Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Bebinuta, oooo, daaaa, si eu alaptez oriunde. Chiar si in parc pe vremea asta am scos tztzi cand a fost nevoie Da' la alti oameni in casa... bine, nici nu ne-am deplasat mult, recunosc. Da' nici nu stiu ce parere au oamenii aia, ca stiu de unii care s-au declarat oripilati de alaptatul in public (atentie, subiect sensibil!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Mady, Corry, hai ca vor veni si zile mai bune.

Crisspy, si eu ma gandisem sa-l scot pe Andrei de la gradi, intr-o vreme, ca tot din boala in boala o tinem, dar apoi m-am gandit la ce e mai bine pt. el. Si lui ii place la gradi, ii lipsesc prietenii cand e acasa si, in plus, daca il duc la activitati, dau peste cap tot programul bebitzei. Si asa e dat peste cap cand e el acasa, ca ea se trezeste cand e ora lui de dormit, apoi se trezeste el-vrea sa doarma ea, mesele sunt tot in contratimp... In plus, Emma e inca alaptata si face forme mai usoare, mai mult mucisori.... Asta e, o veni ea vara si scapam de virusi.

Lori, deci a fost fain la inot. Nu v-a fost frig cand ati iesit de acolo? (intreaba friguroasa de mine)

Andy, mami de Andrei si de Emma

Nuuuu,a fost super!Te invit si-ti recomand=este super relaxare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Noi azi avem o zi foarte maraita. Stefan cere san din ora in ora, in rest maraie si plange. Gingiile sunt ok, nu par inflamate.

Azi am fost la prima sedinta de baby gym. Ghicitoare: cine credeti ca a urlat cel mai tare? Ba nu, rectific: cine credeti ca a fost singurul bebelus care a urlat? Jumatate din sedinta doar ne-am uitat, si aia printre suspine. Mai, ceilalti chitaiau, miorlaiau. Nuuuu, la noi nu exista aceasta stare intermediara. Jur ca nu am auzit inca un bebelus care sa urle mai tare decat Stefan.

Intrebare: cat de mult socializeaza bebelusii vostri? Adica cat de mult ii duceti in vizite sa vada locuri noi/ fete noi?
Stefan ne vede pe mine si pe Razvan toata ziua. Pe bunici cand catadicsesc sa vina pe aici, si cand ma duc eu acolo (o data pe saptamana). Musafiri cand mai vin, insa noi nu prea mergem in vizite deocamdata (motivul ar fi ca alaptez si nu stiu cum ar fi acolo unde merg).


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)



alex nu socializeaza cu nimeni din afara familiei. nu prea suntem genul sa mergem in vizite cu copiii (din mai multe motive), air pe la noi nu vine mai nimeni in afara de sora mea cu familia si nasa lui alex (pe motiv ca sa nu se fumeaza in casa ). deci destul de putin, cu lume putina.
dani a fost la fel si stai linistita, acum stie tot cartierul ce facem, cum facem, cand facem, e fff sociabil si vorbaret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Multumesc fetele pt raspunsuri

Krissy distractie placuta la party
Ianis nu sta deloc la aerosoli..plange de cand incep pana termincum sa l fac sa nu mai plangatot ragusit e si i am facut deja de 2 ori..mai am maine si joi treb sa merg la doc

Fetele care dati Ca la bebe ..ce fel de CA administrati?

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


din cate stiu eu e f bine sa plnga copiii cand li se fac aerosolii. STIU cat de aiurea suna chestia asta, dar in momentul in care plang trag aer cu putere si aerosolii ajung mai bine in plaman.
imi dau seama cat de greu iti este. eu, dupa cate am tras cu dani, am ajuns la o singura concluzie. NU NEGOCIEM cand vine vorba de sanatate. chiar daca plange alex la aspirat, dani se miorlaie cand si cand la aerosoli/medicamente, plange la injectii, etc. daca medicul mi-a recomandat ceva atunci ma tin de tratament. EU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Krissy
Haideti ca m-am intins, va las ca ziua mea cea scurta de lucru s-a incheiat. Azi ma duc sa ma fac frumoasa, ca deseara avem party - o petrecere anuala aniversara a companiei, f faina de fiecare data.

