Maini indemanatice... care aduc bucurie

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:


termen limita pt comanda in afara Bucurestiului (fie in tara, fie in afara): 17 februarie / ne-am luat o rezerva pt a avea timp sa punem coletele la posta si a ajunge in timp util
termen limita pt comanda in Bucuresti:
27 februarie
/ aici livrarea se va face de noi, in functie de zona in care locuim fiecare





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">party in FEERIE de muzica si dans



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

alinuk, am si eu o sugestie. Sunt unele brose minunate, care cred eu ca ar merge si pentru 8 martie. Deci poate ca e bine ca daca exista cerere pt ele si dupa 17 februarie, sa fie un pic prelungit termenul, cu rezerva ca poate nu vor ajunge pana de 1 martie, dar vor ajunge la timp pt un minunat cadou de ziua femeii.
Ps. Ar trebui sa ajunga si pachetelul meu...

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Tutu land

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Andata
e buna sugestia
asa vom face

pentru cine e de acord sa primeasca si ulterior comenzile, desigur putem prelungi termenul

termenele stabilite mai sus sunt strict pt cine doreste sa le ofere de martisor (avand in vedere vremea de afara... ne straduim ca indif de unde se face comanda ele sa ajunga in timp util)


bijuteriile, brosele, etc ce nu se vand si se preteaza pt cadouri si dupa 1 martie, desigur mai pot ramane la bazar!



asteptam si pachetelul de la tine



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">party in FEERIE de muzica si dans



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Stau deja cu grija ... Tot nu a ajuns pachetelul?

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Tutu land

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna! Am ridicat si eu ieri coletul de la posta. Sunt super-superbe toate! Multumesc din suflet pentru cadouri. Copiii au fost foarte incantati de pufuleti (care sunt mai mari si mai frumosi decat ma asteptam) si abia asteapta ziua de maine sa le daruiasca.


Am o mica problemuta totusi. Sper din suflet sa nu se supere nimeni ca spun. Martisoarele astea http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=38491 au scrise cu pixul, de mana, Cristale pe fata si adresa b-logului pe spate. Desi sunt superbe si imi plac teribil, sunt dezamagita ca nu le pot oferi. Asa, cu scrisul de mana pe ele arata de parca ar fi refolosite (daca aveti parinti cadre didactice, probabil vi s-a intamplat sa gasiti printre martisoarele primite si unele cu mesaje ce erau adresate de fapt altor persoane). In poza din anunt nu apar ca fiind scrise. Nu stiu care fost motivatia , dar daca se dorea reclama la site se putea scrie frumos pe o hartiuta si atasa printr-o capsa, nu scris pe martisor. Nu imi pare rau de bani, martisoarele sunt superbe, dar din pacate nu le pot darui.

Felicitari tuturor pentru munca extraordinara depusa! Tot respectul pentru ceea ce ati facut!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Ma gandesc ca e vina mea ca am scris fetelor la un moment dat ca-si pot personaliza eticheta, etc
Tocmai in ideea ca fiind un obiect handmade ar fi o forma de certificare a faptului ca nu e produs de serie.

Poate era mai bine sa aiba o eticheta distincta de cea pe care era prins martisorul, intr-adevar.

Laura oare daca incerci sa detasezi tu martisorul si sa-l pui pe un alt carton...!?


multumim pentru sugestie, data viitoare o sa adoptam varianta etichetei atasate martisorului

eu de ex, pt baietii mei (chiar si pt tati), pt fiecare martisor am printat cate o eticheta din asta si am atasat-o cu capsatorul
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/6851040113/in/set-72157629427248929





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Povestea martisorului DC... / expozitie si bazar



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Alinuk, floricele din hartie sunt lipite de un carton si scrisul este pe acel carton. Nu am cum sa le dezlipesc pt ca le-as strica.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Laura, Nu ai cum sa decupezi martisorul pe langa contur cu tot cu carton si apoi sa il lipesti pe un altul? Probabil ar merge cu o forfecuta de unghii. Punguta merge desfacuta si apoi lipita la loc, snurul ar putea si el sa fie desprins si apoi capsat iar, cred.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Tutu land

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Laura-asa am fost sfatuite...si eu am scris pe ele
Pacat ca nu le poti folosi..ca tare frumoase sunt.


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

sigur Dodo,

deja spuneam asta si eu mai sus

Citat:

Ma gandesc ca e vina mea ca am scris fetelor la un moment dat ca-si pot personaliza eticheta, etc
Tocmai in ideea ca fiind un obiect handmade ar fi o forma de certificare a faptului ca nu e produs de serie.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Povestea martisorului DC... / expozitie si bazar



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput