Medici stomatologi/ Clinici stomato/Recomandari

Medici stomatologi/ Clinici stomato/Recomandari | Autor: Alemam

Link direct la acest mesaj

Fetelor,

Vreau si eu o recomandare pentru un medic stomatolog sau o clinica stomatologica. Pentru copii, dar si pentru adulti! Pana acum am frecventat un medic stomatolog cu un cabinet de cartier, apoi ne-am mutat la DentalMed (undeva pe langa Mariott), insa sunt nemultumita. Plombele copilului au cazut, doctoritele sunt tinere si fara experienta...Vreau ceva de la excelent in sus:chiar daca platesc , macar sa fiu multumita! Daca s-o putea asa ceva la noi ca eu nu mai cred nimic!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Si noi am inceput sa avem probleme cu maselutele,la baietel .Am mers cu el la dentestet4kids,au o super clinica,banuiesc ca si doctori pe masura.Doar ca d sorul nu vrea sa steanici macar sa i se uite bine in gurita cu instrumentele..ce sa ii mai si lucreze asa ca ne am programat pentru anestezie generala,si intr o sedinta se reolva tot ce are.Doar ca m au apucat pe mine durerile cand mi au dat foaia cu costul estimativ..Dar sper sa fie totul bine si sa scapam cu o anestezie,si vom incepe s mergem regulat de acum sa se obisnuiasca si s nu mai avem nevoie de anestezii generale.SI mai sper ca si lucrarile sa fie pe masura preturilor,caci ca dotari,personal,si comportament au nota 10 cu steluta de la mine
Sanatate si numai de bine sa auzim


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alemam spune:

Fetita mea comunica foarte bine cu stomatologii, i-am plombat deja (fara anestezie) o maseluta care se sparsese. Problema noastra este la dintii de sus (incisivii si caninii) pentru ca intre ei s-au format niste mici cariute. Nu au ajuns sa o doara, in plus sunt dintii temporari, deja unul se misca. Problema este ca plombitele au cazut si ma enerveaza rau pentru ca am platit o groaza de bani, copilul a mers de drag, a comunicat, a stat si sfarsim prin a ramane tot cu carii in gurita. In plus,am citit ca aceste carii la dintii temporari vor afecta dentitia permanenta si as vrea sa fac tot posibilul sa preintampin lucrul acesta.

Eu, de asemenea,la cel mai mic semn de carie, am mers, am plombat niste masele, iar acum deja ma supara, cred ca nu au fost curatate bine.

Ti-am spus toate cele ca sa intelgi de ce vreau niste profesionisti! Nici nu mai conteaza cat costa, ai sau nu ai, o scoti la capat, dar macar sa merite!

La voi sunt dintii temporari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Pentru adulti, iti pot recomanda pe dr. Irina Nitoi, are cabinetul undeva in vilele de langa Antena 3, pe sos. Bucuresti-Ploiesti. Eu merg la ea din 2001 (Doamne, s-au si facut 11 ani...) si n-am de ce sa ma plang.

Nu stiu ce varsta au ai tai, dar tinand cont ca doctorita are si ea o fata, poate ai putea incerca si cu copiii.

Later edit: e cabinet, nu clinica, deci pentru radiologie te trimite altundeva. Dar lucreaza excelent si e total lipsita de ifose.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Dent Estet4Kids, eu am fost acum de curand cu fiica-mea si am fost foarte multumita. Drept pt care voi si ramane la ei, noi mergem la alt cabinet inainte, dar pt copii Dentestet e mult mai potrivit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

si eu recomand dentestet4kids, medicii sunt superok, modul de a relationa cu copii e excelent, ...rezultatele ok, preturile pe masura! insa atunci cand copilul ma intreaba cand mai trebuie sa mergem la dentist (cu speranta ca va merge) chiar nu ma plang! noi i-am rezolvat toate cariutele (minore ce-i drept), am sigilat maselutele, si mergem acum la ortodont pt niste ametiti de dinti definitivi care ies in spatele dintilor de lapte (fara ca astia sa cada)...incisivii de jos i-am rexolvat cu un aparta mobil, si cand sa zicem gata am scapat...hop si incisivul lateral dadu coltul tot in spatele celui de lapte! Asa ca o luam de la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Alemam,da,la noi sunt dintisorii temporari,inca nu dau niciunul semn ca ar vrea sa il paraseasca .Si dr a zis ca dupa 7 ani o sa inceapa sa ii schimbe.Si el e cooperant si comunicativ de obicei,daaarr..m-a mostenit pe mine...cum simte ceva putin mai adanc in gurita,cum ii vine sa vomite Si la pediatru cu chiu cu vai i se poate uita in gatulet,asa ca deocamdata solutia e sa i se lucreze cu anestezie,mai ales ca maseluta la care are nevoie si de obturatie de canal e penultima din fund ,deci,destul de adanc.Pe noi ne-a programat abia pe 26 aprilie,dar au zis ca mai sunt care renunta la programare din diferite cauze(una e ca exact atunci copilasul e racit si nu se poate anestezia ) si atunci ne va chema pe noi,dar ne poate anunta cel mult cu 24 de ore inainte .Asa ca noi trebuie sa avem grija sa nu raceasca teroristul-oricum nici nu mai tin minte de cand nu a mai fost racit,dar nu stii cand o pateste si sa avem banutii pregatiti.
Pentru programarile la consult in regim normal,nu stiu cat se asteapta,ca noi ne-am programat de urgenta ca se trezise dimineata cu maseluta umflata,am sunat cam la ora 10 si ne-a zis sa mergem la ora 15 .Ii poti cauta pe site-ul lor si sa suni sa vezi,daca te hotarasti sa mergi la ei.
bafta si sanatate


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alemam spune:


Multumesc! Deja am facut programare la Dentestet4kids!

Oufff...Eu tot rasfoiesc in lung si-n lat internetul si ma enervez pentru ca nu stiu unde am gresit, ce am facut de am ajuns la carii...Si tot rasfoind, am ajuns la Streptococcus mutans...si la alte lucruri infricosatoare.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cariogenic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alemam spune:

Am fost astazi la Dentestet4kids, mi s-au parut mult mai profesionisti decat cei de la Dentalmed.

Voi ce parere aveti despre sigilarea dintisorilor? Va trebui sa mergem si sa facem niste sigilari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marinescu_C spune:

Am mers cu nepotica la doctora Irina Nitoi. I s-a pus o plomba care desi a fost ajustata, o deranja cand manca si in foarte scurt timp a cazut. Acum mergem la domnul doctor Dan Stefan Niculescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Imi pare rau sa aud asta (chiar saptamana trecuta am fost pentru periaj si fluorizare). Daca mi s-ar fi intamplat mie, as fi sunat si as fi cerut sa remedieze problemele pe spezele ei . Dar se pare ca am fost norocoasa (deocamdata).

Mergi la inceput