Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

esti o mama deosebita.
stii ca boala lui Timon poate intra in remisie sau chiar poate disparea?sunt destule cazuri.
imi doresc din tot sufletul sa fie asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

DRAGA MAMICA PUTERNICA ITI UREZ UN SINCER LA MULTI ANI DE ZIUA MAMEI!

Si multa sanatate lui TImon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Da Histamina, se spune asa ,,DACA NU PRIMESTI SCRISOARE DE LA SPITAL ESTE SCRISOARE BUNA". Daca nu gasesc nimic traim in nesiguranta (in situatia de fata nu imi doresc altceva) ca s-ar putea intampla orice, dar daca gasesc ceva in biopsia de muschi si piele atunci nu avem sanse mai deloc.

Vreau sa VA multumesc din suflet ca asa de bine a fost sa va am in cele mai grele momente ale vieti si cred ca fiecare care are copiilasi reaizeaza cat de greu este si ce bine este sa poti sa vorbesti despre situatia ta si sa primesti sfaturi care pe mine m-au ajutat enorm de mult.

Ceata aceea de preoti au facut MINUNI pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

cum se mai simte Timon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Timon face progrese, se joaca mult in gradina, vrea tot timpul afara, zambetul din nainte sa se inbonlaveasca si-la recapatat (acum este tot timpul cu zambetul pe buze).
Daca ma uit la filmuletele pe care le-am facut cu el se vad progrese., repeta foarte multe cuvinte pe care le aude la noi si unele sunt chear grele si am mai observat ca de multe ori intelege din discutile noastre (Robert, Ralph si eu)despre ce vorbim, daca il intrebam pe Ralph daca a facut pipi inainte de masa, Timon merge la usa de la WC si acum o si deschide,daca vorbim sa facem putin curat merge la camara sa ia matura ...etc, lucruri micute dar vedem ca este activ si vrea sa faca tot ce face Ralph.

Din catarat nu il putem opri, in cateva secunde se catara pe scaun si apoi me masa si incepe sa strige singur, nee, nee, nee.
In ritmul pe care il are acum eu cred ca poate duce o viata normala.
Doamne Ajuta.

Vroiam sa spun ceva despre Ralph
Ralph este la o scoala catolica si infiecare dimineata aprind lumanari (3) si trebui sa isi puna 3 dorinte pentru diferite persoane (mama, papa, bunicii, unghi, vecini etc)si Ralph a mers la doanma invatatoare si a intrebato intrun mod foarte frumos daca poate sa aprinda o lumanare pentru fratiorul lui Timon pentru ca este foarte bonlav si dorinta lui in fiecare dimineata este...

Doamne, Doamne
Ajutal pe fratiorul meu Timon
Sa se faca cat mai repede bine....

Pana vineri eu nu am stiut ca asa face,si vineri cand am auzit de la invatatoare (eu incerc sa nu mai plang in fata lui Timon ca sa ramana pozitiv) atunci am inceput sa plang si Ralph foarte subtil l-a luat pe Timon de langa mine si l-a dus intr-un loc cu jucari cat am ramas eu cu invatatoarea.


Fetelor va spun ca eu am 2 ingerasi in casa; Timon care este un luptator si Ralph care este un pazitor, (de multe ori are grija chear de mine).







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

copii sunt ingerasii casei.

ma bucur mult pt voi.

cat timp trebuie sa asteptati nenorocita aia de scrisoare.adica,daca trec 6 luni si nu o primiti, nu o veti mai primi niciodata?
sper,asa sa va ajute Dumnezeu si Maica Domnului sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Pe 22 martie ii mai face un EEG pe 29 primim telefonic rezultatul, la sfarsitul luni lui martie primim rezultatul de la biopsia de muschi si piele (aici daca spun ca trebui sa venim la spital pt rezultat inseamna ca nu este bine) daca primi rezultatul prin telefon este de bine.
Dupa toate astea ii face analiza la ,,gena"si eu cred ca pana la urma ii vor repeta si MRI- ul. De cea mai lunga durata de analiza am auzit de 1 si 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

priceput.
mai da o data toate numele din casa, ca e post si prietenii mei, multi preoti, calugari, trebuie sa se roage pt el.

Dumnezeu si Maica Domnului sa te ajute!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ma bucur ca sunteti mai bine. Ce frumoasa este poza cu ei doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Asa sunt de nedespartiti tot timpul de cand l-am nascut pe Timon.

Histamina numele sunt: Timon Cristian, Ralph Gabriel, Robert si Georgica. Si iti multumesc din tot sufletul.

Mergi la inceput