Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale-andrei


am pus pe bazar hainite de vanzare sa putem strange suma de care mai avem nevoie, daca ne puteti ajuta va multumim din suflet. stim ca aveti suflet mari, a-ti aratat asta si pana acum si vamultumim din suflet.
in zilele urmatoare o sa va spun cand ne cheama la viena, pana atunci toate cele bune si o vara racoroasa va dorim.



am trimis acum prin paypal un mic ajutor.
multa sanatate micutului tau!


mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Nadia, sanatate lui Andrei.

Cred ca stii ca pentru interventie poti sa apelezi la formularul E112, atat pentru cateterism, daca este vorba de largirea venei, cat si pe interventia chirurgicala daca va fi nevoie de ea.

Din ce stiu, si la Viena exista Ronald Macdonald House, la care parintii pot sta atat timp cat copilasul este in spital.

Va doresc multa sanatate si putere de a gasi solutiile pentru toate problemele cu care se confrunta Andreiutul.

Sunt in preajma, poti folosi numarul meu de telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

va multumim pentru incurajari si ca sunteti alaturi de noi, multumim magdaz ina pentru gandurile bune, asna pentru ajutor, andreea as pentru incurajari. sper sa trecem cu bine de toate, deocamdata suntem la pat pentru ca a contactat o viroza urata care se manifesta cu eruptii foarte urate pe piele si in gat si cu febra pana la 40. trebuie sa-l tin sub supraveghere ca nu pot sa-i dau inafara de panadol niciun tratament din auza inimi. la sfarsitul saptamanii ne spune pe cand suntem programati la analize si interventie, si daca ce ne face noua merge cu E112, si cat mai trebuie sa strangem financiar pentru restul. sper sa nu fie f. mult, pentru ca nu avem decat 600 euro stransi, si daca este asa cum ne-a spus data trecuta 2.000 si ceva....... nu stiu cum o sa facem sa putem merge. dar suntem optimisti ca totul o sa fie bine. scapam si de viroza, ne luptam sa nu mai facem otita sa ni se refaca timpanul, si ce e cel mai important sa avem inima sanatoasa sa putem invata sa mergem ca si un copil normal de varsa lui. maine are 1 anisor si 3 luni...... cum a trecut anul..... anul trecut pe vremea asta mergeam la tg.mures la control dupa operatie.....
va tin la curent cu noutatile, va imbratisam si va dorim multa recoare si sanatate maxima....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale-andrei
[...] maine are 1 anisor si 3 luni...... cum a trecut anul..... [...]

La multi ani inainte, cu sanatate si fericire !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

multumim pentru gandurile bune, si ca sunteti alaturi de noi. andreiutu nu este bine deloc, nu mai are stabilitate pe picioare si in ultima saptamana a cazut de 3 ori foarte tare si s-a lovit la buza si la fata foarte rau. am inceput demersurile pentru E112, ni s-a aprobat doar o parte din interventie sa ni se deconteze, restul trebuie sa suportam noi, care reprezinta 2.000 euro, din care avem 500 euro. nu stiu cum o sa ne descurcam, parca ceva ne trage inapoi si nu stiu cat mai rezistam asa. avem la bazar hainute pentru andrei, cine doreste sa ne ajute, multumim din inima anticipat, facem orice numai sa ajungem cu el in timpul cel mai scurt la viena. am fost aici la ecograf, sa vedem cum suntem la doctorita care la diagnosticat anul trecut cu malformatia si ne-a zis ca nu e bine deloc si ca ne recomanda sa ajungem la viena in timpul cel mai scurt.
speram ca cineva acolo sus nu o sa ne lase si o sa ne ajute.
va tin la curent cu informatiile pe masura ce ele o sa apara; pana atunci va imbratisam si va multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

am uitat sa confir ajutorul ce l-am primit de la osna. multumim frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna tuturor. vrem sa va multumim ca ne sprijiniti in ceea ce facem ca andrei sa fie bine. avem incontinuare hainute la bazar. va multumim frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna tuturor, am pus la bazar lucruri noi primite de la anca16, caruia i0i multumim frumos pentru ajutor. o sa revenim cu vesti in curand, asteptam rezultatele analizelor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna tuturor. vrem sa va multumim inca odata ca sunteti alaturi de noi, in special lui i. m. pentru cei 75 lei pe care i-am primit. avem si la bazar haine. multumim pentru tot......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am intrat sa va intreb, poate aveti vesti despre Andrei, cum mai este ?



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput