Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Oana, spor la dospit. eu nu am masina de facut paine, asa ca nu stiu nimic.. dar sigur intra fetele, cu retete minune.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Seara buna dragelor,

abia am reusit sa adorm copilul, pentru ca e racit cobza saracutul. Are mucii valuri, valuri...cred ca si un pic de febra dar nu reusesc sa i-o iau nicium : in fundic se isterizeaza la maxim si se zbate, axial isi smulge termometrul. Deci am nevoie va rog de ponturi pentru luat temperatura la pitici atomici. Bine, nici noi nu l-am fortat ca am simtit ca nu e chiar rau, poate daca il tineam strans sa urle zdravan am fi reusit.

Sunteti ca de obicei niste dragute, multumesc pentru incurajarile relativ la bb2. O veni cand va vrea Dumnezeu...

Crissteo ce ati mai tras cu racelile in toamna/iarna asta. Of draga de tine, lasa ca trec ele cumva

Oana si masina mea de paine e tot "furata" de la mama

Alice, de soacra de la C-ta e vorba, nu? Lasa ca n-o sa stea cu voi o vesnicie. S-apoi cand o sa plece, chiar de iti va fi greu cu amandoi piticii, macar ai motive sa te bucuri ca esti singura

Crispro:
1. Nici Victor nu are rabdare la citit. Imi aduce carti, dar el rasfoieste pe "repede-inainte" si apoi zige "data"-gata Daca il intreb obiectele din poze pe care le stie mi le arata cand are chef.

2. Mai nou ne spalam impreuna dimineata pe dinti. Noi avem in baie o masca de tevi pe care se catara si ajunge la chiuveta. Cel mai mult ii place sa dea drumul la apa, sa ude periuta si sa manance pasta. La final am inceput sa-l spal iarasi cu degetarul nenedent, ca nu ma lasa sa-i iau periuta, dar de multe ori ma musca rau si rade

3. Lingurita o tine relativ bine, dar lichidele tot le cam varsa pe parcurs. Mai nou insa si-a cam pierdut interesul sa pape singur, ca il preocupa orice alta joaca in timpul mesei.





Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

va multumesc de incurajari in legatura cu soacra

ilinca, si eu ma chinui sa ii iau marei temperatura. in fund n-am nici o sansa, mi-e si mila sa mai incerc. iar axial plangeeee zici ca o mananca termometrul, dar o tin cu forta cand vreau neaparat sa ii iau..

oana, eu nu am facut decat paine alba. cea mai simpla reteta. drojdie, zahar, sare, faina, unt si apa.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Buna seara dragelor!

eu m-am saturat de dezordinea din casa nu mai pot sta deloc jos....sa imi fie rusine ca o vb de urat pe cumnata mea da e o puturoasa ce nu am mai vazut intr-o sapt de cand e aici nu a facut niciodata mancare pentru fata ei, sa nu mai spun ca nu strange nimic in urma ei, si doar ma vede ca stau bagata in priza toata ziua si ma deranjeaza la maxim dezordinea, dar nu face nimic
cel mai tare mii mila de fata asta...aici mananca de toate bunataturile ca doar ii fac Andrei dar oare acasa la ea ? offf....

si sa nu credeti ca atunci cand ma duc la ei gateste ea pentru copile, tot eu iar eu daca vreau sa mananc, trebuie sa astept cate 3 ore
poate credeti ca sunt o idioata ca o vorbesc asa dar m-am saturat sa o vad cu laptopul in brate si fiisa sa tipe toata ziulica , se vede ca nu e o copila fericita....

iar sunt pe fuga..Andra a adormit dar nu e linistita asa ca tre sa ma duc langa ea ca nu vreau sa mi se trezeasca.

va

abia astept sa am iar timp de citit si scris...

nbuna dragelor





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmila_p85 spune:

Buna seara si de la noi!!! Avem 2 ore de cind dormim da cu foieli,cu lumina stinsa si laptopul pe brate va citesc in liniste
Sorina felicitari si sarcina usoara!!!
Copilul meu meu e un mamos de numa! plinge cind ies din camera,nu vrea nici cu tatsu,nici cu buni,sa stau cu el si sa-l admir pentru toate prostioarele pe care le face! Crispro,si vlad cum se trezeste ia telecomanda si aprinde singur tv-ul zicind la-la si incepe sa dea din fundulet.Cu mincatul singurel e mai greu si nu am timp acma ca sa-l invat,el accepta sa-si toarne farfuria peste el,decit sa se chinuie cu lingurita
Am mai vrut sa zic multe dar somnul imi fura gindurile!!!
Sper sa intru si miine, va pup pe fiecare in parte si....nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Ilinca, la noi singura metoda de a lua temp e in fund, musai 2 pers, ii dam telefonul in mana si ii punem un videoclip de pe youtube, dar vesnic e nemultumit si zice " altuuu" , asa ca o pers tot ii schimba muzica. Noroc ca sta pana trecem la alta piesa, ca vede ca se incarca...

