Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

Suflet sfasiat.

Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

cris_09

2259 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cris_09 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sunteti tot bine,da?

Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,14.05.2010

Mergi la inceput

mamaluiRalph

92 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mamaluiRalph  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui mamaluiRalph Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Nu am mai intrat de foarte mult timp.

Astazi a trecut un an decand viata noastra sa schimbat atat de mult.
In ultimul timp am retrait fiecare moment si stresul ( din cauza fici) a fost la el acasa :-(((
Dar astazi am castigat un an, am facut progrese pe care cei mai multi nu ne lasau sa speram, avem un ingeras, un luptator, care ne arata in fiecare moment cand este langa noi ce comoara este, ne arata cat de mult ne iubeste...
Timon se indrapta cu pasi destul de repede spre mentalitatea unor copilasi de varsta lui, mergee la gradinita.
Eu am inceput din nou sa muncesc si incet ne ,,reintregam" toti patru.

Pentru noi Bunul Dumnezeu a facut Minuni, ne-a daruit un luptator.
Timon vorbeste acum destul de mult si bineinteles ca Ralph a ramas eroul lui.

Timon este nascut pe 16.februarie, dar astazi i-am urat ,,La Multi Ani!" pentru ca simt ca acum un an s-a nascut din nou.

Astazi inca o veste buna pt noi, a avut control la ochisori pt ca in urma cu aproximativ un an au spus ca are probleme +2,5 / +4 si astazi nu i-au mai gasit nici o problema

Timon ramane sub control, pentru afectiuni metabolice si pt neurologie dar amandoi au spus ca sunt incantati de starea de evolutie a lui Timon.
Cu credinta in Bunul Dumnezeu si atati de multi oameni care s-au rugat pt Timon si pt noi si foarte multa dragoste de la noi Timon merge pana acum intr-o directie buna.

Mergi la inceput

pitzinuca

1282 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui pitzinuca  Trimite mesaj yahoo luipitzinuca Adauga semn de carte la raspuns Trimite pitzinuca un Mesaj Privat  Reply with Quote
nu am citit decat primul si ultiul mesaj. Dumnezeu sa va ocroteasca in continuare. ma bucur mult pentru voi. Un An Nou plin de bucurii!

mami de andi si ilinca

traduceri si asistenta
bAly

640 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui bAly  Trimite mesaj yahoo luibAly Adauga semn de carte la raspuns Trimite bAly un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ce vesti bune!!!

Tineti-o tot asa...cu Dumnezeu inainte.

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (10 ani), Laura (7 ani) si Adrian Theodor (2 ani)
Mergi la inceput

danangie

4916 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danangie un Mesaj Privat  Reply with Quote
D-zeu sa va ocroteasca! Sfantul Stelian, ocrotitorul copiilor, sa iti ocroteasca acest luptator de milioane. Ii doresc tot binele din lume, sa creasca frumos si armonios si deloc "diferit". Sa te ajute si pe tine D-zeu sa fii tare ptr tine, ptr copii, ptr sot. Mii de rugaciuni ptr familia ta!

Alessio Michele (4 ani si 7 luni) , Mattia Gabriel (3 ani si 2 luni ) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 an si 11 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

laura78nico

1402 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilaura78nico Adauga semn de carte la raspuns Trimite laura78nico un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna si La multi ani!
Ma bucur ca ne-ai scris si mai ales de vestile bune. Chiar ma intrebam ce mai faceti.Multa sanatate si numai ganduri bune!

Laura, mamica de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

Mergi la inceput

mamaluiRalph

92 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mamaluiRalph  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui mamaluiRalph Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Multumim mult, de asemenea un an nou, cu multa sanatate si impliniri sufletesti!
Mergi la inceput

ramo_b

278 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
nu stiu ce as putea sa spun. am plans la primul mesaj de tristete dar si de bucurie la ultimul. va doresc sa mergeti in diresctia cea buna intotdeauna si va felicit pentru ce fel de parinti sunteti pentru copiii vostri. poate ca inceputul a fost nasol pt ca eu cunosc copil cu epilepsie care este sub tratament si la care boala nu se mai manifesta, e un copil perfect normal. asa e si copilul vostru, sunt sigura.
sa aveti un an nou fericit si plin de bucurii alaturi de comorile voastre!
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com