Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

haideeeti mai fetelor.

Eu nu am citit din urma si am crezut ca cineva din afara a zis ce a zis si apoi a fugit

Pace,pace ...

Ruxiii

Laura muulta sanatate puiutilor!

SdCristina, este adorabil Carol !

Roxi, nu te simti in nici un fel, pt ca nu ai de ce.

Anca Natalia sa nu mai fie plangacioasa.

Paula

Petru nu face mare branza, este as in stat in brate si tzatzait, dar are el aproape 5 dinti ? Are ...si eu nervii pe bigudiri (macar ei sa se coafeze daca eu nu )

Acum, lasand gluma la o parte , cel mai important este sa avem copii sanatosi ca restul , o sa le faca pe toate si o sa le creasca si dintii

la toate.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Ana eu imi fac griji ca nu ia bine in greutate, o fi si de la atata miscare dar totusi. Are 7300 la 7 luni si parca ma si enervez cand zice dr ca e ok asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Fetelor , eu zic sa nu o punem pe Mihaela la zid.
si eu sunt de parere ca se exagereaza cateodata in anumite privinte ...dar fiecare este liber sa scrie ce doreste .
eu insa raman uimita ca unele persoane nu au curajul sa sustina ceea ce spuneau mai demult .
ca sa nu mai zic de linguseli......care se intalnesc la tot pasul pe aici...




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Ana eu imi fac griji ca nu ia bine in greutate, o fi si de la atata miscare dar totusi. Are 7300 la 7 luni si parca ma si enervez cand zice dr ca e ok asa.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Si eu credeam ca Alexia este slabuta......
Eu zic ca la ce tonus muscular are piticul tau,chiar nu ai de ce sa-ti faci griji!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Fetelor , eu zic sa nu o punem pe Mihaela la zid.
si eu sunt de parere ca se exagereaza cateodata in anumite privinte ...dar fiecare este liber sa scrie ce doreste .
eu insa raman uimita ca unele persoane nu au curajul sa sustina ceea ce spuneau mai demult .
ca sa nu mai zic de linguseli......care se intalnesc la tot pasul pe aici...




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)





???????????????????????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu


???????????????????????


de printesa Alexia Carla (28.06.2011)





nu am timpul necesar sa dezvolt...poate alta data ...




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Ilida dar cat are circumferinta capului?

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)

Uite, asta e evolutia capsorului:

nastere= 34.5
1 luna = 35.5
2 luni = 37.2
4 luni = 40
6 luni jum = 41.5

Eu am vazut la dr. ca iese din grafic si curba nu e paralela cu vreuna, ci o ia in jos, de aici ingrijorarea (pericol de microcefalie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

ilida, dar ti-a zis ceva medicul???
Hai ca ma uit sa vad la ai mei. Stiu ca e un grafic pus de Adra, grafic de crestere de pe reclama, cred, da un google search si vezi
daca nu ti-a zis nik medicul nu vad de ce ti-ai face ganduri negre.
Bucura-te de pitic. BTW e atat de frumos


sd cristian, sa treaca toate mai repede
laura, multa sanatate
omibaba, la multi

pt restul fetelor.




Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Vad ca v-ati ciondanit (unele) aici:

Chiar ma gandeam cand intr-o gasca de femei o sa apara intepaturile :)))))) Eu am trait mereu printre barbati, din copilarie pana la job. Si a fost asa de bine fara rautati femeiesti!!! Bine, asta mi-a adus si mie dificultati in comunicare, dar deh, sunt inginer si seman cu cainii (am ochi inteligenti dar nu ma pot exprima )

Si eu m-am complexat dupa multe postari cu performante, ba ale bebelusilor, ba ale mamicilor. Dar dupa cum am spus intr-un post anterior (care cred ca s-a pierdut necitit) nu suntem toti la fel si in asta consta frumusetea vietii. Nu sunt invidioasa pe unii si altii pentru ca daca am fi toti genii, cine-ar completa restul golurilor din societate? Si apoi, geniile intotdeauna au avut viata grea si nu prea au fost fericiti ;)

Ce am remarcat este ca din mamicile implicate, niciuna nu lasa de fapt de la ea! Toate scriu din nou si din nou posturi care mai mult sapa decat sa niveleze groapa! Per ansamblu, mi se pare ca totusi Mihaela a fost pusa mult prea dur la zid! Ruxx, Paula, Roberta, Ramona... v-ati ambalat cam mult pe biata femeie. Postarile pe care le-am citit nu fac cinste nimanui si mi-au amintit de ce mi-a placut sa lucrez cu barbatii.

Serios, hai sa demonstram ca suntem mai mult de atat, ca putem sa lasam sa treaca rautatile, pt. ca fiecare in parte e deosebita (ca are calitati pe care alta nu le are), pt. ca nu merita sa pierdem timp pretios cu nimicuri, si pt ca ... as putea continua cu motivele pentru care trebuie sa continuam pe aceeasi line armonioasa de pana acum.

Sper ca intelepciunea sa biruie pana la urma si armonia sa revina!
Va pup pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Foarte frumos ai spus, Ilida.

BTW, mi-a placut mult gluma cu cainii O retin!

Mergi la inceput