Viatza in Germania - cap.74

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

neata fetelor,

Referitor haine, eu mai stiu jako-o. Nu stiu exact pana la ce varsta sunt hainutele, dar nu strica sa aruncati un ochi pe linkul cu acelasi nume.Hainele sunt scumpe, din pacate, insa de calitate...si uneori au si rabaturi. Mai era un magazin, dar i-am uitat acum numele.

Maraki, intr-adevar m-a surprins si pe mine ce copii mari ai, mai ca era sa te intreb ce varsta ai, dar ai lamurit tu partial treaba:).

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Alina atat de mult dureaza pana cresc incisivii? Sant cei din mijloc de sus nu? Al doilea tot cam in perioada asta ar trebui sa inceapa sa se miste? Bine ca s-a oprit ninsoarea
Pe deoparte este bine ca am facut copiii devreme,sant mult mai deschisa si intelegatoare in multe privinte. Primul gand este sa-mi amintesc ca asa eram si eu la varsta lor si am trecut prin situatii asemanatoare.Cand l-am facut pe Aggelos m-am gandit ca este norocos cu frati atat de mari, in cazul in care as pati ceva (Doamne fereste!) nu ramane singur.
Alina succes fetitei la concurs Sa ne pove cum a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Alina, mai incearca si la P&C.

Eu anul trecut i-am comandat Biancai in America niste haine. FF dragute si de calitate + pret mult mai mic. Daca te intereseaza, trimit link-urile.

Si Bianca are acelais hobby ca si Marie...am ajuns sa-i ascund cartile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

hainutze faine : www.bonaparte.de

Na, ca mi-am doftoricit motanu! Da, asta din poza. Are o buboaie mare la ureche, l-o fi piscat/muscat ceva si s-a infectat. L-am curatat, dezinfectat, pansat. Saracu cand ma vede deja se piteste si daca are timp fuge. Dar macar nu se mai scarpina, sper sa-i treaca, in weekend nu sunt medici si n-am chef sa ma duc la clinica cu el. Mi-a trebuit, am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

La www.nextdirect.com/de/de/home?chg=redir" target="_blank">Next sunt hainute frumusele foc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hm,
ca vorbim de haine si noi trebuie sa ne intolim cu marimea urmatoare. Eu caut sa cumpar sa il incapa doua sezoane daca se poate. Si nu ma lasa mereu punga sa dau bani aiurea pt calitate comparativa doar pt marca. Mai ales ca le creste si le uzeaza pe unele si nu le mai pot da mai departe.
Acum am nevoie de pijama groasa frotier. Am gasit ceva la tchibo la reducere e 7,-eur plus transport si pe next asta pe care acum l-am descoperit Multu, Loredana au ceva la pachet de trei cu 34,-eur. Transport cica e gratuit. Ar veni 11,3eur bucata. Dar nu stiu daca am chiar nevoie de trei pijamale in aceeasi marime.........
Mai dospesc ideea cateva zile sa ma decid.


Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru

Blog culinar

Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmeen spune:

O zi minunata, tuturor...

apropos hainutze - eu dau aproape zilnic cate o tura prin Ernsting's family - magazinul e la intrarea in HIT :)... au lucrusoare dragute, oferte, nu au sortiment mare, insa il reinoiesc la intervale scurte de timp...ah, si daca comanzi online, iti ridici pachetul de la filiala, porto gratis...in afara de asta, C&A - eu comand aproape numai in internet - economisesc timpul de "bummeln" prin magazine... in Ebay.co.uk sau Ebay.com, sunt adesea chestii dragute, magazinele dau de cele mai multe ori si linkul lor direct, eu comand mai ales din UK, ca sa nu platesc vama... (desi m-am fript odata, am comandat pentru mine ceva in UK si am platit Zoll, pt ca marfa venea direct din Pakistan ...)

o zi frumoasa, in continuare si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

EU nu mai am incredere in Ebay. Am comandat un set de patut inainte sa nasc si culmea ca era magazin nu persoana fizica. Am asteptat mult si bine dupa setul ala, nu l-am primit niciodata si platisem 40 euro. De la persoane fizice nu am avut surprize neplacute, intotdeauna am primit ce cumparasem.
Si eu caut pijama groasa pt Angelo, nr 128 dar nu gasesc pe nicaieri. As vrea din aceea plusata dar in C&A nu am vazut marimi mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cristina, frumos motan aveti Mi-a spus Angelo de cateva ori ca ar vrea o pisica adevarata. Cat costa aici? Mai rau este cu veterinarii ca sant scumpi Stiu ce inseamna sa mergi la veterinar pt ca mi-am adus catelul din Ro aici. In Ro alergam imediat la medic pt orice, aici era mai greu cand stiam ca nu-mi pot permite intotdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Maraki,si la C&A se poate comanda online...Si acolo gasesti sortimentul complet...Eu comand foarte mult online,ca Lara mea nu prea mai are rabdare prin magazine...Fac o comanda bogata,le probez si trimit inapoi ce nu e bun...Mi se pare foarte usor asa...


Mergi la inceput