Albinute & bondari de '07 (4)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Kit, ba eu am aparut pe anul asta! Zi ce-ti mai fac zana si adolescentul?
Vorbeam de scoala. M-am interesat daca pot sa-l inscriu direct la cls 1 cum s-a putut anul trecut cu evaluare, etc. si mi s-a spus ca anul asta conform legii nu se mai poate. Astept sa vad daca se mai schimba ceva.
In rest, suntem bine, facem tenis si umpic de muzica si ne place.
Vreau caldura, soare, pomi infloriti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

martutza, multumim de urari .La multi ani cu sanatate si lui Victor din partea noastra .
Da,clasa zero aici e tot optionala,dar clasa intai incepe 'musai' la 6 ani.Asa ca ne-am gandit ca e bine ca David sa stie cate ceva cand incepe scoala propriu zisa in septembrie,sa nu fie total derutat.Cred ca sunt foarte putini copii care merg in clasa intai fara sa fi trecut pe la kindergarten mai intai;ii ajuta foarte mult.
De exemplu,David stie deja sa scrie si sa citeasca foarte multe cuvinte simple.In engleza e mai dificil scrisul din cauza diferentei intre felul cum se aud si cum se scriu cuvintele,dar incet-incet le invata.M-am exprimat cam...complicat ,dar stiti voi mai exact cum stau lucrurile.Vroiam sa zic doar ca e mai usor sa scrii romaneste,pentru ca pur si simplu scrii cum auzi ...

Kitty si mie mi-e dor de tine,de voi,de noi,de povestile noastre spuse aici...Ce mai face 'ginerele' meu?

Apropo de Facebook, eu nu am cont nici nu cred ca o sa-mi fac,cel putin nu ma tenteaza deocamdata.Sunt un pic mai demodata ori imi gasesc scuze ca nu am timp;nu stiu exact motivul...

Va pup pe toti/toate si va doresc o saptamana frumoasa.

Lilidana si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!

In primul rand vreau sa urez cu mare intarziere lui David. Mi-ar placea mult sa pui o poza Lilidana, sa-l vedem.

Rein as vrea sa va vad si pe voi! Ce fel de muzica faceti?

Noi suntem bine, Raul e ...."un monstru" (asa il necajesc) la cei 184 cm si cu 45 nr la pantofi. Face polo, invata binisor si...sunt foarte mandra de el, ar fi mult de vorbit despre asta, pur si simplu pe unele planuri mi-a intrecut asteptarile.
Giulia face balet, picteaza si modeleaza toata ziua. Are 115 cm si 20 kg.

(Inteleg reticenta voastra la Facebook, pe de alta parte cunosc multe persoane care au respins ideea si pana la urma si-au facut cont, unele pentru a-si putea supraveghea copiii care aveau si ei conturi, altele pentru ca invatatoarea sau educatoarea copiilor facea un grup inchis in care comunica cu parintii. Cred ca e vorba si despre usurinta de a pune poze, de a te informa. Eu din discutiile din grup mi-am format o parere despre clasa pregatitoare, ajutata si de articolele postate, de pozele puse de parintii ai caror copii sunt deja in cl. 0. Grupul este inchis, doar membri au acces. De asemenea pe FB tin legatura cu grupul de copii cu care lucrez la Biblioteca copiilor si promovez expozitiile lor. Dupa cum vad, dupa "migratia in masa" FB-ul e cumva mai la indemana.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Vai, ce s-a inaltat Raul, cred ca trebuie sa faci modificari prin casa ca sa se simta in largul lui. Imi inchipui cum va fi la mine peste 10 ani, ma uit numai de jos in sus la inaltimile lor, o sa-mi amorteasca gatul.
Muzica la noi inseamna cantecele acompaniate la pian, cor. Din ce fac optional la gradi si cu ora la scoala de muzica reusesc sa respecte o melodie, incat sa ne dam si noi seama ce canta.
Giulia nu mai stiu, este deja la scoala? sau intra in toamna la clasa 0?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Kitty, felicitari pentru Raul!Da-ne mai multe detalii legate de realizarile lui.Vad ca amandoi sunt inalti(Raul e inalt cat sotul meu aproape), iar Giulia cu 20kg sta foarte bine.Parca tin minte ca este pretentioasa la mancare?
David mananca foarte bine, din pacate adora si dulciurile,si am scris data trecuta ca are 20 kg dar trebuie sa-l cantaresc din nou ca al meu cantar arata in lbs si cred ca am transformat gresit in kg .
Chiar acum l-am masurat si are 118 cm.
Trimite-mi,te rog adresa de e-mail sa-ti atasez niste poze cu ai mei 'bebelusi'.

Restul fetelor ce mai ziceti/faceti?Martutza?

Va doresc un sfarsit de saptamana frumos,cu mult soare!
Va pupam
Lilidana & David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Ciao fetelor!
Vad ca s-a mai animat usor stupul, lucru care ma bucura.
Am sa urez si aici tuturor sarbatortilor "La multi ani!".

Conform traditiei Vlad este mai maruntel si mai pirpiriu, are cam 115 cm si 17 kg, face taekwondo, e relative cumintel si va merge din toamna la scoala in clasa pregatitoare.

In rest, sper ca toata lumea e bine, sanatoasa.
Va pup cu drag!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata!

Noi suntem ok,pe ultima suta de metri in lupta cu varicela.
A facut Edy si ma asteptam si la Maria,insa pana acum nici urma de bubite la ea.
O saptamana nu prea a mancat Edy insa asta n-a influentat cantarul.S-a tras la fata ,e palid de atata stat in casa,dar energia i-a revenit ,odata cu ea au revenit si scandalurile .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Io nu-ima masor si nici nu-i mai cantaresc... O data pe an e suficient

Oricum, Carmen sa stii ca ai mei sunt mai mici decat Vlad... nu prea cred ca ne intrece nimeni

I-am inscris al scoala... Gata cu distractia Si cam atat la capitolul nouati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Buna dimineata ! Nu am mai intrat de mult in stup si imi cer iertare .
Azi am intrat special sa ii spun LA MULTI ANI FRUMOSI SI EXTRAORDINARI LUI PETRU , PUI DE REIN !!!!
Activam mai mult pe fb, dupa cum va povestea si Kitty si, daca aveti chef si drag, ne gasiti acolo.
La multi ani tuturor albinutelor si bondareilor ! Sa aveti un an deosebit , frumos si bogat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani, Petru, bondarel de Rein!!

..cu drag, desi cu intarziere! Va pupam!

Am inscris domnisoara la pregatitoare.

Mergi la inceput