gravidute din arad sau timisoara.

gravidute din arad sau timisoara. | Autor: ali24

Link direct la acest mesaj

buna.sunt o graviduta din arad si nu stiu unde sa nasc.mai am un baietel pe care l am nascut la bega din timisoara cu doctorul budau.nu am avut nici o problema dar acum nu m am hotarat inca.nu stiu cum sa fac.as opta si ptr un spital privat dar mi e frica ptr ca daca apar ceva probleme te trimit oricum la cel de stat.
voi unde vreti sa nasteti si cu cine?

16+
rafael albert(25.05.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali24

buna.sunt o graviduta din arad si nu stiu unde sa nasc.mai am un baietel pe care l am nascut la bega din timisoara cu doctorul budau.nu am avut nici o problema dar acum nu m am hotarat inca.nu stiu cum sa fac.as opta si ptr un spital privat dar mi e frica ptr ca daca apar ceva probleme te trimit oricum la cel de stat.
voi unde vreti sa nasteti si cu cine?

16+
rafael albert(25.05.2007)


Salut!
Eu am nascut la President, dar intradevar a fost o sarcina fara probleme, fara complicatii. La stat m-as duce doar daca as sti sigur ca avem o problema (sau avem sanse sa avem probleme) care nu se poate trata la privat. Reprezentantii spitalelor probabil iti pot explica mai exact ce interventii asigura ei, si la care te expediaza.

Sarcina usoara iti doresc in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ali, am inteles ca la Athena au si sectie de prematuri, au si autorizatie pt sectia de prematuri, etc.
Au nascut acolo femei cu gemeni si tripleti. Nu stiu gemenii daca au fost la termen, dar tripletii nu au fost (s-au nascut la 31 sapt) si au fost tinuti la Athena, nu au fost trimisi la spitalele de stat. Partea proasta este pretul. Zilele care se stau extra pachetului standard (de ex, la cezariana pachetul standard include 5 zile de spitalizare), costa 100 euro pt mama+60 euro pt bebelus/zi.
Mie imi e sila de spitalul Bega. Acum o luna mi se parea o mizerie si un miros de nesuportat. Eu habar nu am unde o sa nasc. Am sarcina gemelara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni81 spune:

Buna,

Eu am nascut la Genesys si am fost foarte multumita adevarul ca nu am avut nici o compicatie. Daca ai intrebari iti raspund cu placere.

Monika mamica lui Noemi Alexandra (29.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giulia_S spune:

Felicitari, burtici! Eu am un strumf de 6 luni deja (bebe de iulie 2011) si nici nu stiu cand a trecut timpul :)
Pont: ca sa va odihniti mai bine noaptea luati o lingurita de polen inainte de culcare si incalecati o perna pentru gravide. "Odihna" de dupa nastere m-a convins - cam tarziu - ca merita sa dormiti acum cat puteti de mult, sa va incarcati bateriile. Va recomand perna "bastonas" de pe www.pernegravide.ro - e super confortabila, nu se lasa si are si un pret bun. Ajunge la voi in 24 de ore. Sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

si eu am nascut la Genesys in Arad si nu am regretat nici o clipa, am fost super multumita. problema cu spitalele private e ca au o rata mai mare de nasteri prin cezariana, asa ca depinde si cum vrei sa nasti. la cea mai mica complicatie te baga in cezariana. in cazul meu, am fost trecuta de termen si desi mi-am dorit mult sa nasc natural mi s-a facut cezariana, nici macar nu s-a incercat declansarea...
dar felul in care s-a purtat personalul, nici un comentariu, recomand cu caldura, au dovedit profesionalism. as mai merge tot acolo sa nasc la urmatoarea, daca nu as fi in Anglia si nu as vrea sa incerc VBAC

mami de (25.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Stiti cumva dr. Bacila Mihai din Timisoara unde si-a deschis cabinet?

Mergi la inceput