PRIETENE FARA TTLU (82)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CRISTINA hai mai e si normal ca te-au apucat atacuri de panica,doar in 2012 de aliniaza planetele,se inverseaza polii magnetici,ni se schimba ADN-ul ... da o cautare pe net si o sa vezi amanunte din ce au mai prezis mayasii

Acum pe bune,or fi ele zapezile cat casa pe-acolo,dar trebuie inteles ca e relativ normal sa fie asa in zonele respective,adica in Baragan.
Taica-meu a facut doi ani de armata chiar pe undeva prin Baragan si imi povestea cand eram mica cum erau iernile pe-acolo,cum sunt casele cu intrari in directii diferite - ca daca se troieneaza zapada la o usa sa poata iesi pe cea din partea opusa Imi povestea cum el si ceilalti soldati mergeau sa aprovizioneze prin nameti si viscol,noaptea,legati cu franghii unii de altii ca sa nu se piarda sau sa fie luati pe sus de viscol ... Dar na atunci iarna de baza erau sobele si lemnele ,plus camara plina,acum fara curent kaput fara masina kaput El dupa calculele mele cam prin '58-60 cred ca a fost pe-acolo.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Saliu'...

Criss de Ikea ma gandisem sa-i zic si eu initial...da' m-am gandit ca n-au decat prin Ungaria... Scaunul ala m-a costat 17ron la Carefour. Stiu ca sunt si unele mai scumpe..da' mai late. Chiar ma gandeam la tine ca n-ai venit cu nici o veste despre zapezile de la voi da' vad ca si tu ai aflat tot de la TV... Am vazut ca nici prefectului vostru nu-i venea a crede ca astia de la TV il puneau sa instaureze starea de urgenta.

Ai dreptate si cu inundatiile... da' chiar ma gandeam zilele astea ce-o sa urmeze cand vor incepe sa se topeasca toate zapezile astea. Macar de nu s-ar dezgheta brusc... sa fie incalzirea mai treptata asa...

MONI - daca ne uitam ce-au prezis Mayasiiiii.. pai o luam pe campii de-a binelea.. Nu mai bine stam noi linistiti si optimisti ca totul va fi bine...si oricum se va intampla ceea ce trebuie fie ca stim sau nu ceva legat de "preziceri".

MIRA - esti mortala... vad ca si tu esti "incurabila" optimista. Iei totul asa cum vine... si nu te panichezi. Recuperare rapida "glumetului" tau!

Piua..revin.. nu stiu ce naiba am da'-s cam vraiste azi.. cred ca si mesajul e cam incoerent



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare si de la mine.
Pe la noi tot ger.
Diana n-a avut chef de citit,asa ca am pus-o sa mai rezolve din cartea de matematica distractiva (exercitii simple) si totul a mers ok pana am ajuns la exercitii de genul "Pe un gard sunt 8 porumbei,un vanator trage cu pusca in unul,cati porumbei mai raman pe gard?" Sau mai beton alta "Considera ca esti capitanul vaporului.Pe vapor sunt 10 marinari si 20 de calatori.Cati ani are capitanul?"
Si s-a suparat in asa hal ca m-am cam ras de ea ... ca s-a dus si s-a baricadat in baie Din pacate vad ca seamana pe taica-su cam tantalaie si lipsita de imaginatie ca si el s-a apucat sa calculeze oarecum anii capitanului Iar porumbeii ... cum naiba sa mai ramana vreunul pe gard cand trage careva cu pusca in zona?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Subiect nou :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=170343&nm=Prietene-fara-titlu-83

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Bey Monicooo... tu n-ai vazut ca multi adulti n-au "simtul umorului".. dar copii?

Al meu e f suparacios... si nu ii plac glumele.. defapt cred ca-i ofticos.. (seamana cu ma-sa)

si-acu sa va dau un banc.. ca m-a distrat maxim

"Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot ajutorul ei, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
- Doamna, dar sunt puse invers ...
Intr-adevar, erau puse gresit... Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele, dar a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baietelul a zis:
- Cizmulitele astea nu sunt ale mele!
Educatoarea si-a muscat buza si, inca o data, s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
- Sunt ale fratelui meu. Mama mi-a zis sa le iau pe astea azi.
Acum ea nu mai stia ce sa faca ... Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:
- Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun în maini ca sa poti pleca afara!
- Le-am bagat in cizmulite ... "

Acu' sper sa nu stric pagina pe-aici cu bancu' asta si sa nu ma injurati prea tare


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput