Bv Marysa,cicineata!Hai kraluca,suzie,daneza! (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Altesa cand ai zis ca vrei wrap ma gandeam ca stii ce sa faci cu el

Uite: http://www.youtube.com/watch?v=44snbbszTps&feature si daca nu te lamuresti, mai bag un ochi si aici: http://www.hiphip.ro/blogs/noutati/1669842-esarfe-port-bebe-wrap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Maryssa - FELICITARI! Recuperare grabnica!

Vad ca si Anda a fost pe faza cu link-ul pt wrap. Cum esti? M-am gandit sa te sun azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ghiulten - si mie mi s-au umflat picioarele dupa nastere, dar nu exagerat. In cateva zile eram dezumflata.

Iaura - imi amintesc ca in sarcina trecuta mie mi-a venit ciclul la 4 saptamani de la nastere, dar nu mai alaptam. Iar dupa inca 2 saptamani, mi-a mai venit o data ciclul.

Eu am indigestie, stau in pat, am vomat de 2 ori deja. pe bebe l-a leganat Dariuta in cosulet si a adormit, acum i-am bagat la desene, ca nu ma pot ridica din pat de crampe. mai legan bebelusul, sper sa doarma pana vine sotul acasa. Asta-mi mai lipsea acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

In mod normal daca nu va fi cu anestezie generala nu e necesar sa nu mananci in ziua precedenta operatiei. Insa in caz de orice fel de situatie neprevazuta care ar necesita anestezie generala, aceasta devine imposibila daca ai ceva in stomac.
Mie (si nu numai) mi s-a recomandat sa nu mananc si sa nu beau apa nici in timpul travaliului, din aceleasi motive. Celelalte rontaiau de zor in jurul meu in sala de travaliu, dar mi-am apreciat si mai mult medicul cand mi-a raspuns la intrebarea de ce "ma chinuie". Din fericire nu s-a intamplat neprevazutul ala.

E clar ca nu toti medicii pun raul in fata, dar la clinica privata unde va naste Suzie oamenii nu isi asuma riscuri inutile, deocamdata din cate am inteles nu au avut nici un incident nefericit.

Suzie, va fi neplacut, sunt de acord, dar lichide cred ca ai voie in ziua precedenta. Bine, nu in dimineata operatiei, dar va trece repede timpul si oricum ti se va pune perfuzie cu glucoza, ceea ce iti taie senzatia de foame sau sete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

AdrianaBuc si eu o sa nasc la Filantropia, si cred ca se va da camasa de noapte pt perioada de travaliu, adik asa mi s-ar parea logic, poate nu toate viitoarele mamici au bani sa isi cumpere .... zic si eu...

Cu pijamale am auzit ca nu e voie.
Adriana ziceai ceva si de faptul ca mergi maine la spital , adica la maternitate ,banuiesc, asa te-a chemat doctorul acolo, sau ai propus tu treaba asta? apropo cu cine nasti la Filantropia.
Eu si Olishka dc nu ma-nsel avem acelasi doctor si se pare si cam aceeasi perioada DPN :).

Olishka ziceai ceva de schimburi pt bebe... din cate stiu eu dc nu ai schimburi pt bebe ,asistentele il vor infasa.
Eu abia am intrat in saptamana 37 , dar nu mai am deloc rabdare... si ma incearca niste contractii, crampe si dureri de spate ,simt cum se apropie momentul.
Maine merg la cabinet la Dr. ,sper sa fie totul ok, urmeaza sa iau rezultatele pt streptococul B.


Va


Ane cu Maria Evelina + 36 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,

Denisa felicitari!!!! Bine ai venit Kariss!

Cristina ma tarai . De cateva ore m-au apucat niste dureri de spate si solduri de zici ca port toata lumea pe umerii mei. In rest, numar zilele (mai am 12 ).

Ghiulten o sa se obisnuiasca Ayla si vor fi nedespartite. Despre picioare umflate nu stiu sa iti zic ca nu mai tin minte.

Olga si eu de sambata sunt la termen, dar sper sa mai stea pana in 11.

Bulinutz nu ti-a spus medicul si ce e de facut?

Ileana ce imi place cum scrii de bebe

Ica eu de la 4 luni am inceput sa o pun de Cari in jumper - ideea e sa isi tina bine capul. La inceput o lasam putin putin - 2-3 minute.

Lady am trecut 52 cm . Asa-i ca Alexa seamana cu Rebeca?

Miha tare faza cu pariurile . Cine a zis 11? Ca ii 11 nasc eu.

Eu inca nu am nascut, dar a trebuit sa hotaram data botezului ca sa isi ia unchiul si matusa bilete de avion - si sora-mea si fratele sotului stau in alte tari. Asa ca a ramas in 21 aprilie.

Bia esti ok?
Matza?
Sophia?
Annesi?




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si 37+ Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Off, fetelor, cum sa nu vorbesc frumos de el? Mi-e drag de nu mai pot, cand mi l-a scos din burtica si mi l-a dat sa-l pup, am simtit nevoia sa-l ling, ca un animal...Mor de drag sa vad cum mi se uda tricoul la san, semn ca bebe trebuie alaptat, chiar daca mameloanele mele au deja rani si se pare ca nici mama Garmastanului nu ma ajuta...Dar e copilul meu mult dorit si indur orice...Dar voi, marea majoritate a celor care ati nascut stiti deja ce zic eu aici...Va imbratisez cu drag pe toate!!!

38+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Anda, chiar sunt curioasa cate ne vom strange cu botezul in 21 aprilie...
Bravo, Marysa! Sa te bucuri de minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

eu cu cezariana am mancat in ziua operatiei pt k m-a luat dr din somn la spital sa ma opereze
ileana e divin eu nu ma mai satur sa ma uit la el si sa-l miros pana si basinelel lui mi se par parfumate
MARISSA felicitari recuperare rapida si bebe sanatos si mancacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna fetelor,

Felicitari Anisia, mar_ysa28 ! Multa sanatate, recuperare rapida si bebei sanatosi si mancaciosi!

Anisia, esti foarte tare! Bravo! Postarea ta imi insufla optimism si incredere.

Proaspetele mamici acomodare usoara cu bebeii si multa rabdare! Trece si perioada asta

O seara frumoasa sa aveti!

Dariana +36 cu si mamica fericita de Emma (11.10.2007)

Mergi la inceput