Scoala ALDO MORRO

Scoala ALDO MORRO | Autor: deea772

Link direct la acest mesaj

Am rugamintea daca exista mamici de scolarei de Aldo Morro,as vrea si eu info pentru nepotelul meu.
Cum este scoala.cum decurge parcurgerea materiei?Se invata exclusiv in limba italiana?Care este nivelul de decizie al parintilor cu bani?Cit de tare influenteaza conducerea la luarea deciziilor?
Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Am vazut si eu ca a aparut...mi s-a parut asa de neinspirata alegerea numelui


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea772 spune:

Exista de ceva ani si corpul profesoral inteleg ca este de elita.
De aceea voiam niste infoconcrete,in special pe clasele 1-4.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Am vazut si eu ca a aparut...mi s-a parut asa de neinspirata alegerea numelui


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare


Scoala functioneaza din anii '70. Ce e caraghios in legatura cu numele? Ca Aldo Moro a murit impuscat, ca a fost un om politic foarte apreciat sau nu au fost inspirati parintii cand i-au dat numele?

In alta ordine de idei,Deea, nu ai mesageria privata activata. O poti activa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Scoala ALDO MORO este o scoala fffff veche. Pe vremea lui Ceausescu erau acolo doar copiii diplomatilor si altor cetateni italieni. Este scoala afiliata Ambasadei Italiei. Serbarile se tineau in sediul Ambasadei iar Ambasadorul era intotdeauna prezent.
Tatal meu a fost profesor acolo. Din pacate nu mai am informatii despre scoala, tatal meu decedand in 2002 .

De ce e neinspirat numele?

Are si pag pe FB

http://www.facebook.com/group.php?gid=124319364252424&v=wall

(am editat sa adaug un i)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Theo, ce a predat tatal tau? Sport? Fizica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Theo, ce a predat tatal tau? Sport? Fizica?


Natasa ai MP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Si da, se preda in Limba italiana. Apartin de Ministerul Invatamantului din Italia, programa de acolo o urmeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea772 spune:

Fetelor,cum activez PM?
Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Incearca sa-mi scrii mie un mesaj privat si iti raspund. Spune si ce te intereseaza despre scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Acum am vazut cat e de veche institutia...dar a functionat tot timpul in aceeasi cladire?
NU stiu de ce am observat-o abia acum

Mi se pare nepotrivita asocierea tragediei cu nevinovatia copiilor...nu o fi intrebat nici un copil cine e Aldo Morro?
Eu am aflat chiar atunci despre el, scria intr-un almanah, si am fost foarte marcata, am plans si m-am revoltat desi nu aveam nici 10 ani.

Eniuei...am auzit de o jurnalista care are copiii acolo si e foarte multumita de scoala.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput