Piersicute de iul-aug 2012 ( 8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chmihaela spune:

Buna, vreau si eu cafea.
Cred ca sarcina asta o sa ajung la 100 kg daca mananc in ritmul acesta.Nu stiu ce se intampla dar imi este foame mereu.Cu toate ca am greturi eu mananc ca o sparta si sincer chiar ma simt mai bine dupa ce mananc.Am o burta de 5 luni.
Am vazut ca prin alte parti a nins serios,vreau si eu zapada sa il plimb pe cel mic cu sania.
Bun venit noii gravidute.
Pupici la butici.

mami de robert 20.10.2010 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:


chmihaela , stai linistita ca o sa ai tot timpul sa dai jos ce ai pus , bebe sa fie in regula .


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Am un bebe plimbacios prin burtica de 10 minute ... cred ca de la cafeaua pe care abia acum am reusit sa o termin de azi-dimineata .

Nu se mai opreste ninsoarea asta ??? Vreau sa vina primavara dar au sa mi se lungeasca urechile de atata asteptat pana va veni !!!

De 2 zile mananc numai dulciuri, mi-e si frica sa ma urc pe cantar desi stateam bine la capitolul kg, avea doar +1 ... trebuie sa ma potolesc ca nu vreau sa depasesc 12 kg . Bine macar ca nu am alte pofte , in general as manca ceva bun dar acel "ceva" nu reusesc sa il definesc si raman la a nu manca nimic .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 17 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buna fetelor,
ce faceti? eu am intrat mai tarziu astazi, nici nu am apucat sa beau cafeaua cu voi . m-am enervat tare rau la serviciu, imi venea sa urlu de nervi si sa injur mult mult de tot
acum m-am mai calmat, dar nu de tot. cand vat atata ipocrizie alaturata de pupincureala.....imi vine sa vomit (si fiind si gravi....vomit si mai repede decat de obicei ).
sper sa vb cu dr maine sa-mi dea macar reducere de program la 6 ore, ca nu mai suport

scuze daca v-am capiat cu problemele mele, dar imi spun si eu oful

va pe toate.
ada felicitari pt 6 cm sa ne bucuram la fel si la 40 cm

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Hai, fetele ca acum m-am mai eliberat si eu.Valy pe 30 fac morfofetala o sa am 13 s si cateva zile. Amnio mai incoloiar doctorul meu mi l-a recomandat pe MISTER Tutunaru ptr.amniocwenteza, dar nu stiu daca sa ma duc la el.Stiu ca face si doctorul Predoi si echipa de la Medlife,ma rog ma voi hotari pana atunci.Mai culeg informatii.Fetele nu s-a vazut nimic, era cu un cap mare si dadea din labute, nu au eco performant la Elias, luni o sa stim ce este.Rocsy a inceput sa miste bebele sa inteleg, ce fain.Chmihaela o sa le dai jos dupa. Am avut si eu ceva pofta de mancare, dar mi-a trecut.Danette tu ai facut amniocenteza?Si cine ti-a zis de problemele de la inima?Scuze ca am uitat dar sunt gravida si blonda pe deasupra. Muraturica era sa intreb de tine si te-am vazut.Hai, ca mai intru.Pup toate fetele ca mi-ati tinut pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

r_ocsy ,
La cate saptamani l-ai simtit pe bebe ca misca ?

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev
Danette tu ai facut amniocenteza?Si cine ti-a zis de problemele de la inima?Scuze ca am uitat dar sunt gravida si blonda pe deasupra.


Nu ai de ce sa iti ceri scuze, Adarev.
Am facut biopsie de vilozitati coriale(CVS). E asemanatoare amniocentezei doar ca se poate face mai devreme in sarcina si se recolteaza tesut din placenta in loc de lichid amniotic cum e la amnio.
Dr Nemescu(Iasi) mi-a gasit problema si tot el a facut si punctia.

Saptamana 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Intr-adevar ninsoarea nu se mai opreste. Eu am avut si inca mai am o zi grea la munca. Pe deasupra mai ma lupt si cu somnul.
Adarev, sunt aici pe baricade, cel putin va citesc daca nu si comentez ceva.
Am tot sunat pe la diverse clinici sa vad unde pot face TORCH mai ieftin. Sub 450 nu am gasit. Asta este...merita bebe efortul.
Dannet, sper sa fie totul OK cu bebele tau.
Carmina, ziua ta seamna mult cu a mea. Lasa ca poate maine o sa fie mai bine. Daca tu ceri si reducere de program....super.
Rocsy, ma bucur sa aud de bebele tau plimbacios.
O zi usoara. Ne citim mai incolo.


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

ne mai primiti si pe noi; stim ca nu suntem foarte active dar abia lunea trecuta am inceput munca si este un pic de haos; dar incet, incet le pun la punct pe toate;
am fost si noi ieri la eco morfologica si am aflat ca avem un , noi ne doream fata dar daca este baietel important este sa fie sanatos (la fata am vrut baiat si a iesit o strumfita, acum vroiam fetita si a iesit cu "puta"), avem 7 mm si 7,6g, este foarte jucaus, nu statea deloc sa-l masoare;
nu mai stiu cine spunea de IR-uri, eu stiu ca nu sunt relevante decat din saptamana 20 (eu am luat aspenter sarcina trecuta, iau si acum, iar in saptamana 27 din cauza de IR putin marit am facut clexane);
celule stem am prelevat si noi la Sofi si asa o sa facem si acum;
nu mai stiu ce sa mai raspund ;
ma intorc la munci revin mai tarziu;

Roxana mami de Maria-Sofia si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Multumesc pt primire

Celule stem am recoltat la Bianca si vom recolta si la bb2. Nu se stie incotro se va indrepta medicina peste cativa ani si ce descoperiri se vor face.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">12+

Mergi la inceput