Bebe cu capul jos tare saptamana 25

Bebe cu capul jos tare saptamana 25 | Autor: joana2672001

Link direct la acest mesaj

Dragele mele burtici,

va rog mult daca puteti sa ma ajutati cu mai multe detalii legate de faptul ca printisorul meu sta cu capul tare jos in saptamana 25 de sarcina. Nu este cam devreme? Dr era putin ingrijorata si m a pus sa stau la pat cu picioarele in sus.

Am fost la eco si in saptamana 23 si atunci tot cu capul in jos statea, a zis ca na asa ii place lui, nu era chiar foarte jos, insa acum, este jos tare, i a simtit capusorul si cand m a controlat la col. Din eco mi a dat seama ca are capul chiar putin mai jos de linia chilotului:(( nici cand avem cateva saptamani de sarcina nu era asa jos.


Ioana, mamica lui Cristian 25 saptamani +

Life is the best thing that can happen to us, the best gift we are offered...so full of surprises! We should cherish every single second! :)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Chiar nimeni nu s a mai confruntat cu astfel de probleme? :(

Ioana, mamica lui Cristian 25 saptamani +

Life is the best thing that can happen to us, the best gift we are offered...so full of surprises! We should cherish every single second! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Du-te-n sat si da de stire ,vin-acasa fa cum poti!...Hai ,Ioana ,ca nu-i chiar asa de negru ...daca ti-e bine,daca ,colul e lung si inchis,daca nu ai contractii,nu-i chiar asa de alarmant.Presupun ca nu ai de gand sa participi la 100m garduri si nici la ridicat greutati.Usurel cu ,evita baile fierbinti si iaca stai si cu picioarele pe sus cand ai ocazia...ca mai reglezi si circulatia...Si bebe al meu tot asa de jos e dar nu mi-a zis dritza nici o secunda sa ma ascund in fundul patului,ci din contra,m-a trimis la munca pan la 9 luni...ca sa ma refac repede dupa nastere.Hai ,treci la casuta cu fluturasi si floricele..!

Virginia 24+ cu ,mami de Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Draga Virginia m a super bine dispus posul tau si parca mi ai luat din giji cu mana .

Eu m am bagat in fundul patului pt cateva zile , asa ma mai si odihnesc putin si sper c totul sa fie bine. :)

Ioana, mamica lui Cristian 25 saptamani +

Life is the best thing that can happen to us, the best gift we are offered...so full of surprises! We should cherish every single second! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

bebelusa mea la 22 sapt era cu capul in sus, iar la 26 era deja intoarsa. marea problema e k e pozitionata fff jos si asa a fost toata sarcina. la 30saptamani tot cu capul jos era (ma rog.. acum nu se mai intoarce).
eu zic k atata timp cat n-ai dureri.. sa nu-ti faci griji. eu sunt in prenatal.. am 33 sapt.. dar nu pot sa spun ca m-am menajat cine stie ce. nu ridic greutati.. si d'astea.. care nu le-as face nici daca ar fi fost ok cu sarcina. daca colul e inchis.. stai fara grija.
medicii mai au si 'darul' sa te sperie.. desi normal ar fi sa te linisteasca.
hai.. moralul sus ca va ajunge bb la termen

33saptamani

AMR <7 saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:

al meu bebe a stat cu capul in jos toata sarcina ... si a fost mereu cu capul in col, am avut contractii pe toata perioada sarcinii, am eliminat chiar si o piatra de la rinichi si credeam ca nasc :) ... pe la 30-32 de saptamani mi s-a deschis colul ... iar cu dilatatie 4 am stat pana la 38 de saptamani ... si de la 36 de saptamani eu am inceput sa ma plimb pe scari in sus si in jos sperand ca o sa nasc dar tot cand a vrut el a venit. stai in pat cat poti de mult pt ca dupaia nu o sa mai ai timp :))) .

Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos si voios !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor am nascut un baietel perfect sanatos la 38 de saptamani. Am stat destul de mult la pat, nu am urcat scari, cat de cat linistita si uite ca a stat ghindocul mult si bine.

Va pupicesc

Mergi la inceput