Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Cuculici , cursurile de puerricultura se pot face la nastecumsimti.ro sau pronatalia.ro. Asta ztiu eu pt centree private si costa cam 100-200 lei si dureaza vreo 4-5 ore.

Ideea e ca Dna dr de familie mi a spus ca ne da atat mie cat si sotului o adeverinta la mana ca am facut cursurile la politlinica si ne costa vreo 40 50 de lei adeverinta. Cred ca poti intreba si medicul de familie pt mai multe detalii.

Ioana, mamica lui Cristian 22 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Aever, noi pt verichete , dupa ce am cautat o gramada pe net , ne am decis sa mergem la Unirea hjos, sa le luam la rand si sa vdm ce ne place si ce nu. Ideea e ca treb sa te preg pt ca noua ne am spus ca dureaza cam o luna sa fie gata:(((( asa ca inca mai cautam pe undeva unde sa fie gata mai rpd.

Ioana, mamica lui Cristian 22 saptamani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutza83

M-am uitat la prima pagina ...o gramada de baietiiiiiiii in lunile mai iunie numai baieti vor fi:)) epidemie de baieti:))

Oana cu Bebe Tudor 22 +


Observasem si eu la un moment dat...dar oricum sunt in general mai multi baieti. Am fost la ziua unui baietel din gasca si Amana era singura fetita de acolo..erau vreo 8-10 baieti si ea :))

--------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana 31.03.2010 si viitoare mami de baietel 18s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Deea, ma bucur ca te-ai relaxat asa mult si uite, acum cand am inceput sa-ti scriu a confirmat si bebe al meu cu un piciorus in burta. Te iert de bataita si de urecheala ca prea dragalasa ai fost in mesajul tau si prea ma bucur pentru tine ca ti-a prins bine amnio.

Joanna eu am doua site-uri cu verighete pe care ma tot uit, din cate vad eu pe acolo preturile sunt mult mai acceptabile decat pe la Unirii. Unul dintre ele l-am gasit singura, pe celalalt mi l-a recomandat o colega care a facut nunta anu asta. Colega zicea ca facand comparatie de preturi alea de la Unirii sunt cam de 2 ori mai scumpe.

Site-urile sunt: http://www.coriolan.ro/verighete/ (pe asta l-am gasit eu de capul meu)
http://www.atcom.ro/ (asta mi-a fost recomandat de colega)
Saptamana asta intentionez sa merg sa vad, sa probez ceva...nu stiu, ceva. Sa le vad in realitate ca am ales deja ceva modele care m-ar interesa dar sa vad cum arata si live si pe deget.

Si noi ne-am gandit la logodna la sugestia nasului, dar nu stiu. Acum imi e si bunica bolnava si parca nu mai am chef de nimic. Daca vrei mai vorbim si in privat de asta, eventual poate imi dai idei de biserici unde se poate face logodna.

Andreea, 17+ cu BebeLUna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Andra ma tot tin sa iti zic ca si eu am pana acum 4 finuti mici si o pereche cununati..anul acesta ne-a mai cerut cineva de nasi:))deci noi si jiji becali :)))

Oana cu Bebe Tudor 22 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Fetelor, am reusit sa-mi fac programare la morfologica si la renumitul dr Pop. Voi merge pe 30 la el si pe 7 feb la Iosup. Sunt happy :))

--------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana 31.03.2010 si viitoare mami de baietel 18s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutza83

Andra ma tot tin sa iti zic ca si eu am pana acum 4 finuti mici si o pereche cununati..anul acesta ne-a mai cerut cineva de nasi:))deci noi si jiji becali :)))

Oana cu Bebe Tudor 22 +


Oana, sa-ti traiasca finutii, erau pe acolo prin poze? Ca parca am vazut niste copii frumosi pe acolo.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana 31.03.2010 si viitoare mami de baietel 18s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

Aever, Ioana, a facut cineva logodna la Biserica Razoare. Eu totusi cred ca toate bisericile fac logodne. Nu am participat, dar am inteles ca este exact inceputul slujbei de la Cununie pana la verighete(adica trebuie tot tacamul cu nasi, lumanari).


aaa, vroiam sa va intreb, voi spuneti ca va dau bbeii picioare in burtica. Cum le simtiti, exact ca o lovitura?, eu simt asa ca o bula care se misca dintr-o parte in alta a uterului cateva secunde. Iar daca stau linistita cu mana pe burtica, simt un puls, oare este al meu sau al lui bb?Se poate simti fara aparat?

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Intru si eu in categoria nasilor ..am 4 perechi de fini cununate, 4 copii botezati si pe 28.01 urmeaza s ail botez pe al 5-lea..asa ca Nasa cu N mare sunt ..

Sambata am fost si noi la control ingrijorata ca nu ma pocneste si pe mine bebe. Dl dr ma linistit, a masurat totul, a verificat inimioara, pozitia, cordonul, placenta, tot..suntem ok si miscam de zor in burtica, acum astept sa simt si pe dinafara..simt eu ceva fluturi pe acolo dar f usor.
Are si bebe vreo 240g la 18 s si 3 zile cat aveam...

Nu mi-a spus clar sexul, asa ca noi vom afla sigur la morfofetala de 22 sapt din 03.02. Probabil ca ramane tot fetita cum a fost probabilitatea pana acum insa nu stim sigur si nici scris pe undeva nu am sexul. Ma tot gandesc la nume dar nimic concret pana acum.

Legat de verighete, noi le purtam amandoi insa la sarcina trecuta dupa 5 luni si pana dupa botez nu mi-a mai incaput pe deget. Asa ca Aeverai grija ca in sarcina se umfla degetele si e posibil sa nu iti iei masura corecta, mai ales daca ai pus ceva kg deja..



-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 18s+
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aever

Joanna eu am doua site-uri cu verighete pe care ma tot uit, din cate vad eu pe acolo preturile sunt mult mai acceptabile decat pe la Unirii. Unul dintre ele l-am gasit singura, pe celalalt mi l-a recomandat o colega care a facut nunta anu asta. Colega zicea ca facand comparatie de preturi alea de la Unirii sunt cam de 2 ori mai scumpe.

Site-urile sunt: http://www.coriolan.ro/verighete/ (pe asta l-am gasit eu de capul meu)
http://www.atcom.ro/ (asta mi-a fost recomandat de colega)
Saptamana asta intentionez sa merg sa vad, sa probez ceva...nu stiu, ceva. Sa le vad in realitate ca am ales deja ceva modele care m-ar interesa dar sa vad cum arata si live si pe deget.

Si noi ne-am gandit la logodna la sugestia nasului, dar nu stiu. Acum imi e si bunica bolnava si parca nu mai am chef de nimic. Daca vrei mai vorbim si in privat de asta, eventual poate imi dai idei de biserici unde se poate face logodna.

Andreea, 17+ cu BebeLUna


Mersi mult Aever, ia sa ma uit si eu. Sincer si mie cele de la unirea mi s au parut cam piperate la pret insa na, o data in viata le cumparam :))

Ioana, mamica lui Cristian 22 saptamani +

Mergi la inceput