test de sarcina Sure Check

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Da,clar esti graviduta,dar si paranoica :)parca ma vad pe mine,asa eram si eu,cumparam 100 de teste,unu iesea mai slab,daca s-a oprit din evolutie...va fi bine,ai sa vezi.Decat sa dai banii pe atatea teste,mergi si-ti faci beta hcg si il repeti peste 2 zile si esti sigura ca evolueaza normal.Si saptaman aviitoare iti mai iei un test ca sa iasa liniuta 2 calumea,ca sa-l ai amintire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Multumesc, Ramonella! Cred ca pana la urma ma duc maine sa fac beta hcg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

daca faci dim la synevo dupa amiaza ai rezultatul :)

pana pe la 7 zile de intarziere a doua linie iese mai pala (cred ca scrie si pe prospecte)

felicitari pt sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Of,ma innebunesc testele astea! Am facut si un Barza Gold, adineauri (in toaleta de la serviciu ), si se vede a doua liniuta, insa tot slab.
Oare a incetat deja din evolutie? Nu mi s-a mai intamplat asa ceva! De cate ori am mai fost insarcinata, se vedea ca lumea a doua liniuta. Prima data in Z32,a doua oara, e drept, in Z37. So, azi e Z33 si liniuta aia e slaba!!!
Am fost de dimineata sa imi fac Beta hcg si o sa am rezultatul pe la 5...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Amabella, o sa fie bine! Nu te mai agita! Dupa ce ai analiza de la laborator, programeaza-te la un ecograf pt linistea ta...
Pupici si felicitari!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

cum e?

eu am facut si sure check si clear blue (vreo 10) inainte cu 4-5 zile sa-mi vina si erau slab pozitive. Aveam 3 embrioni prinsi, poate de-aia. Dar s-au pozitivat clar abia la a 6-7 zi de intarziere.

asteptam...

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; 2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit; 2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
30+ Victor Gabriel

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

Imi pare tare rau, dar chiar nu cred ca va fi bine. Cred ca voi avea si eu experienta cu sarcina oprita din evolutie.
Beta hcg a iesit numai 17,7 ieri, in Z33, ceea ce e foarte putin, iar azi diminata am facut un test Barza care a iesit mai slab pozitiv ca ala de ieri. Deci eu chiar cred ca e oprita deja din evolutie. Nu am semne de CM inca, dar sunt convinsa ca va aparea si el.
Mai fac maine o Beta hcg, sa vad daca a mai crescut, dar data fiind evolutia testelor de sarcina, cel mai probabil e ca a scazut. Ceea ce e mai bine decat sa fi crescut foarte putin, ceea ce ar fi indicatie de sarcina extrauterina. Nici nu stiu de ce ma mai duc la analiza. Acum vreau numai sa imi vina odata CM, sa iau numaratoarea de la capat.
Sunt tare nefericita! Ieri nu m-am putut concentra la nimic. Stiu ca nici nu ii batea inca inima, ca erau doar cateva celule, dar era fetita mea! Stiu eu ca era fetita!... Si desi nu avea nici 5 saptamani, tot ma doare. Si nu ma consoleaza prea tare ideea ca e mai bine ca s-a dus acum decat mai tarziu sau ca nu a mers mai departe pentru ca nu era un bebe sanatos si atunci e mai bine ca nu s-a nascut! Stiu, in mod obieciv, ca asa e, dar e tare greu sa fii obiectiv in situatii din astea!
Nu stiu daca am mai avut vreodata vreo sarcina oprita din evolutie! Poate am avut si nici nu am stiut ca a fost! Acum 2 luni am avut cel mai abundent CM din viata mea, nu am putut sa stau in picioare 2 zile, iar daca stateam pe scaun (nu mai zic in picioare), mi se facea rau si murdaream tot, inclusiv scaunul. Poate aia a fost o sarcina eliminata si eu nici nu am stiut, ca nu mi-a intarziat deloc CM. Mi s-a mai intamplat odata sa imi intarzie 6 zile si cand am facut test de sarcina era negativ, dar poate ca fusese pozitiv cu 3-4 zile inainte si apoi se oprise din evolutie. Cine stie? Acum e prima data cand stiu, am aflat, SI DOARE! Si asta desi am acasa 2 copii sanatosi, pe care i-am adus la termen fara nicio problema!
Va rog sa ma iertati ca m-am intins ca o placinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela09 spune:

buna. poate ma ajutati si pe mine cu o parere. am avut ultima menstruatie pe 9 ianuarie si ovulatia pe 23, perioada in care am avut relatii. ciclul il am de regula la 30 de zile si asta este a doua luna in care fac tratament cu gynease si am luat si fluomizin. trebuia sa imi vina ciclul pe 8 februarie, astazi suntem in 12 si pana acum nu am avut nici o sangerare. de vreo 3 saptamani am greturi, abia pot sa mananc, sanii ma dor si mi s-au marit mameloanele si am dureri ca si cum ar vrea sa imi vina ciclul. aseara mi-am facut un test de sarcina sure check si a aparut a doua liniuta dar este slab vizibila. e posibil sa fiu insarcinata? imi doresc copilul asta de foarte mult timp, de 2 ani de zile ma chinui sa raman insarcinata si am mai avut perioade cand am crezut ca sunt insarcinata si testele au iesit negative si nu vreau sa imi fac din nou sperante si sa fiu dezamagita

Mergi la inceput