Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna seara dragelor. ne cerem scuze ca nu v-am mai scris, dar cred ca am recit putin, deoarece am stat 2 zile la pat cu dureri groaznice de cap si gat. sper ca andrei sa nu fi luat de la mine ca tuseste putin dimineata. luni mergem la medic pentru un control sper de rutina.
o sa va mai povestesc luni ce ne zice medicul, dar pana atunci sa aveti un sfarsit de saptamana placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna dragele mele. v-am scris abia azi, deoarece andrei nu a fost bine cateva zile. am avut nopti albe cu el. nu mai i-mi simpt bratele. are putin rosu in gat, si i-i curge nasu si tuseste. nu putea sa doarma..... a fost in cosmar. suntem cu tratament si sper sa prevenim o viroza urata. la noi este foarte multa lume racita. si eu am fost 3 zile la pat si numai cu masca stateam langa el. lui nu-i placea, si mi-o tragea jos de pe fata. speram sa ne treaca in timpul cel mai scurt.

cu ocazia zilei de 1 martie, andrei va doreste multa sanatate tuturor si sa aveti o primavara asa cum va doriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Multa sanatate va dorim si o primavara frumoasa !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna fetelor. ne pare rau ca nu am mai reusit sa scriem, dar andrei e tot cu tusa de o saptamana si cu nasu infundat, si nu reusesc sa fac nimic. cum ma duc de langa el plange si tuseste.
pe dealta parte ne pregatim sa mergem la tg. mures la controlul anual la operatie. sunt foarte curioasa sa vad daca acuma o sa descopere medicul ca avem probleme cu vena cava cum ne-a spus la viena. abia astept sa va povestesc la intoarcere. sper in rest sa fim cel putin cum am fost si la viena si nu mai rau.
magdaz ina multumim de gandurile bune.

cand venim de la control va povestesc cum a fost. sa ne tineti pumnii. va imbratisam si va dorim numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Va tinem pumnii stransi pentru controlul de la Mures !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani si o primavara cat mai frumoasa alaturi de cei dragi!!!!!

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

la multi ani de ziua mamicilor, sa fiti sanatoase si sa va bucurati de puisorii vostri. sa fie sanatosi ca sa va lumineze viata.

marti mergem la tg. mures la control. am facut azi programarea si suntem apsteptati la ora 13.00. abia asteptam.

va dorim numai bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna seara dragelor. ne-am intors de la tg. mures, din pacate nu cu vesti asa cum am dorit eu. ne-a vazut la eco ca vena cava nu este dilatata asa cum trebuie, dar nu a putut sa-mi spuna cu cat este mai mica, deoarece nu este asa performant ecograful ca la viena, DAR, a amai aparut ceva rau. cusatura venei cave de inima din cauza dilatatie mici, debitul sangelui forteaza putin circulatia si are unele scapari sangele pe la cusatura, ceea ce nu este bine. m-a linistit spunandu-mi ca este recenta scurgerea sangelui, deocamdata nu se pune problema unei interventii chirurgicale, dar....... nu se stie. depinde de organismul lui, cum va reactiona pe viitor. ideea e ca in loc sa mergem peste un an la control, tre sa mergem peste 6 luni inapoi. la neuro ne-a spus ca nu am progresat mult cu intarzierea in dezvoltarea locomotorie. ne spus sa facem gimnastica pasiva, deoarece muschiii picioarelor nu sunt formati cum trebuie.
mergem la gimnastica pasiva si speram sa nu mai apara nimic cara sa complice si mai mult lucrurile. tre sa avem grija sa nu planga, sa nu se supere, sa nu se agite.... intr-un cuvant sa fie cineva tot timpul cu el.
va doresc numai bine si mai vorbim. un sfarsit de saptamana placut sa aveti......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Va dorim ca la urmatorul control sa primiti vesti bune !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

multumim pentru sustinere magdaz ina.

sa speram ca asa se va intampla. mai avem pana atunci, dar suntem optimisti. mergem la gimnastica si progresam incet pe partea de locomotie. sper ca este un semn bun si nu se va intampla nimic neprevazut. oboseste putin, si trebuie sa avem grija. acuma i-i ies dintisorii de sus si este mai agitat putin, face putina febra. sper de la dinti sa fie....

Mergi la inceput