, multamultamulta sanatate puilor, mamei tale, si un supliment de cafea tie !

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Roro, ti-ai adus urechea acasa? Cum esti?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor

nu v-am uitat, am incercat sa tin cat-de-cat pasul dar ...

ca sa mai spal din pacate, va rog sa intrati pe contul nostru de yahoo





Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

buna dragelor

nu v-am uitat, am incercat sa tin cat-de-cat pasul dar ...

ca sa mai spal din pacate, va rog sa intrati pe contul nostru de yahoo





Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni



Mujer,

ai fost in excursie in Bahamas?
E ger afara! Tu pui poze cu costume de baie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

da mai bianca,
ca deja visez intens la mare

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 9 luni

Mergi la inceput