Clubul "babelor" FIV-oase 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

mi-am pierdut buletinul

Hai maaaaa!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

dap...si tre sa platesc si amenda la Administratia Financiara ca nu am luat in evidenta o masina cumparata in ultimele 30 de zile.

aristico,ai cerut si tu numele apartamentului de la Acibadem???
ma primesti si pe mine in vizita sa vaz' apartamentu???

ca ma gandesc sa vizitez si vreo 2-3 locatii dde cazare cand viu la 'Stanbul.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

sper e cea mai simpla reteta cu putinta ! nici nu mi-a venit sa cred. uite aici cum am facut-o ultima data (eu am postat-o ):
http://www.lalena.ro/646-reteta-supa-crema-de-telina.html
Vezi si la comentariu sugestia Lenei, o sa incerc cu smantana de aia data viitoare (nici nu stiu cum arata, dar sper sa o nimeresc in magazin)
Eu merg din noiembire la atelierele organizate de Lena si m-am mobilizat sa pun si pe site retetele care imi ies, macar asa le gasesc data viitoare cand vreau sa le mai fac

Qiao, ai talent - ar trebui sa ti-l cultivi!
Te rog spune-mi si mie mai multe despre atelierele astea - suna interesant.

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

smufurash ti-am dat PM

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

aristica, ce ai vrut sa spui cu "eu cu vitex-ul nu ma impac din cauza actiunii P4 vs. E2 "?
eu am luat vitex si mi-a scazut tensiunea din sani cand erau mai sensibili, dar dozari hormonale nu am facut.
mai nou, mi s-a recomandat dhea, 50 mg.timp de 3 luni.
ce parere aveti? ce stiti despre el?
qiao, daca ai mult timp la dispozitie, cauti tu informatii? si pro si contra, eu sunt racita si nu prea as sta la pc.




LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

simo nu te supara pe mine, dar in afara de o vorba cu fetele pe aici, incerc sa nu scobesc in perioada asta pe teme legate de fertilitate, sarcina, analize etc Am eu neuronul in lotus acum, dar mi-e sa nu derapeze
Multa sanatate ! Sper ca stai in casa pe vajul asta.
---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

smufurash ti-am dat PM

Multumesc! Ma pun pe bucatareala.

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonia

aristica, ce ai vrut sa spui cu "eu cu vitex-ul nu ma impac din cauza actiunii P4 vs. E2 "?
eu am luat vitex si mi-a scazut tensiunea din sani cand erau mai sensibili, dar dozari hormonale nu am facut.
mai nou, mi s-a recomandat dhea, 50 mg.timp de 3 luni.
ce parere aveti? ce stiti despre el?
qiao, daca ai mult timp la dispozitie, cauti tu informatii? si pro si contra, eu sunt racita si nu prea as sta la pc.

Iti traduc eu. Vitex creste progesteronul si scade estradiolul. Aristica cred ca nu se impaca cu el pt ca isi doreste un endo grasun.

DHEA nu sunt sigura dar parca se recomanda doza mai mica de 50 mg. Trebuie sa citesti despre el, are multe reactii adverse cum ar fi caderea parului dar sunt cazuri fericite are au obtinut o sarcina dupa ce au luat DHEA. Inca ceva, nu cumpara de pe net, incearca sa faci rost din SUA (poate te ajuta fetele care fac comanda comuna). De pe net de aici de la noi poate iei o porcarie care nici nu contine DHEA.
Sau din Austria dintr-o farmacie daca ai reteta.
De ce ti l-a recomandat? Ai raspuns slab la stimulari? La ce dr esti?







Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonia
mai nou, mi s-a recomandat dhea, 50 mg.timp de 3 luni.
ce parere aveti? ce stiti despre el?

Simonia, si mie mi-a fost recomandat DHEA, pentru "intinerire" si pentru cresterea calitatii ovocitelor.

Un studiu interesant despre DHEA: http://humrep.oxfordjournals.org/content/21/11/2845.full



------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

...fetelor...niste scoruri la cazare in Istanbul!!!

sub 1000 de euroi nu gasesti apartament de inchiriat pe 20 de zile...de Doamne-ajuta ca nu poti sta nici in orice chichineatza atata timp.

mi-au zis ca tre' sa stau 16-18 zile acolo...in fct de tipul transferului...si o sa stau 18 ca io fac blastocisti...plus o zi inainte la venire si una dupa procedura la plecare...iaca 20 de zile.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite

Mergi la inceput