Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna
Am intrat sa vad cum mai sunteti. Ma bucur ca face mici progrese. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Am citit cu mare emotie povestea ta si nu pot decat sa fiu cu sufletul alaturi de tine si micutul Timon.
Citind insa, mi-am adus aminte de un film facut dupa un caz real, cu un micut suferind de epilepsie. Mama lui s-a documentat serios, si dupa nenumarate tratamente traditionale fara nici un efect au ajuns la o clinica ce trata epilepsia la copii prin dieta bogata in grasimi. Se numeste dieta ketogenica. Daca dai o cautare dupa "ketogenic diet" gasesti mai multe amanunte.
Sper din suflet sa fie totul bine si micutul Timon sa se insanatoseasca fara nici o urma.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Tutu land

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Tratamentul lui Timon are rezultate bune acum are Kappra si voor sa incerce un altul pt ca este putin ,,agresiv' si asta este un efect secundar al tratamentului. mie m-i se pare ca in ultimele 2 zile nu a mai muscat, zgariat si lovit asa de mult dar totusi dr vrea sa incerce un alt tratament.

Astazi am avut rezultatele de la cateva analize dar nu la toate. Biopsia de muschi si piele mai dureaza o luna. Testul la urechi nici astazi nu a fost un succes, a fost un test cu boxe dar nu au putut sa ii atraga atentia suficient de mult ca sa poata face testul cum trebui.
Urmatorul pas este sa il repete sub anestezie. Programarea o asteptam inca.
Analizele(amanuntite special pt boli metabolice) la sange au iesit toate bine fara probleme.
Dr. neurolog vrea sa ii repete testul EEG. pe 22 martie si rezultatul il primim dupa o saptaman.
Una dintre vestile rele este ca Timon are mentalitatea unui colilas de 11 luni.
Dupa 6 luni ii va repeta testul pshigologic sa vada daca a evoluat si cat a evoluat.
In principiu astazi am primit vesti bune.
Cat a trebuit sa asteptam la Dr. pt boli metabolice am vazut asa multi colilasi cu probleme si atunci am realizat cat de norocosi suntem ca totusi avem o sansa si vom face tot ce putem sa il ajutam pe timon sa evolueze.

Speram ca si urmatoarele analize ne vor aduce liniste.

Viata mea alaturi de Timon este un Miracol si o Minune Dumnezeiasca.
Ma bucur de fiecare data ca il pot lua in brate ca il pot da multe pupicuri si ca ii pot spune cat de mult il iubesc.
La fel fac si cu Ralph.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Doamne-ajuta! va doresc tot binele din lume si multa sanatate puiului!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Ma bucur ca rezultatele sunt bune si sper sa reusiti pana la urma sa faceti si testul pentru auz
ma rog la DD ca vestea cea rea sa se amelioreze, sa recupereze din informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Ma bucur tare mult cand aud vesti bune de la voi, sper sa ii iasa rezultatele cat mai bune
Multa incredere in continuare!!!!

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am trecut doar sa va pup si sper din suflet ca sunteti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Multumim lui Bunul Dumnezeu pana acum suntem bine.
Chear pot spune ca face din ce in ce mai multe progrese. Este incapatanat mai nou a inceput sa isi suga degetelulincercam sa ii dam mai putin suzeta, se joaca in gradina cu Ralph este posesiv si daca vin prieteni de ai lui Ralph sa se joace impreuna Timon incearca sa intre si el in jocul lor si daca nu se simte bine imi da de stire. Timon se comporta in opinia mea ca un copilas intre 20 si 24v de luni unele mai bune altele mai putin bune.
Eu incerc sa exersez cu el cand este Ralph la scoala si inregistrez sa vedem progresele dupa 6 luni la urmatorul control pshiologic.

Eu am inceput sa mai tund acasa si incet creem un ritm cat mai normal.
Suntem constienti ca oricand se poate intampla ceva, dar pana atunci incercam sa profitam de frumusetile vieti, Le spunem la baieti tot timpul ca ii iubim si ca suntem mandri de ei,Ralph ne raspunde in aceelasi mod si Timon ne strange foarte tare in bratele lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Ma bucur ca sunteti bine si sper din suflet sa nu mai fie nici un episod neplacut in viata voastra
se simte atata dragoste din vorbele tale pentru ziua mamei pentru o mamica speciala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Multumesc mult Monica, o urare bine venita.

Si eu va doresc TUTROR MAMELOR, COPII SANATOSI, VIOI, NOROCOSI SI BUCUROSI.
mULTA SANATATE TUTUROR SI LA MULTI ANI DE ZIUA MAMEI.

Mergi la inceput