Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***390***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Oooof, Pisiko , imi pare rau...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way



vin si eu, pisiko


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

PISIK


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Eu as vrea sa imi stiu viitorul, chiar daca nu-l pot schimba. Nu stiu daca teama de cunoscut ar putea fi mai mare decat teama de necunoscut pe care o am. Dar intrucat is convinsa de existenta liberului arbitru si is convinsa ca ne facem viitorul cu propriile manusite, a-ti cunoaste viitorul e un nonsens fiindca viitorul e in curs de facere, nu-i gata facut.


Aham! Pai tocmai convingerea in existenta liberului arbitru mi-ar fi zdruncinata daca mi-as (putea) cunoaste viitorul. Ce m-as face eu fara el? As putea sa stau bine-merci cu mainile in san, nu? Daca deja cartile sunt facute... Iar eu cand stau sunt tare (auto) distructiva...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Monnvas, imi place ce zici tu ca ne asteapta dincolo asa ca sper sa fie asa, sicer eu nu am avut intrebari din astea existentiale pana acum dar sunt convinsa ca mai urmeaza ceva, ce, nu stiu insa



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Multumesc pentru gandurile bune

It's over ca sa zic asa. Am ajuns acasa, am facut chiuretaj, ma simt goala.....




Of... deloc nu ma pricep la cuvinte... O sa mai incerc o data maine...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Noi suntem la munte, la Poiana Brasov. Am intrat sa vad cum se mai simte Pisik, iar vestile sunt cele care sunt. Ioana,. Cat despre ce spuneai tu ieri, am trecut si eu prin faza aia si, intr-adevar, este foarte greu de digerat incercarea celorlalti de a privi totul cu optimism, chiar daca ei considera ca astfel te ajuta sa treci peste hop. Eu zic sa nu-ti ascunzi suferinta, sa le spui clar ca suferi si ai nevoie de timp, pentru ca asa iti va fi mai usor sa te impaci cu pierderea decat pretextand ca nu s-a intamplat nimic. Despre sentimentul de vinovatie, ce sa zic?, e inerent si asta, din pacate, fara sa vrei pui sub lupa fiecare decizie luata, fiecare fapta si, inevitabil, gasesti deraieri de la "cum ar fi trebuit", ca doar oameni suntem si supusi erorii. Eu nu cred ca ai facut ceva gresit: intrebarile pe care ti le-ai pus cred ca si le pune orice viitoare mama. Cat despre micile abateri, tu stii ca la inceput sarcina (timp de cateva saptamani) nu este foarte vulnerabila, chiar daca e vorba de ceva tare mic si fragil, asa ca nici astea nu cred ca ar trebui puse la socoteala. Gandeste-te ca sunt atatea femei care fac pe parcursul sarcinii mai mult ce nu trebuie, pe care nu le doare capul nici macar sa mearga la o consultatie medicala si care n-au niciun respect pentru puiul pe care il poarta si, totusi, aduc pe lume copii perfect sanatosi, nasc la termen, fara complicatii etc. Probabil o fi vorba de vreo balanta de care noi nu avem cunostinta si pe care trebuie sa invatam sa o acceptam cumva, desi tare greu mai este!Te pup si iti sunt alaturi!


Olga, m-am luat cu altele ieri si am uitat sa-ti zic ca dimensiunea aia o vreau 200/200 si nici de bani nu te-am intrebat( unde sa-i virez sau care este varianta care iti convine), ma simt ca naiba pentru nesimtirea mea- lasa-mi, te rog, contul pe PM sau scrie-mi cum vrei sa procedam

Baietii mei sunt la piscina, eu vreau sa fac o baie cu spuma si sa citesc ceva. Afara e ca-n povesti, simti ca te relaxezi doar privind!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

PISIGRI, io inca nu te-am condoleantit , aveam impresia ca nu te intelegi prea bine cu seful. Nasoala situatia, mai ales ca trebe rezolvata f f repede (si sotz a pierdut indrumatorul de doc, dar era in anul II si s-a reorientat, a prelungit, no, a avut timp sa se reorienteze).

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Nici nu m-am inteles f bine cu seful, era mai heirupist, mie imi plac lucrurile facute temeinic (aproape) oricit ar dura. In plus io mi-s de-aia care se pierde repede daca e luata tare, iar el avea un stil aparte de-a te lua la impins vagoane cind nu te astepti, pentru treburi (nu de-ale tale) pe care a uitat ca doar a intentionat sa ti le dea de facut. Si mai avea el si alte pacate, numai ca singurele doua chestii pe care mi le amintesc ffff intens acum sunt martisorul dat pentru Ilinca in primavara trecuta si cadouasele de Craciun pentru copiii celor de la disciplina, de sub bradutul de Craciun...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Pisiko, imi pare tare rau. Dar...nu esti goala pe dinauntru, esti plina de iubire, curaj, intelepciune, indrazneala, convingeri, dorinta de a invinge; esti un suflet minunat !



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna seara,
Am intrat si eu in seara asta si am citit numei vesti .

Ioana si Pisigri Cum cuvintele sunt de prisos, va urez putere maxima, sa treceti peste aceste necazuri care va umbresc viata.

Eu abia maine ma duc dupa rezultatul biposiei, sper sa vin cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna,

Pisik,

imi pare rau de ce s-a intamplat, stiu cum este dupa chiuretaj, v-am mai zis parca, bb3 a venit dupa o sarcina ca cea de acum a lui Pisik, de la 9 la 10 sapta am facut tot vreo 3 eco, si la fel, oprit la 6 sapta. Imi amintesc si acum ca in acea seara, m-am gandit la "de ce?" si la "ce imi spune acest fapt?". La prima intrebare nu am stiut sa raspund, nici medical, nici atunci, nici acum. Insa, la cea de-a 2-a intrebare am simtit tot timpul ca a fost un fel de preview, un fel de "test" pe care mi l-a dat cineva despre cum si ce as gandi daca se va intampla sa raman gravi... Si, cand peste 2 luni a aparut bb3, mi-am amintit ce gandisem in urma cu 2 luni si m-am simtit mai recunoscatoare ca de data asta, lui bebisor ii batea inima si era sanatos.

De obicei, sarcinile pierdute sunt interpretate de medici doar ca incompatibilitati sau momente nefavorabile, insa, asa cum i-am scris si lui Ayla, cand a pierdut pe micuta Maria, poate TOATE sarcinile sunt cumva legate intre ele. Si cele care aduc pe lume copilasi, si cele care zboara spre cer mult prea devreme...

Pisik, este un moment, o treapta, pe care e bine ca o treceti impreuna. Acum chiar nu mai conteaza lungimea perdelelor.., conteaza acest IMPREUNA.

Te pup,
anca
.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput