FIV cu dr Dragos Albu 53

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

hai, qiao oooooooooooo utzeeee sanatoase mamica closcaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
nu lasa zen-ul sa fugaaaa!!! valeu, majoreta ma fac, gravida cum sunt, numa' sa iasa la tine!

( 13 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

Qiao, endometrul mai are ceva vreme sa creasca. Foliculii arata numa bine, dar cred ca in functie de analize ar putea sa-ti prelungeasca o zi tratamentul. (Povestiri: in luna in care am ramas natural, am fost la eco special pentru endometru. nu facusem stimulare, doar vitex si ceai de cretisoara la greu. In ziua 11 endo era de 5mm, verdict clar histero, dar totusi inca o eco in z14. In z14 endo a mai crescut. In jur de 7, totusi sa facem programare la histero.Foliculii in z14 aratau ca urma ovulatia, nu mi-a spus valorile.Z14 era intr-o joie.. Samnata intepaturi mari in ovare, dar cu toate astea bb cred ca am ovulat abia luni, pentru ca, dupa toate masuratorile asta este varsta lui bb.)
bccamieste normal sa-ti fie greu cand vezi burticile cum cresc. Am trecut si eu prin asta, dar uite ca Doamne Doamne, are cate ceva ptr fiecare.
alilumi, deci tu ai crescut clexanul la 0.6??? Stii ca mie mi-a iesit antifXa 0.17, inseamna ca si eu trebuia sa fi crescut? Ma bagi in sperieti

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ali l-am prins pe ZEN de un picior si il tin bine. daca nu vrea de buna voie, o sa stea cu forta
ma duc sa ma raschetez in partile esentiale si intre timp poate e gata si spermocultura aia sa vad daca ciufulesc ZEN-ul sau nu.
majoreta cu burtica

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

tinuta asta a fost si este si speranta mea. mai bag o cana de cretisoara cand ma intorc.
tu la ce interval de la injectarea Clexanului ai facut analiza ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

tinuta,
nu cred ca este o regula generala ci mai degraba e vorba de particularitatile fiecarei sarcini, mai bine zis fiecarei mamici cu bebe la purtator... nu e cazul sa te panichezi, asa cum nici eu nu o fac atunci cand intalnesc situatii ce imi par similare cu a mea, si totusi cu clexane de 0,4. dar in realitate... doctorii stiu sa aprecieze mai bine.

qiao, si vorba tinutei: un ceai de cretisoara, ceva. si eu am luat!
eu si tinuta am fost eroine de-odata la madam Uscatescu. ne-am facut clexanele acasa cu 3 ore inainte si la 6:30 eram pe meterezele Fundeniului.



( 13 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

qiao, clexanul il fac in general la 6 dimineata. In ziu respectiva, l-am facut la 4 sau 3 dimineata, iar la 6.30-7 am recoltat la fundeni. Am fost cu ali. Valorile erau apropiate. Eu 0.17, ea 0.21. Am intrebat daca e in regula si mi s-a spus ca trebuia sa fie in jur de 0.3, dar ca e ok. Acum nu mai inteleg nimic.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

deci, refuz sa ma panichez sau sa imi fac probleme...

( 13 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

ali, eu am trimitere la hematolog care expira pe 20. Daca nu mi-o prelungeste mama azi la dr de familie, cred ca ma duc saptamana viitoare la madam Viorica. Mi-a mai dat acum 3 luni DR-a o trimitere si a expirat si aia., Parca mi-e rusine sa tot cer trimiteri.


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao si eu tot de ceai de cretisoara voiam sa-ti zic, ca e cam tardiv sa iei maca si vit. E. Sambata faci pregnylul?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

QUIAO ,SUNT CU GINDUL LA TINE ,ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL SA CREASCA SI ENDOMETRUL SA AUZIM CA NE BUCURI CU 2 LINUTE PESTE VREO 3 SAPTAMINI!
Iei bataita ,zenul nu are cum sa te paraseasca,nu uita ce am vorbit noi la telefon ...........CANARUL SA FIE SANATOS ..........ca restul vin de la sine!!!!!!!!!!!!!Pup fetita !
Anastasia tu ce noutati ne mai aduci?
Am nevoie de un sfat :mi-e nu mi-a venit nici acum ciclul ,si ma gindeam sa fac niste injecti cu ergomed ,poate isi da drumul ,voi ce spuneti?


Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput