Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

MamaluiRalph,

Citesc si eu postarile tale de cand ai deshis acest subiect
Sunt de fiecare data cu sufletul la gura, in asteptarea unor randuri optimiste

E o incercare extrem extrem de grea prin care treceti cu totii.

Nu stiu ce cuvinte de incurajare ar fi potrivite, dar vreau sa stii ca suntem cu gandul la voi, la micutul Timon, si la Ralph desigur.

Ne rugam la Dumnezeu pentru voi, sa aveti viata frumoasa si obisnuita dinainte de aceste probleme.

Multa putere mamica draga. Micutul are mare mare nevoie de voi, de tine in primul rand si de dragostea pe care i-o oferiti neconditionat

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">party in FEERIE de muzica si dans



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Ne-am intors in spital.
Operatia de maine este la ora 08:00, este primul paciente si este bine ca nu mai are probleme sa astepte asa mult fara sa manace sau sa bea.
Timon doarme si nu mai este nevoie sa fie monitorizat.

Vineri a inceput sa ne strige din nou ,,MAMA, PAPA"
CUM A REUSIT, tocmai il adormisem si am mers sa vorbesc cu vecina mea, sa trezit imediat si l-a vazut pe Robert in camera si nu pe mine de atunci a inceput sa mastrige cu niste lacrimi de crocodil.
Am venit eu a plecat Robert din camera a inceput sa strige PAPA si asa ne-a mai adus un car de bucuri si emoti, ca nimic nu suna mai frumos deca ,,mama si papa" sa auzim din gurita lui si are un glas asa frumos dulce.
Ralph ne-a zapacit pe toti (mama,papa,bunica,bunicul), ne intreaba, pot sa ma uit la tv ,,nu" se arunca pe jos si tipa se rostogoleste aaaaaaaaaaaaaaaaaa dar cu Timon a procedat super bine chear nu ne puteam imagina.
In primul rand m-ia pus mie foarte multe intrebari in legatura cu Timon si de ce trebui sa ne intoarcem iar in spital. Lui Timon nu ia dat deloc atentie decat asa cateodata imi dai mie jucaria asta si i-o si lua din manuta (normal Timon ar fi protestat dar acum deloc) la un momendat sambata cand am vrut sa il bag pe Timon la culcare a venit Ralph repede si spune ,,vino sa iti dau un pupic dar nu pe gurita ca esti murdar" Timon sa uitat ca si cum s-ar fi aminitit ceva si s-au luat in brate si sau pupat.
La ora 01:00 s-au trezit amandoiasa ca de la ora aia am dormit toti 4 in aceelasi pat, Ralph si Timon pt prima data unul langa altul si am dormit toti pana la ora 08:00 cand trebuia sa ii dam medicamentul lui Timon.
Bunici au plecat astazi la pranz acasa si de atunci Timon sa jucat continuu cu Ralph a dormit dupa amiaza aproape 2 ore si pana a trebuit sa plecam am auzit numai rasete si chihote de bucurie de la baieti.
Timon chear a incercat sa se urce singur pe scari.

In ceea ce priveste compportamentul lui este oscilant, vineri a fost de inteles ca a trebuit sa se obisnuiasca cu casa, sambata a putut sa isi controleze foarte bine reactile si nu sa muscat nu n-ea lovit nu n-ea muscat ci din contra pe mine ma mangaiat de cateva ori a mers foarte stabil pe piciore in fond astazi mai putin s-a clatinat foarte mult a cazut de cateva ori se vedea ca nu isi putea tine echilibru bine si iar a inceput sa se muste si pe noi sa ne loveasca si sa ne muste (din prea multe emoti).
Cand este odihnit este foarte linistit si cand trebui sa doarma devine agitat si nu se mai contrloeaza bine.