Mycya, lasa ca pleaca imediat si ramaneti dupa programul si oedinea voastra. Eu cred ca 2 femei si o gospodarie inseamna mereu neintelegeri.

Ludmila, deci putem trage concluzia: Vladutii sunt mamosi de numa!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

neata,
am reinviatara.
ieri branula, 200 hemisuccinat, arnetin, 500 ml ser fiziologic.
sunt total lipsita de neuron.

strumf m-a lasat sa dorm,desi era f mirat ca mami are perfuzie.il auzeam cu se plimba pe langa mine,pana am adormit.

cu lingurita strumf picteaza tot.
ieri a ciugulit cam tot ce se putea.e f incantat de painica feliata ,unsa cu unt,pe unele peste unt am pus cascaval, le-am bagat la cuptor pana s-au facut crocante,adica auriu inchis pe spatele feliei de paine.a papat chiar si reci.

ia batista se sterge la nasuc, ainvatat sa sufle intr-o trompeta,ceea ce ma bucura f mult,ca nu vroia deloc.
incerc si cu nasucul,dar nu stiu daca nu e prea devreme.

e superhaios cand isi pune sosetutele pe talpita si asteapta ca ele sa ramana lipite de talpite.
cu imbracatul,patalonii si-i mai trace,isi scoate bluzita,dar numai pe jumatate.cel mai mult ii place tot in puta goala.e f mandru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!

Dam o cafea, ca tare merge la ora asta :D.
Mycya: lasa ca pleaca ea pana la urma, pacat ca lasa fata de capul ei.asa si verisoara lu barbate-miu, aia din America, calculator toata ziua , copil nemancat, nu merge ii e frica sa se ridica in picioare , e de-o varsta cu Cristian..
Eu febra am luat-o de f putine ori si atunci cu urlete si tinut..asta in fundulet ca la subrat nici nu poate fi vorba .

Va pup si va urez o zi minunata!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata

ioi..mai sunt si mame din astea? pai ce varsta are fetita, mycya? macar sa o dea la gradinita, sa se ocupe cineva de ea, daca ma-sa n-are chef.
acuma, asta cu ordinea..na.recunosc si eu ca la mine e cam jale asa...dar asta cu gatitul pt copii, nu pricep.
stai sa lamurim de fapt. e dezordine sau mizerie?
ca eu nebuna spre ex. cum sunt, in vacanta stergeam pe jos podelele la pensiune cu servetele umede :) iar la mama acasa de-a dreputl am pus-o sa spele baia iar eu tot asa am sters pe jos. nu suport mizeria.
acum am stat la cineva la Bucuresti- o noapte-dar nici nu m-am gandit sa fac dus, sa ma bag in cada aceea. m-am sters frumos cu servetele umede pe ici pe colo si am fost fericita cd am ajuns acasa la baia mea curata :):)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79
Deci am nevoie va rog de ponturi pentru luat temperatura la pitici atomici. Bine, nici noi nu l-am fortat ca am simtit ca nu e chiar rau, poate daca il tineam strans sa urle zdravan am fi reusit.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)


eu ii iau febra la Matei numai axial, il tin in brate si ne uitam la desene ducktv - 5 minute sta nemiscat
SAU galina lui Rody zici ca e in transa! fantastic ce ii plac...i le pun dupa ce se trezeste si il asez pe olita...imi arata cu degetul laptopul

Citat:
citat din mesajul lui histamina
e superhaios cand isi pune sosetutele pe talpita si asteapta ca ele sa ramana lipite de talpite.
cu imbracatul,patalonii si-i mai trace,isi scoate bluzita,dar numai pe jumatate.cel mai mult ii place tot in puta goala.e f mandru.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea



si Matei face asa isi scoate sosetele si apoi le pune pe ppicior, pe degete si asteapta sa stea acolo
la imbracat da manutele sau cand ii spun "sus manutele" sa il dezbrac le ridica singur...e haios


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput