Albinute & bondari de '07 (4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Cumplit.. nu pot asocia "moarte" si "copil"... e o aberatie... Imi pare ingrozitor de rau. Am citit si in presa despre asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Doamne Fereste!
Nu exista lucru mai groaznic decat moartea unui copil.
Dumnezeu sa aiba in grija micul ingeras si parintii sa fie mangaiati!
Imi pare nespus de rau pentru asa o tragedie!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Uf, Dumnezeu sa o odihneasca, si sa le dea putere parintilor sa isi revina cat mai repede!

p.s. Alex cand a avut piciorul rupt n-a facut niciun fel de tratament medicamentos. Totusi, noi vaccinul de 4 ani l-am amanat mult, fara vreun motiv clar, l-am facut abia acum vreo 2 luni... totusi, nu m-am gandit ca ar putea interfera...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

La multi ani,mult noroc si sanatate,veselie si iubire tuturor celor ce poarta numele Sf.imparati Constantin si Elena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Hello! Am citit ca moare stupul. Nuuuu. Nu scriu eu des insa citesc si scriu de cate ori imi fac timp liber. MARTA
ABSOLUTA, am aflat despre cumplita tragedie de la o eleva; mamica fetitei este medicul stomatolog al elevei mele :(((
IOANA, refacere usoara dupa colecistectomie. Matei e dragalas foc, din cate descrii.
KITTY, ai scris bine de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Intai de bine: Felicitari Lumi pentru sarcina! Sa ai o sarcina usoara, sa iti fie bine si sa nasti un copil sanatos si cu mult noroc!

Absoluta ... imi pare rau! Dumnezeu sa ii ocroteasca pe parinti!


Si acum ... ca facui valva fara sa vreau.
Multumesc tututror fetelor care la vederea pozei de pe FB mi-au transmis toate cele!
Situatia e cam asa: cam de un an incoace ma tot caut si ma tot caut. Acuzam dureri in zona abdominala, ceva ca niste cutite care intrau de sus in jos, si in plus hemoragii destul de nasoale.
Dupa o mie una de ecografii la care se vedea doar ca sunt bine, dar "poate e un fibrom, chiar daca nu se vede" si fel de fel de tratamente care nu aveau nici un rezultat, am gasit un medic care mi-a spus: "eu nu vad ecografic ca e nimic in neregula, du-te si fa un RMN" A fost primul care a spus un fel de daca eu nu sunt capabil sa vad asta nu inseamna ca nu e ceva in neregula.
Am facut si RMN si a iesit si acolo ca e ok .... semnele de intrebare au crescut.
Am ajuns la un foarte bun ecografist de la Sanador, care a fost primul care a vazut ca este ceva in neregula in zona cicatricei post-cezariene. A sperat sa fie polip si sa treaca dupa un tratament, insa suspiciunea cea mare era ca sunt fire neresorbite. Cum si dupa tratament imaginea ecografica nu s-a modificat, atunci a recomandat o histeroscopie.
Financiar nu am putut continua colaborarea cu el asa ca o prietena m-a adus la Brasov, unde am intalnit un om FANATASTIC: doctorul GLIGA.
Dupa prima histerospie a ramas foarte ingandurat deoarece speranta ca acolo e vreun fir uitat a disparut .... era o panza de fire, fire care nu se resorb si groase pe deasupra.
A ramas asa de pe ganduri incat mi-a spus "... nu stiu cum sa abordez problema, trebuie sa ma mai consult cu colegii". La 2 saptamani de consultatii, m-a chemat si mi-a spus ce are de gand sa faca ... ar fi fost vorba despre o intreventie sub histeroscopie cu ceva cam ca o penseta si incerca sa "traga" firele. In speranta ca ele vor iesi cu nod (nod care era in muschiul uterin evident) totul ar fi fost desi foarte solicitant pentru medic, destul de simplu pentru mine.
Asa ca a urmat internarea pentru aceasta interventie.
Material didactic cum tocami devenisem, s-a strans ceva lume in jur si s-a constatat ca daca o sa traga de fire se va rupe tot uterul si atunci e jale. Atunci medicul a decis sa ma opereze clasic.
Interventia a fost saptamana trecuta, medicul a fost nevoie sa curete peretele abdominal, cicatricea de pe uter si toata zona din jurul vezicii urinare care aderase frumusel la uter si il mai si miscase destul din pozitie.
Operatia s-a rezolvat, pacientul traieste si traieste bine .... .... si spre sfasitul saptamanii o sa merg acasa.

Ii multumesc lui Dumnezeu pentru ca l-am intalnit pe acest om si o sa ma rog mereu pentru sanatatea lui. Datorita lui am scapat de ceva care desi parea a nu fi mare lucru putea sa ma duca la o hicterectomie totala.



Va multumesc din nou tututror celor care s-au gandit la mine si sa ne ajute Dumnzeu sa fim sanatosi!

Va imbratisez cu mare drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

GABI sanatate maxima!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Gaby sanatate multa si sper sa ajungi cat mai repede la puii tai scumpi, pupa fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Salutare fetelor, nu am uitat stupul, citesc mereu, insa am avut o perioada aiurea rau de tot, eu am examene si lucrarea, m-am inscris la titularizare si am avut si acolo probe pactice si de invatat, o intreaga aventura cu doi copiii mici si singura.
In rest suntem binisor, copiii tocmai ce se refac dupa o enterocolita urata, nici noi nu meregm anul asta la scoala, avem toti dintii la locul lor, invatam litere, sa scriem, facem matematica la greu si in rest joaca la calculator si desene, plus afara la copii.
Ioana sanatate si refacere rapida.
Lumi sarcina usoara si bebe sanatos.

va pup, sanatate tuturor si incerc sa intru si sa scriu mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Raspuns pentru Marta


Atat in Ploiesti, cat si in Bucuresti, foarte multa lume spune ca laboratoarele Synevo sunt foarte bune.
Noi avem asigurare la Regina Maria si la Medlife si inchipuie-ti ca merg si le fac copiilor analizele la 6 luni la Fundeni. Aici am gasit o doctora care se ocupa de problemele lor si care mi se pare extraordinar de amabila si cooperanta. O cheama Adriana Diaconu insa este numai in spital.

Ti-am mai spus ca am aflat ca Sanador este foarte bine dotat si a cam luat crema medicilor.
Mai am de asemeni prieteni care spun ca doctorita Marcu de la Medlife ar fi foarte ok.

Eu as fi de parere sa repeti analizele la Synevo si apoi in functie de rezultat, consulti si un medic, altul decat cel de familie.

In privinta ficatului si eu stiu ca Liv52 e cel mai bun si se poate da 2-3 luni fara probleme.

Sanatate multa si sa auzim de bine!

Mergi la inceput