Inscrieri gradi de stat 2012-2013

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gnomita spune:

Multumes Grigutza, deci eu chiar nu o cunosc pe directoare,eu am vrut la program prelungit pentru ca trebuie neaparat sa m-a angajez, stiu ca cei care au ambii parinti serviciu au prioritate. Va dati seama ca nu imi dau copilul la program prelungit ca sa stau eu linistita acasa, nicidecum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Pai tocmai, un motiv foarte bun de luat in discutie cu directoarea, tu depui actele in aprilie, dar pana in septembrie, cand copilul incepe gradinita, intentionezi sa te angajezi. Deci vei adauga la dosar si adeverinta ta de salariat, imediat ce vei fi angajata.
Nu cunosc gradinta despre care intrebi, dar cred ca o parere ti-o poti forma la fata locului (igiena, masa, costuri, intrebi de nr. de copii in clase, poti chiar sa ceri sa vorbesti cu viitoarea educatoare etc.).
Poti vizita si o alta gradinita din zona, pentru a vedea comparativ...
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

eu nu am insinuat nimic, pur si simplu m-am mirat ca i-a primit actele de inscriere inainte de a incepe oficial etapa asta, o fi fost directoarea mai draguta, lucru destul de rar

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Da, Eseea si eu m-am mirat ca i-a spus ca deja se fac inscrieri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

deci sa inteleg ca eu care sunt in somaj si in cautare de munca nu imi primeste copilul la gradi?eu nu am vazut sa scrie nicaieri ca unul din criterii este ca parintii sa fie angajati,daca are cineva ceva concret vreau si eu

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ti-l primeste dar daca nu sunt locuri suficiente nu e obligata sa ti-l primeasca la program prelungit. Cu alte cuvinte au prioritate la locurile cu program prelungit copiii ai caror parinti au serviciu.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Fetelor, am citit si recitit fax-ul acela de la minister- zic ca e posibil sa primeasca copii sub 3 ani, dar cu suplinire de posturi- am inteles gresit?

Eu vreau sa-l inscriu pe baietelul meu, desi in sept va avea 2,7 ani- e cam aiurea daca esti nascut intre ani pentru ca daca nu il accepta va incepe gradi la 3.7 ani si tot asa..la scoala mai tarziu etc..plus ca vom plati 1 an din nou la gradi privata.

cum o fi treaba?

La 188 (ca vb cineva de ea) care-i treaba - se va merge pe bune sau pe atentii oferite anterior?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Pana la urma 20 sunt in grupa? ca pe site-ul la Castel apare in grupa mica o lista cu 35 de copilasi - nu prea se tine cont de ce z ic cei de la minister, ha? http://castelgrupamica.webgarden.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ala e site-ul de anul trecut facut de un tatic din grupa de la fi-mea.

La Castel eu am mers acum 3 ani pur si simplu, am vorbit cu directoarea si dupa ce am depus dosarul i-am oferit cu cutie cu bomboane. Nu am auzit pe nimeni sa fi dat atentii deosebite ca sa fie admis. Ba, daca imi amintesc bine nu au fost respinsi vreo doi ani la rand, au afisat ca toate dosarele depuse au fost admise.
Iar in ce priveste copiii sub 3 ani inca de anul trecut au primit, ca m-am si minunat. E unul mititel rau, nu stiu acum, dar asta toamna avea si pampersul la purtator ceea ce la o gradinita de stat e o raritate.
Fata mea e intr-o grupa de 28 de copii, iar baiatul intr-una de 25. La pitici nu s-a pus problema de aglomeratie in primul an ca au mucarit pe rand incat mai multi de 15 rar se adunau.
E o gradinita frumoasa, curata, mancarea e buna, acum e 15 lei indemnizatia de hrana.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pink_lady spune:

Asta cu mucii nu imi place, dar nu am de ales - noi avem deja experienta din cresa si nu ne chiar imbolnavim cu una cu doua..acum sper sa nu apara pneumonii si din alea nasoale.

Eu oscilez intre 188 si 256 (Corabeasca).
188 e mai aproape de casa dar tot aud ca se va face dita mai supermarketul acolo si ma gandesc la poluare.

Mergi la inceput