Va pup si multa sanatate tuturor. Pe curand,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"



Petrecere frumoasa si multumim ca impartasesti cu noi schema ta de diversificare!Cu cat mai multe idei cu atat mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Bebinuta, oooo, daaaa, si eu alaptez oriunde. Chiar si in parc pe vremea asta am scos tztzi cand a fost nevoie Da' la alti oameni in casa... bine, nici nu ne-am deplasat mult, recunosc. Da' nici nu stiu ce parere au oamenii aia, ca stiu de unii care s-au declarat oripilati de alaptatul in public (atentie, subiect sensibil!)


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


si daca te duci in vizita, banuiesc la prieteni, nu te poti retrage intr-o alta camera ca sa nu deranjezi sensibilitatile nimanui? zic si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

eu v-am zis de toate azi, da' mie nu imi zice nimeni de ce nu e bine sa dau fructe crude la bb . ma rog, dani nu a avut nimic, deci banuiesc ca si alex va continua la fel.
n buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Bebinuta, oooo, daaaa, si eu alaptez oriunde. Chiar si in parc pe vremea asta am scos tztzi cand a fost nevoie Da' la alti oameni in casa... bine, nici nu ne-am deplasat mult, recunosc. Da' nici nu stiu ce parere au oamenii aia, ca stiu de unii care s-au declarat oripilati de alaptatul in public (atentie, subiect sensibil!)


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


Vecinul meu e mai sensibil si il menajam cat putem, dar restul prietenilor sunt ok ...si oricum nu ma dezbrac , alaptez in alta camera sau mascat, doar cateodata se mai joaca Robert cu sanul si ma da de gol. Noi in grupul de prieteni suntem deschisi si cam toti avem copii ce au fost alaptati mai mult sau mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Bebinuta, oooo, daaaa, si eu alaptez oriunde. Chiar si in parc pe vremea asta am scos tztzi cand a fost nevoie Da' la alti oameni in casa... bine, nici nu ne-am deplasat mult, recunosc. Da' nici nu stiu ce parere au oamenii aia, ca stiu de unii care s-au declarat oripilati de alaptatul in public (atentie, subiect sensibil!)


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


Cand povestesti de Stefan, imi aduc aminte de Andrei bebe. Mamaaaa, cat urla in locuri necunoscute....Si daca se uita cineva la el, urla, ce sa mai spun daca incerca sa-l ia in brate....Nici la nasi nu prea statea, si pe ei ii vedea f. des. Daca un strain ii vorbea (si mai ales daca vorbea in engleza, franceza), se punea pe un urlat de numa'. Si noi am incercat sa-l socializam, dar degeaba.
Emma in schimb, e opusul lui. Sta in brate la oricine, zambeste oricui ii vorbeste, nu plange deloc in public (daca e mancata si odihnita), e f. curioasa sa vada, sa puna mana, mi se arunca practic din brate. Tine si de personalitatea fiecarui bebelus.

Eu n-am nici o problema cu alaptatul in public, alaptez oricand si oriunde, cand suntem in vizita rog gazda sa imi arate un loc linistit unde pot alapta (asta pt. ca Emma e f. usor de distras si nu mai mananca daca vede ceva interesant), dar societatea aici e f. deschisa fata de alaptat si il incurajeaza. In Romania sunt inca multe prejudecati, cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Am venit si noi de la vaccin:suntem bine sanatosi,in forma,inca nu ne maraim
Luca masoara ,la 6 luni si aproape 2 saptamani ,71cm si cantareste 8400g
Este un super bebelus,ff sociabil,tot timpul cu zambetul pe buze.Se duce la oricine in brate fara prea multe probleme si din acest motiv este preferatul tuturor!

Va pup fete dragi

Mergi la inceput