Scurgeri maronii in saptamana a 10-a

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariuca88 spune:

Multumesc tuturor mamicutelor pentru raspunsuri. Sunt foarte ingrijorata, astazi de dimi am avut iarasi scurgeri maronii, maine la ora 8:00 am programare la eco, si doctora mea ma vede la ora 12:00...intre timp mi-a dat tratament cu Utrogestan de 200 mg pe gura...

Orice, numai bebe sa fie bine...

Multumesc inca o data pentru incurajari si raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Mariuca, eu zic ca fara eco nu rezolvi nimic.
eu am avut ditai hemoragia cu 3 embrioni implantati la 5 saptamani ca am tras de o canapea si in urma acestei intamplari am rams cu 1 embrion , actualmente baietelul meu care-l astept cu drag.
Dar de atunci am tot avut sangerare cate putin in fiecare zi de albeam in cap cand vedeam tamponul patat, pana la 4 luni. Se formase si un hematom acolo, micut care a disparut si nici nu a dezlipit plcenta.
Si tratamentul de sustinere si pt sangerare era intravaginal nu pe gura. Ajunsesem si la 4-5 ovule utrogestan /zi de 200.
Si stat in pat mai mereu, doar mancare si toaleta, atat momentan.
Bafta!

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; 2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit; 2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
29+ Victor Gabriel

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

te asteptam cu vesti maine. hai... curaj si fii optimista ca totul va fi bine!

32s3z

amr 7saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariuca88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happylica

te asteptam cu vesti maine. hai... curaj si fii optimista ca totul va fi bine!

32s3z

amr 7saptamani

varsta bebelusei Alexia


Sarcina oprita din evolutie, la 8 saptamani...nu este vina noastra, nu este ceva ce am facut sau nu am facut, este mai bine asa...asta ni s-a spus...

E greu acum ca bebele meu pe care l-am vazut si ii batea inimioara si pe care mi-l doream mult mult mult nu mai e...

Multumesc inca o data pentru incurajari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Imi pare tare rau!
Se mai intampla, 25% din sarcini se pierd in primul trimestru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariuca88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Imi pare tare rau!
Se mai intampla, 25% din sarcini se pierd in primul trimestru.


Multumesc Lavi!

Oricate studii ai citi si cat de mult te-ai informa cu privire la riscurile la care esti supus in timpul sarcinii, tot e greu cand ti se intampla tie...parca nu te astepti...:(

Multumesc lui Dumnezeu ca sotul meu este langa mine, nu stiu ce m-as fi facut fara el :(

Multa santatate si tie si copilasilor tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:

Sarcina oprita din evolutie, la 8 saptamani...nu este vina noastra, nu este ceva ce am facut sau nu am facut, este mai bine asa...asta ni s-a spus...

E greu acum ca bebele meu pe care l-am vazut si ii batea inimioara si pe care mi-l doream mult mult mult nu mai e...

Multumesc inca o data pentru incurajari...


imi pare espus de rau, pe forumul care stau eu cel mai des acum sunt fete care se straduiesc demult sa aiba copii si multe din ele au descoperit ca sunt anumite mutatii(trombofilie) care fac sarcina sa se opreasca din evolutie)!si acest lucru nu se poate descoperi fara anumite analizE!
iti las link-ul de la ele, in plus si pe cel special pe aceasta tema, poate o sa te ajute sa fii preventiva urm data!!!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=8&TOPIC_ID=169844#7240346

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169803&nm=Trombofilia-o-cauza-a-infertilitatii-68



sper sa iti fie de folos!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameivoinicul nostru la 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariuca88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

Citat:

Sarcina oprita din evolutie, la 8 saptamani...nu este vina noastra, nu este ceva ce am facut sau nu am facut, este mai bine asa...asta ni s-a spus...

E greu acum ca bebele meu pe care l-am vazut si ii batea inimioara si pe care mi-l doream mult mult mult nu mai e...

Multumesc inca o data pentru incurajari...


kmy_black, multumesc mult! astazi ma duc sa fac chiuretajul, imi e o frica de mor, sa ma ajute doamne doamne sa fie bine si sa mai pot avea copii multi si sanatosi!

M-am uitat pe link-urile de la tine, am sa vb cu doctorul si sper sa nu mai am probleme la viitoarea sarcina, pe care o doresc cat de curand..offf...multumesc inca o data!
imi pare espus de rau, pe forumul care stau eu cel mai des acum sunt fete care se straduiesc demult sa aiba copii si multe din ele au descoperit ca sunt anumite mutatii(trombofilie) care fac sarcina sa se opreasca din evolutie)!si acest lucru nu se poate descoperi fara anumite analizE!
iti las link-ul de la ele, in plus si pe cel special pe aceasta tema, poate o sa te ajute sa fii preventiva urm data!!!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=8&TOPIC_ID=169844#7240346

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169803&nm=Trombofilia-o-cauza-a-infertilitatii-68



sper sa iti fie de folos!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameivoinicul nostru la 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_simona87 spune:

Salut!
Imi pare rau sa aud ca aveti astfel de probleme. Eu m-am trezit in saptamana a 8-a , dupa ce m-am necajit rau intr-o zi, ca seara am avut cateva pete rosii. Am si zburat la doctor. Am ramas internata vreo 3 zile, diagnostic amenintare de avort. Mi s-a prescris utrogestan de 100 mg, cate 6 pe zi. Iau utrogestan si in momentul de fata cate 2 pe zi. Am 23 sapatamani si-i multumesc lui Dumnezeu ca mi-a permis sa pastrez sarcina si ca voi avea o fetita. Bucuria tatalui.
Va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput