Fluturasi LMA Alexandru, David Alexandru !(117)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ce frumoasa e Anastasia cu urechiusele ei de la caciulita.
Ei Miriam numai nazdravanii face. Are 8 dinti(adica toti, mai putini caninii), merge in continuare la inot, merge singurica 6-7 pasi apoi se pune in funduletz, imi place ca se aseaza nu pica. A meu glumeste si spune ca este evreica(daca are nume evreiesc) ,adica e foarte grijulie sa nu pice,sa nu se tranteasca, e foarte precauta.
Scoate tot din dulapuri, se da jos din pat singura,canta la biserica dupa cor si alte cate si mai cate.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!

Pfff ce limbarnita ati avut astazi, abia-abia am reusit sa citesc tot. Dar ma bucur tare mult cand suntem asa active si nu dau degeaba refresh.

Roxy, am ras astazi cat pentru toata saptamana. Si la noi se merge fffffff mult pe bicicleta. Aici merg batraneii de 70-80 ani ceva de speriat pe bicicleta. Sunt piste special amenajate pentru biciclistii si oriunde am merge si sunt parcari auto gasesti si acele standuri(sau cum s-or numii) doar pentru bicic. Pai mama cand a fost aici si a vazut circulatia si atata lume pe bicicleta a ramas socata....

Deea, imi place mult sa te citesc si ma bucur ca iti mai faci timp pentru noi. Hai ca nu esti chiar repetenta, dar nici mult nu mai ai...glumesc. Sunteti o familie foarte frumoasa. Stefy a crescut asa mult in ultimul timp....ce cocheta era ea acolo cu tati si surioara...super in trend cu bratarici si inel.


La multi ani sarbatoritilor de astazi !!!
Si multumim celor care ne-au felicitat....avem 10 lunite, suntem deja barbatel in toata firea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hheelloo

la multi ani aniversatilor de ieri alexandru si david!!! sa cresteti mari si sanatosi!!!

la multe lunite si sarbatoritilor de astazi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

pana de curent de 1 secunda, nu mai mult apoi net picat, cablu tv picat, romtelecom picat, retea vodafone ocupata

abia acum i-au dat drumul dupa vre-o 2 ore si ceva

alina, cre dca procedezi ff bine cu ciorbica mai intai carnita, legumele si apoi zeama

ioanna, da pe picasa dai sus in dreapta unde scrie gmail


am mai pus si eu 2 poze de azi si un filmulet


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutz, este super dulce mica asistenta. Mi-a placut mult si filmuletul...hai ca usor-usor isi da drumu la mers.

Merg sa incerc sa fac cap nou ....dar, trebuie sa aveti ceva rabdare ca nici macar nu stiu daca imi iese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sa imi laud si eu putin puiul de mers...nu mai practica alt mers decat cel in picioare (inainte cand obosea o mai lua de-a busilea ), se catara pe tot pe prinde, aratam: unde este becul, ceasul, mama, tata, suzeta,cum facem tai-tai/ceau-ceau spuneam: cum face ceasul (ti-ti), tai-tai, didi (suzeta), cum face calul , cum vb cu tati la telefon : ai-ao tata, cand vrea ceva: dai, cand il intreb daca mergem la nani: aaa aaaa isi canta , daca il intreb daca a facut caca: pfiuuu...cc....la papa; pa-pa..mneamm mneamm... si mai sunt si altele!
cu greutatea insa...are cam tot atat cat avea si pe la 9-10 luni 10.300 :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

madutza super donsoara doctor
deea super fete, super familiutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

s-a trezit....incerc mai tarziu faza cu, cap nou....sau data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

mada - te mai deranjez cu o intrebare si accept toate rosiile pe care mi le trimiti.am gasit regimul, insa nu stiu cum se tinecat timp prima parte si cat timp a doua parte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor, m-am inpotmolit la jumatate cerintelor adica pe la pasul 6-7...este prea greu sau cel putin nu este de mine. Intra acolo, iesi pe dincolo...fereasta cealalta...nu mai inteleg nimic. Va rog sa ma iertati dar nu ma descurc. si nu vreau sa fac vre-o boacana sa ma luati la suturi apoi .

Mergi la inceput