Fecioare si Balante de septembrie-octombrie 2012

Fecioare si Balante de septembrie-octombrie 2012 | Autor: danageodoiu

Link direct la acest mesaj

Acum 2 ani si jumatate (iun 2009) mi-am facut primul test de sarcina din viata mea (incercam sa avem un bebelus de aproape 9 luni si nu se intampla nimic)care a si avut 2 liniute...Bucurie mare, genunchi tremuranzi, fluturi in stomac, imbratisari, telefoane, intrebari...
Dupa 9 luni s-a nascut minunea noastra mult asteptata Simina. Un bebelus berbec cu toate caracteristicile zodiei.
In decembrie 2011 s-a intamplat fara protectie dar m-am gandit ca n-are cum sa se prinda asa repede, doar data trecuta am facut atatea calcule, teste de ovulatie...In 11 ianuarie am facut al doilea test de sarcina din viata mea: 2 liniute!!! Soc, emotie, genunchi tremuranzi, acum ce ma fac...Reactia sotului m-a mai calmat: "Dar asta e o veste foarte buna!!!"
Asa ca prin 15 septembrie o sa avem o fecioara sau un printisor.
Acum alte intrebari: cum ii spun fetitei mele care este f atasata de mine, mamaoasa, geloasa...cum ma voi descurca cu 2 copii, cand mi s-a parut f greu si cu un copil.
Astept sa ne imprietenim, sa ne impartasim povestile viitoarelor mamici cu burtici proaspete!

Dana, mama Siminicii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

In primul rand felicitari!!!!
De descurcat....o sa te descurci foarte bine. Daca ai ajutoare e si mai bine!
Aceleasi emotii le-am avut si eu, cand l-am nascut pe Andrei in ian 2011, fetita mea avea 3 ani si 8 luni, dar l-a primit cu bratele deschise. Cand l-a vazut acasa, l-a mangaiat si i-a zambit, au fost si mai sunt momente cand se mai supara ca nu-i dedic ei tot timpul, eu tot incerc sa ma ocup mai mult de ea sa nu se simta data la o parte, fiind si ea foarte foarte mamoasa, dar am avut si am norocul ca Andrei e cumintel si nu cere incontinuu atentie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Sarcina usoara! Poate te imprietenesti cu fetele de aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169806&nm=Strengari-de-augsept-2012 si faceti un singur subiect. Pt cei interesati va fi greu sa urmareasca 2 subiecte unde se discuta practic acelasi lucru.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

Multumesc pentru incurajari si urari! Sper sa fie bine. O sa intru si pe subiectul indicat de Laura, nu-l vazusem si este diferenta doar de o luna. Numai bine tuturor mmicilor si bebelusilor!

Dana, mama Siminicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna Dana,
Eu acum doi ani si jumatate (sept 2009) am nascut prima data in viata mea. Si acum, in ianurie, mi-a iesit iar testul cu doua liniute. Si eu am ceva emotii despre cum ma voi descurca cu 2, despre cum va reactiona fetita la un fratior sau o surioara, despre cum ma voi face fata in acelasi timp si posturii de gravida, si de mama si de angajata (nu mai zic sotie) si multe multe altele.
Te pup si sper sa mai vina si alte fete cu burtici pe aici.

“Never, never, never, never give up.” W.C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

va rog sa continuati aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169806

Roxana

Mergi la inceput