Nasterea la Arcadia - Iasi (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Moama ce jucarii faine ,vreau si eu !
Madline ce de chestii face Estela ,lasa ca acusi o sa zica si mama
Lena si Claumarcoci ce de cumparaturi ati facut ,pana cand mai sunt reducerile astea?
Nico felicitari pt notele mari ! sa ai bafta in continuare !
Raportez :am inceput sa slabesc ,sper sa ma pot tine in continuare de mancatul asta sanatos ....
LA FETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
pana cand mai sunt reducerile astea?



Cica pana pe 15


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia33 spune:

Buna fetelor, daca tot e vb despre jucarii as putea sa ii iau Jucarioare de plus de pe acum? Mentionez ca baga in gurita tot ce prinde...(mai ales cand prinde telecomanda prin pat )In afara de cele pentru dentitie nu i-am luat nimic :( si s-a cam plictisit de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mersic Madline si Bravo Estelina !!!

Nico felicitari, sa vezi ce bebel destept ai sa ai, dak inveti mult in sarcina

Claudia, mi se pare mult mai fain antemergatorul (linkul de la tine) decat premergatorul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia33

Buna fetelor, daca tot e vb despre jucarii as putea sa ii iau Jucarioare de plus de pe acum? Mentionez ca baga in gurita tot ce prinde...(mai ales cand prinde telecomanda prin pat )In afara de cele pentru dentitie nu i-am luat nimic :( si s-a cam plictisit de ele.

Mami de Sofia Maria, 14.06.2011


Cred ca poti sa ii iei daca vrei , sunt de ex in Carefour carticica pe material cu colturi speciale de ros, plusuri cu chestii de ros, sau o gramada de chestii, al meu are 4 luni si deja un sac de jucarii
Si al meu baga tot ce prinde in gura dar cand spal hainutele pun si jucarioarele, in general cam toate chiar daca sunt pe baterii sunt create pentru a fi spalate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia33 spune:

Multumesc Clau, o sa ma "äprovizionez"si eu :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

MADA, ne cam incadram in tablou de ceva timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

si noi ne incadram la puseu....chiar ma gandeam daca nu cumva o fi vreun puseu la varsta asta...pe noi ne deranjeaza mai ales somnikul de noapte...adoarme la 12, 1 mai nou si are cate un ciclu de somn de 2h-2,30h, trezindu-se nu numai maraind ci aproape plangand si dezvelindu-se toata..se joaca cu lingurile, cutii mari, rupe ziare.dupa episodul cu iesitul dintisorului cand nu manca decat laptic acum papa ok.ne place ca invata lucruri noi, se ridica sa mearga de-a busilea (bineinteles doar se ridica si pe urma pica pe burtica sau se intoarce), tati a invatat-o sa bata din palme la 'bravo'...n-as putea spune ca se misca mai putin ..ba din contra e f activa...gata ca deja isi manifesta dorinta de a-i da atentie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

oiyoy, parca ai descris-o pe ESTERA mea plus altele care se regasesc in descrierea puseului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Buna ziua
Deci toata lumea la pusee , si noi ne confruntam cu plansete noaptea,dupa ce suge plange de offf nu stiu ce sa-i fac.
O intrebare la mamici, bb meu se trage in fundulet, mai ales cand sta in leagan, prinde o jucarie din arcada si hopa sus, la fal face si in bratele mele. Aseara era innbrate si a vomat, eu l-am pus repede pe canapea dar fara sa-mi dau seama l-am asezat bin fundulet langa o perna si asa a ramas zambind si se uita in jur din noua pozitie. Oare am gresit, nu cred ca i-am daunat in vreun fel, daca lui ii place si sta pot sa-l mai pun


Mergi la inceput