Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Da,Strumph am o zi pe sapt cand fac pe nanny,de obicei vinerea cand nu am pregatiri,asta doar pana la sfarsitul lui februarie.

In rest o duc fff prost cu timpul liber...pe langa treburile casnice am pregatiri de luni pana joi...vineri vin godzilutele(asa ii alint eu)iar seara nici nu vad patul de somn,plus ca am cel putin trei treziri pe noapte.

Ma bucur ca pot sa va citesc macar daca timp de scris nu am...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Fug si eu la nani ca acum face ochi motatul meu..

Noapte buna mamici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


Irinuk, evident ca vaservesc virtual si voua, ca altfel nu punea link-ul...,
Miki s-a facut bine, eu i-am pus praf de copt la blat ca mi-au scapat galbenus in albus si nu s-a batut albusul spuma bine si cu nuca din el... sincer n-am vut curaj sa-l las fara si la oul frecat cu zahar am pus o linguritza de faina ca se lega maine pe baie de apa.
Strumph eu zic sa probezi din haine ca s-ar putea sa ai surprize placute
Mada, misto faza cu"se culcau singuri, mancau singuri", eu vreau sa-mi fac o poza cu pantalonii de gravi si cu Andra in ei, vazusem la Anaxena si mi-a placut ideea
persi , ce faza cu copilasii
stiti ce fac eu, nu? incerc sa o adorm pe andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, daa misto si cu pantalonii..numa ca eu n-am poza doar in pantaloni

persi, nici eu nu voi mai avea burtica niciodata...

in ultimul timp ma uit seara la emisiunea aia "nu stiamz ca sunt insarcinata" ..evident ca sunt mereu pe faza cand simt gaze in burta , asa frumos era cand simteam copilasii miscandu-se

Am fugit si eu la somn
Apitu nani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara mamici!
Ca tot este vorba despre burtici...eu aseara am visat ca eram insarcinata si simteam perfect cum misca bebe. Doamne ce speriata m-am trezit.

Va puuuup....somn usor tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

Seara buna!!!

Acum, ca sunt la zi cu cititul, pot scrie si eu doua trei vorbe..

Despre noi,pot spune ca suntem bine.Avem 4 dintoci mari si lati,nu dormim noptile, bineinteles si nu facem nazuri la mancare...macar atat..
Roxy,sa stii ca si eu ma gandesc cu groaza la momentul cand nu-l voi mai alapta pe maimutel.
Raducu e disperat dupa titi,o cauta cu disperare inainte de somnic si mai nou cand ii trebuie titi vine,pune mana pe ea,se uita mirat la mine si zice"sisi"...imi vine sa-l mananc ce drag imi e de el.

Cami,sanatate multa mammi si odihna pe masura.

Strumph,sanatate multa bunicutului.
Eu am amandoi bunicii,cei din partea mamei, cei care m-au crescut si ma rog la D-zeu zi de zi sa fie sanatosi,ma gandesc cu groaza la momentul cand nu vor mai fi...

Ailed,m-ai terminat cu tortul la ora asta...m-am apucat sa rontai biscuitii copilului sa-mi treaca pofta de dulce..

Lavi,superba bucataria iar geamul ala e super ingenios.
Nu am prins celelalte poze dar in wknd sunt pe pozitii sa nu le mai ratez..

Madutza,Miki,Somleac si toate mamicile de pui nervozei,aveti toata aprecierea si tot respectul meu..nu stiu de unde aveti atata rabdare...eu una nu cred ca as avea.

Azi am avut in grije copii nasei..doi strengari de 2 si 3 ani.
Toate bune si frumoase, au fost tare cumintei si ascultatori pana a venit nasa sa ii ia si atunci a inceput show-ul..
A facut cel mic ,care este si mai raut o criza de nervi de am ramas masca.
Urla cat il tineau plamanii si tremura tot ca nu i-am dat suzi lui Raducu sa o rupa el cu dintii...ar fi fost a treia suzi rupta.
Eu in momentul ala asa i-as fi dat doua la fund...dupa care am stat si m-am gandit ce as fi facut daca ar fi fost al meu..
Ma gandesc cu groaza la faptul ca nu am rabdare in astfel de situatii...drept urmare azi am fost si mi-am luat cartea Irinei Petrea
Cata pedagogie si psihologia copilului as fi facut in scoala o situatie dintr-asta m-ar depasi...

Off..in fine sper sa nu fie nevoie..

PUPICI..

