Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

1 milion dalton...nu stiu daca e the one...dar de unde l-am primit m-a asigurat ca e foarte bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ema, da, ce ai tu are masa moleculara medie, al meu e sub 5000 Dalton, asta inseamna ca pot pune mult mai multa substanta activa in serum, fara sa devina solid. Tu nu vei putea pune mai mult de 1g/100 ml vehicul lichid.
Raluca, succes!

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu am o nelamurire: daca deja ai pielea f.uscata si-ti mai dai si cu chestiile astea (si te mai si cojesti) nu ti se usuca si mai rau? Plus ca nu se subtiaza? nu-ti faci mai rau? Sunt un pic nelamurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

ok,tocmai am achizitionat 5 g de acid 5000 danton...si 5 g de 0,8-1,6 mio.danton.In ce sa le pun sa obtin un serum?Apa distilata,la 100ml cate un gram din cele doua tipuri de acid ...si altceva?Colagen,conzima Q 10...nu prea am idee ptr. ca eu folosesc exclusiv uleiuri presate la rece....de asta am si intrebat...daca nu e vreun secret...care ar fi reteta de serum...nu e nici o suparare daca e secret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

mai, dar ce curaj aveti... auzi, acid

eu testez acum serul acela de la Gerovital H3...sa vedem ce efecte are... daca nu, astept sa castig la Loto ca sa-mi fac Botox si Restylane

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ema, da-mi un email sa-ti raspund.
Ingridnen, acid glicolic nu sulfuric
Iarina, e doar senzatia ca pielea ti-e uscata, de fapt acidul glicolic e potrivit tuturor tipurilor de piele, stimuleaza productia de colagen.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

mey, io nu folosesc nimik, dar am o piele oribila, nu se usca in veci.
as putea folosi si eu acidul asta gluconic sa mi mai scot din luciu ?!
am si cateva pete urate de tot, nu zic de puncte negre.


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Mirela,multumesc.Adresa mea e:
darise.schmitz@yahoo.com
Daria,bun venit in club.Eu recunosc sincer ca am intrat intr-o faza de nebunie...numai la ideea ca fecioru-meu isi serbeaza anul asta majoratul,automat eu sunt batrana si am riduri si gata cu mine.Oricat mi-ar spune cineva ca nu e inca cazul sa intervin asupra aspectului...mie mi-a intrat nebunia asta in cap si nu mi-o poate scoate nimeni.asa ca spor si tie la ...intinerire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Mirela, ar fi perfect daca ai scrie si aici cum se prepara solutia pentru peelingul mediu in cazul in care poti si ai timp. Muuuulta lume e interesata de subiect, inclusiv eu

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ema, da-mi un email sa-ti raspund.
Ingridnen, acid glicolic nu sulfuric
Iarina, e doar senzatia ca pielea ti-e uscata, de fapt acidul glicolic e potrivit tuturor tipurilor de piele, stimuleaza productia de colagen.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Peelingul mediu nu se prepara, se cumpara gata preparat, insa va trebui sa va gasiti o sursa de incredere, nu de pe internet, apoi o sa va spun toti pasii ce trebuie urmati ca sa nu va ardeti.
Ema o sa-ti scriu pe mail reteta pt. serum.
Daria, o sa te ajute foarte mult, de fapt poti spera la un ten impecabil ca textura, fara nici un por vizibil, dar asta in timp. la inceputul tratamentului va fi probabil mai rau, pentru ca toate impuritatile pielii vor iesi la suprafata insa data ce ai scapat de ele, vei fi uimita sa-ti vezi tenul.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput