Castiguri pentru chestionare/sondaje online?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

singura smecherie ar fi sa recruteze membri pentru un site...dupa ce am completat formularul de inscriere am fost redirectionata catre pagina unei firme care se ocupa cu comercializare reclame online...eu nu m-am inscris ca nu am nicio reclama de comercializat si nici spatiu de afisat publicitate.... poate ma insel, acum astept sa fiu contactata de un reprezentant al firmei de publicitate, daca nu ma cauta nici unul e clar ca intentia a fost atragerea de potentiali membri pe celalalt site....altfel mai vedem

Nina,msmi de


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Eu as fi un pic sceptica....m-am inscris o data pe un site asemanator sa fac sondaje de opinie si trebuia sa dau click pe link-uri pagina dupa pagina, dupa pagina....si am facut treaba asta vreo juma de ora pina m-am saturat si am renuntat pt ca nu am ajuns la nici un sondaj.....cred ca ei cistigau bani din cite click-uri se dadea pe link-urile acelea....
daca nu e o sursa sigura acest site adica cineva care a lucrat cu ei sa ti-l dea, eu nu as avea incredere 100%
in timpul facultatii am lucrat ceva asemanator, dar era o firma palpabila cu sediu si pe deasupra cistigai bani doar dupa cite persoane convingeai sa participe intr-un fel de sondaje de opinie..adica trebuia sa ii convingi sa mearga la ceva prezentari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

msl1, nu e genul ala de sondaje, de mers din usa in usa sau de sunat potentiali participanti la sondaj dintr-un call center, participantul in functie de caracteristicile lui poate fi sau nu selectat sa participe la un sondaj, adica sa raspunda la chestionare

nu se fac bani gramada, nu va primi nimeni un salariu lunar, poti fi selectat sau nu...sau daca raspunzi tarziu solicitarii se prea poate sa nu te mai incadrezi (de exemplu la un sondaj au nevoie de 100 de participanti, din astia 100, 50 femei si 50 barbati, din cele 50 femei, 30 trebuie sa aibe varste intre 18-25 ani, 10 intre 25-30 ani si 10 intre 30-40ani, la barbati la fel, apoi din cele 50 femei 20 trebuie sa fie casnice sau in somaj, 20 angajate din care 10 au si studii superioare...si tot asa)...daca pana te-ai decis tu sa raspunzi sondajului s-a acoperit ca numar grupul tinta din care ai face tu parte nu mai poti raspunde sondajului...

ps. la cei cu care colaborez deja in vreo 2 ani am "agonisit" impresionanta suma de 11 euro, de retras poti retrage daca ai cel putin 10 euro in cont, asa ca pot cere sa-mi fie virati cei 11 euro in echivalent lei; pentru participarea la studiu am fost rasplatita cu 50lei, participarea a constat in dat cu parerea pe un forum pe o anumita tema, participantii de toate felurile si categoriile, studenti, pensionari, mame in CIC etc.

aia cu click-ul sunt un fel de afacere piramidala, iti dau bonus cateva bannere ca sa te ameteasca cu cativa banuti pe care ii vezi intrand in contul (de pe site...nu cel bancar) si apoi raman doar bannere care te invita sa cumperi diverse produse sau sa te inscri ca membru, alegandu-te astfel cu spamuri de care nu mai scapi :)), in plus te mai aburesc si cu castigul de pe urma referalilor, aia pe care i-ai atras tu pe site sa dea si ei click sperand la un castig oarecare, nu stiu daca a castigat careva ceva de pe siteurile astea cu dat click pe bannere, ma gandesc ca daca as avea nevoie de produsele alea ar fi o idee, e ca si cum as fi obtinut o reducere de pret la achizitie...dar daca nu sunt interesata ce sens are sa dau zeci sau sute de dolari sau euro pe ceva si sa obtin un bonus de 50centi in contul clickurilor?!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

AM trimis PM fetelor care mi-au cerut date.
Pe mine nu m-a sunat nimeni, deci poate nu mai au nevoie


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eu am completat cateva sondaje la daedalus on line. mai am de strans pana la 10 euro ca sa fie si virati, deci nu pot sa va spun daca e tzeapa sau pe bune.
am mai participat la un astfel de "experiment" acum un an, dar cred ca s-a desfiintat site-ul ca n-am mai primit sondaje/informatii/chestionare si am vazut ca nu mai publica chestionare.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Imi pare rau, nu stiu daca mi se vor mai solicita informatii despre mail-ul primit de mine, cert este ca nu voi mai putea sa ofer informatiile.
Din nu stiu care motiv si nu-mi pot imagina de catre cine si mai ales DE CE am fost reclamata de "spam pe PM" (pt "incercare de a aduce clienti pentru formulare online"), drept pentru care am primit un "avertisment final".....
Imi cer scuze daca am deranjat pe vreuna dintre voi cu PM-urile mele, nu m-am gandit o clipa ca trimitand PM-uri cu info cerute incalc nush ce legi de pe aici.
Faza cu avertismentul m-a lasat masca si cu un gust amar

Edit: nu am firma/site de chestionare/sondaje!!! era vorba de un mail real primit de mine si de dorinta mea de a ma asigura ca nu e tzeapa!
Pe bune ca nu-mi revin! Sunt revoltata si ma simt nedreptatita!



Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

imi pare rau daca dorinta noastra de a vedea despre ce este vorba si amabilitatea ta in a ne face partase ti-a adus un avertisment!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameivoinicul nostru la 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa91 spune:

Eu am vazut acelasi anunt pe un site de forta de munca,am trimis cv-ul si in cateva zile m-a sunat o doamna care mi-a dat explicatii si m-a intrebat daca mai vreau sa colaborez cu ei .I-am spus ca da si atunci a zis ca-mi trimite pe mail un contract de colaborare.L-am primit,semnat si retrimis,dar de atunci nu m-a cautat nimeni.A trecut mai mult de o saptamana.Era vorba de sondaje in valoare maxim-maximorum de 100 roni pe luna.Mai astept,poate totusi.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

LauraIoana..imi pare tare rau..dar trebuie sa stii ca rautatea unora nu are limite.
Fruntea sus si treci peste.

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariusrafa spune:

uite aici un site cu sondaje nu stiu sigur cat de seriosi sant dar eu am inceput sa fac sondaje cu gandul la niste banuti an plus puteti incerca si voi in fond ce ne costa http://sondajro.com/?ref=175661

Mergi la inceput