Rugaciuni la Manasti pentru copii

Rugaciuni la Manasti pentru copii | Autor: koral2003

Link direct la acest mesaj

Dragelor, am nevoie de un sfat si ajutor. Locuiesc departe de Romania si as vrea sa stiu cum as putea sa rog pe cineva sa se roage la o manastire din Romania pentru a putea avea copii. Stie cineva vre-o posibilitate de a contacta vre-u preot sau maicuta? Vre-o adresa unde as putea trimite scrisoare? sau, poate vre-o manastire care sa ia, online. cereri?

La un moment dat era un grup care se ruga in acelasi timp pentru bebe. Mai functioneaza? As vrea tare sa particip.

Multumesc mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

www.manastireaghighiu.ro/?page_id=32" target="_blank">http://www.manastireaghighiu.ro/?page_id=32


Adreseaza-te lor, sunt convinsa ca te vor ajuta.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:


Pentru cei care nu pot avea copii exista Acatistul Arhanghelului Gabriel ( si Mihail) prin care vin darurile. Pentru cei ce pot si cred exista postul negru de luni, dublat de un ritual, tot legat de sfintii arhangheli. Este descris de parintele Argatu si poate fi gasit si pe internet. Dureaza 9 saptamani, lucru nespecificat pe internet. Dar mai inainte de a incepe trebuie vorbit cu un preot pentru ca multi oameni nu sunt pregatiti spiritual pentru postul negru. Probabil ca necesita o spovedire in prealabil.

Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui koral2003

Dragelor, am nevoie de un sfat si ajutor. Locuiesc departe de Romania si as vrea sa stiu cum as putea sa rog pe cineva sa se roage la o manastire din Romania pentru a putea avea copii. Stie cineva vre-o posibilitate de a contacta vre-u preot sau maicuta? Vre-o adresa unde as putea trimite scrisoare? sau, poate vre-o manastire care sa ia, online. cereri?

La un moment dat era un grup care se ruga in acelasi timp pentru bebe. Mai functioneaza? As vrea tare sa particip.

Multumesc mult.




La sectiunea ASTEPTAND O MINUNE IN VIATA NOASTRA, intra pe RUGACIUNE COLECTIVA PENTRU NASTERE DE PRUNCI BUNI. Doamne ajuta! Fetele de acolo sunt de aur. Intra cu incredere.

Mergi la inceput