Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

azi am fost sa ma caut...de durerile mele de spate, nu va zic ca am ajuns la neurologie, in loc de reumatologie tanticile alea de la receptie...acolo mi-au facut programare...

in fine, cica sunt semne de imbatranire mi-a repetat d-na dr de vreo 3 ori...de la lipsa de sport, ridicat copil, stat in pozitii incorecte, muschii spatelui nu sunt antrenati, pun presiune pe ei...si imbatranesc...

in fine, acuma tre sa ma duc la un reumatolog sa vedem daca e necesara radiografie, RMN etc, sa stabilim un plan de fizioterapie, kinetoterapie etc....si sa ma invete sa fac singura acasa exercitii de intarirea musculaturii spatelui...sa vedem cand apuc sa imi fac programare si cand apuc sa ma duc si la astea...voiam sa merg la sport, dar aman, ca nu le pot face pe toate, sa le luam pe rand...

si vreau si eu la MI2 tre sa vedem daca ne putem lua o zi de concediu, ca altfel nu prea avem cum ajunge cu piticania rebela si cu serviciile noastre si mai rebele

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Laurika imi pare foarte rau,iti trimit multe .Dzeu o sa-ti trimita o minune cit mai curind,fii puternica.

Fetelor,referitor la palme,sa nu credeti ca-mi bat copilul,doar am vrut sa vad daca a mai dat cu palma usor la fundulet careva din voi,m-am simtit prost dupa ce v-am citit(oricum cu trasul peste manute ,eu consider ca e mai grav)

Rubia,vacanta placuta

Sa va zic cum l-am invatat eu pe vladut sa stea pe olita? prima data l-am pus la 9 luni,il aplaudam,ii dadeam jucarii,ii faceam poze si totodata ii explicam ca acolo facem kk,nustiu a fost o coincidenta dar dupa vreo 10 min a facut pishu,il urmaream cam o data peste 30-50 min si iar il asezam pe oala si uite asa s-a invatat.dimineata cum se trezeste fuge dupa olita si mi-o pune pe patul nostru (reflex) si au fost si zile cind nu dorea defel pe olita,si-o baga pe cap ori baga picioarele in ea si se amuza,acuma ste fr bine la ce foloseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Laurika imi pare tare rau! putere multa iti doresc



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Laurika, !

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Fetelor, mie mi s-a mai luat o piatra de pe inima- am fost ieri cu puiul la dr. Basca de la Gr. Alexandrescu si mi-a zis ca nu i se pare deloc grava problema la rinichiuti si ca e posibil sa se rezolve de la sine ! Cu toate astea, vom face urografie si cistografie sa fim siguri ca nu e nimic grav.

Olita- eu nu l-am pus nici pana acum . N-am avut curaj. Si stau si in cumpana daca sa-l pun pe olita sau pe reductor. La cresa am vazut ca au reductoare. Parca n-as vrea sa faca vreo pasiune pt olita si s-o car si pe aia la cresa ca am mai vazut si Asa ceva.



la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

palomina, super vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna dimineata. Hai ca dau eu azi cafea, nu sunt bautoare asa ca sper sa va placa, nu prea stiu sa o fac.

Laurika, imi pare rau.

Eu cu sarcina.....am scapat de greturi, nu ma mai doare burta, am trecut de trimestrul 1. Pe 8 februarie ma duc la control, tot atunci aflam ce e (eu zic ca e baiat).

Olita....la cresa sta daca e cineva acolo cu ea, in permanenta. Acasa, sta doar imbracata pe ea, din proprie initiativa. Cand face kk, se duce intr-un colt sau un loc mai retras si sta f concentrata. Atunci imi dau seama ce urmeaza si o intreb daca face kk. Daca zice da, o pun pe reductor si face, daca zice nu, chiar nu face, desi am mai pus-o si in cazul asta. Chiar ma intreba Paula daca am incredere in ce zice ea. Adica daca o intreb ceva si imi raspunde cu da sau nu, eu chiar o cred.

Raisa e cam mucoasa, nu stiu cum sa ii mai desfundam nasucul. Atata a plans ieri de la aspirator, ca azi dimineata era ragusita, asa patesc si eu dupa un chef (unde cant). Acum e la cresa, sper sa fie bine pana pe vineri ca vrem sa mergem la sanius.


Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata

eu cu olita am inceput de vreo luna zilnic din cauza de kk foarte tare - stiti voi povestea. Altfel nu mai am sanse sa faca deloc. S-a invatat acum, de multe ori o ia singura din baie si ti-o aduce, mai face un pipi... d-astea. Oricum nu o folosim regulat, mai mult cand o vad ca incearca sa faca kk.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si
36+ cu Mult a fost, putin a ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Ludmilla, nu ai de ce sa te simti in niciun fel. Nu a insinuat nimeni ca iti abuzezi copilul. Doar ne-am exprimat parerile cu privire la atingerile copiilor, de violenta nu a vorbit nimeni.

Palomina, bravo mami!! Asa vesti, DA!!



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

ramona, cu baie de abur ai incercat? Pune sare grunjoasa in cada si da drumul la apa fierbinte incat sa iasa aburi in timp ce voi va gasiti ceva de joaca pe langa. Sanatate!

histamina, cum se cheama grupul care l-ai facut pe fb? Se intra in grup pe baza de invitatie?

Mergi la inceput