Doamne Dumnezeule Ajuta-ne si maine sa trecem cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Mama lui Ralph, citesc cu lacrimi in ochi. Doamne ajuta ca Timon sa isi revina complet. Putere si speranta nestavilite.
Multumim ca ai scris aici. Cred ca fiiecare dintre cei care au citit vor realiza ce e important cu adevarat: sanatatea si linistea sufleteasca.
Toata speranta si energia buna vor ajunge la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Da, nimic nu este mai important decat sanatatea copiilor nostri sa ai familia completa sau lucruri mici pe care le facea Timon si pe care nu le mai dadeam importanta acum sunt asa departe cum ar fi cataratul pe masa pe scaune peste tot era un copiil care nu putea sa stea inrun loc se juca tot timpul. Daca ii cadea suculet sau mancare fugea repede si lua o laveta sau prosopul de vase ce gasea si stergea pe jos, era foarte procupat de curatenie stia aproape totul in casa, daca vorbeam cu Robert si ii spuneam de exemplu ca imi trebui o anumita oala se ducea si incerca el sa imi aduca si lucruri mici stia el unde sunt puse.

In weekend am pus multepoze pe FB ca sa ma pot uita la el cum a crescut si la nazdraveniile pe care le facea. Aseara m-am uitat pana tarziu si m-ia facut foarte bine.

In ceea ce priveste operatia la ora 08:00 eram in camera preoperatorie si pana la urma nu am avut chirurg acesta avand o urgenta. Acum suntem in asteptare si este greu pt ca Timon nu are voie sa manace si ii este fomita si acum nu mai am voie sa ii dau nici sa bea.

II spun tot timpul cad de mult il iubesc si il strang in brate si il pup peste tot, este tot timpul un ras. Si ma cuprinde cu manutele lui scumpe si imi da multe pupicuri (mai putin obisnuite) minunate tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Dumnezeu si Maica Domnului sa te ajute!
sunteti cu totii in inima mea si in rugaciunile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mami de Timon sunt si lucruri tare bune care s-au intamplat- interactiunea fratilor, cuvintele! E bine ca bunicii au fost in preajma! Dumnezeu face minuni! El e Doctorl Suprem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

MamaluiRalph,

Ma rog la Dumnezeu pentru voi si pentru o minune! Aveti credinta si se va implini.

Am citit cu ochii in lacrimi si cu sufletul al gura tot capitolul si ma bucur nespus ca Timon este mai bine. Sa va daruiasca Dumnezeu multa putere, rabdare si intelepciune, iar micului Timon multa sanatate, iar pentru fratior multa intelegere.


Iulia, mami de Sara Andreea
http://saraandreea.shutterfly.com/36?startIndex=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Am intrat sa va vad cum ati petrecut in week-end. ma bucur ca a fost bine. Sanatate multa si putere multa . Ma rog sa fie bine.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Operatia ,,biopsie de muschi si piele" a decurs foarte bine.Pana acum Timon nu pare sa aibe dureri.
Astazi sa jucat cu jucari si dupa operatie chear sa catarat pe pervazul geamului. bucurie si ingrijorare sa nu cada. Dar mie mi se pare ca evolueaza bine si ma agat de tot ce gasesc sa infire ca totusi are o boala metabolica uramta de epilepsie.
Cu vorbitul nu face deloc pogrese din contra am impresia ca daca reuseste sa spuna alte cuvinte ex: acum spune MAMA si PAPA dar nu mai spune ,doarme, Omi, mergem cred ca renunta la alte cuvinte.

Maine inca o zi foarte grea este o analiza care dureaza 4:30 si trebui sa ii recolteze sange si proba de urina la fiecare ora.
Daca totul merge bine cu ajutorul lui Dumnezeu mergem miercuri sau joi acasa.
Analizele le primim peste 4 luni asa a spus dr care se ocupa de boli metabolice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mamica draga ma bucur ca operatia a decurs bine, sper ca si astazi ati trecut deja de hopul acela de 4 ore si jumatate si va puteti duce acasa
ne rugam ca analizele sa iasa bine

Mergi la inceput