Mamicuta fericita de Radu Andrei (31.03.2011)








am reusit si eu sa-l culc pe nervozel..asa e cu cei mici mai mari..apar crizele, te gandesti si speri ba chiar esti sigura ca al tau nu va face asa ca ai l-ai crescut frumos..si cand te loveste..
nu stiu, am ajuns sa am momente cand imi pare rau ca am stat atatia ani acasa cu el, ma gandesc ca oi fi eu de vina..cu mine face cel mai rau, va-ti prins, nu ?
acum seara am pus-o la nani pe andra si cand ma duc jos, ia un creion si zice hai sa batem..stie ca il rog insistent sa nu faca galagie cand doarme andra..si incepe si bate in scaun..si in masa..si iar in toate scaunele..am incercat sa-i explic si in 2 sec mi-am dat seama ca e degeaba, stie povestea, face special si mai mult ignora tot ce vorbesc eu...nu mai tin nici promisiunile, nici santajul..asa ca am trecut pe langa el, l-am ignorat si m-am pus jos sa fac un puzzle..vine intr-un final la mine si zice ..hai sa facem un puzzle, ca asta nu face galagie s-o trezeasca pe andra
ma enerveaza de mor ca stie toate siretlicurile, toate ocolisurile, toate strategiile pe care incerci sa le adopti..adica ma are l;a degetul mic nu mai merge nimic, nici metodaa explicatului, nici a santajului, nici pedeapsa, nici distras atentia..ca intuieste exact ce vrei sa faci si-si bate si joc de tine eventual..te fierbe la propriu..si pe mine si pe tacsu..
hm, si crezi ca 2 palme ar rezolva ceva ? ce bine ar fi..ar fi totul simplu si usor, ii dai doua palmute la fund si ai rezolvat..dar din pacate..sau fericire nici asta nu rezolva nimic
off nu mai stiu cum s-o dau cu el..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

Tot eu....
Am scris o ora la mesajul anterior..
S-a trezit Raducu de vreo doua ori de cand scriu la mesaj..
Madutza,am uitat sa multumesc pentru capitol.
Tare interesanta ideea cu tricoul.

Uff..asa dor imi e si mie de burtica vb Strumphitei asa mai mangaiam la ea..si cand ma gandesc ca s-ar putea sa nu mai am niciodata...
Eee,ma multumesc si cu ce am avut..


Mamicuta fericita de Radu Andrei (31.03.2011)








voi cu burticile si pe mine ma apuca melancolia cu alaptatul, mi-ati trezit asa niste amintiri..ce-as mai da sa o pun putin la tata..parca am uitat momentele acelea
dar eu inca mai sper sa am ocazia sa mai alaptez..n-as suporta ideea certa ca n-o sa mai traiesc astfel de momente..macar o licarire acolo in suflet sa existe, chiar daca se va materializa sau nu vreodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si eu de abia am culcat-o pe andra, o doare ca-i dau trei dinti, tb sa sparga, se vad , si mai si tuseste...,
miki , ce smecher eee , eu zic ca atunci cand face nebunii sa faci ca-n seara asta, sa-l ignori... si auzi, sotzul tau ce a mancat zilele astea saracul, in ce haine s-a schimbat?
Ally, cat crezi ca mai avem pana saajunca ai nostri aici? http://www.libertatea.ro/detalii/articol/bebelus-spiderman-375998.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

va pup si ma duc sa visez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

si eu de abia am culcat-o pe andra, o doare ca-i dau trei dinti, tb sa sparga, se vad , si mai si tuseste...,
miki , ce smecher eee , eu zic ca atunci cand face nebunii sa faci ca-n seara asta, sa-l ignori... si auzi, sotzul tau ce a mancat zilele astea saracul, in ce haine s-a schimbat?
Ally, cat crezi ca mai avem pana saajunca ai nostri aici? http://www.libertatea.ro/detalii/articol/bebelus-spiderman-375998.html

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ha ha..haine ? pai de miercuri dimineata a plecat la servici in costum..tot asa e..
cu mancarea, azi cei care au ramas in firma au spart frigiderul, ca era incuiat de bucatarul lor care gateste pt muncitori..si si-au facut carne la gratar si catofi prajiti
colegii lui sunt multi turci, saracii cica sunt in stare de soc, n-au vazut in viata lor asa ceva, cica vine sfarsitul lumii unul din ei azi vroia sa plece pe jos ca-i vine prietena in tara s-o ia de la aeroport imbracat intr-o jacheta de primavara si fara caciula, a incercat sa plece pe jos din mijlocul campului pe un viscoool ..f greu a renuntat, la insistentele lor

Mergi la inceput