Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Mihaiela ma bucur enorm de mult sa aud asa ceva despre Angela ca a reusit sa treaca peste o foarte grea boala. Copiii au o putere care ne surprinde in fiecare zi prin vointa lor de a fi cu noi de a trai alaturi de noi.
Timon este pentru mine o minune Dumnezeiasca pe care o primesc in fiecare zi.
Speramta nu mi-o pierd, sper si ma rog sa il am alaturi de noi.
Pe mine ma uimeste in fiecare zi, pentru ca incearca sa faca lucruri pe care le fac copilasi de varsta lui (2 ani aproape) si este foarte curios.
Eu sunt una dintre cele mai norocoase femei din lume in privinta sotului. Este foarte bun, intelegator, este un super tata, are defecte ca oricine ( de aceea il iubesc enorm )dar cand ai probleme cred ca cel mai repede te descarci pe sotul tau. La fel ca tine si eu in spital am fost foarte puternica si pt copii sunt incontinuare dar fizic am dureri peste tot, inainte faceam sport si eram foarte activa, acum mai fac foarte putine lucruri pe care le facem si nu am cum sa ma exteriorizez.
Noi suntem alaturi unul de altul si ne ajutam foarte mult.


Timon este din ce in ce mai activ, este foarte interesat in tot ce este cabluri, prize, telecomenzi, computer,mai putin in jucariile sale
Ralph a invitat cativa prieteni de ai lui acasa 2 zile la rand, a avut foarte multa plcere cu ei, s-au jucat asa cum eu nu l-am vazxut niciodata pe Ralph si Timon bineinteles ca a stat mai tot timpul dupe ei si pe fetite le trage de par sau le scoate ciorapei din picioruse.
De vorbit nu este o diferenta de remarcat dar totusi cateodata ne surprine cu vorbe sau nume pe care nu ne-am astepta sa le pronunte.

Ralph la scoala merge foarte bine, are foarte multa placere, nu plange deloc cand trebui sa plec ca si cum ar merge la scoala de cativa ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Vesti din ce in ce mai bune.
Asa or sa ne uimeasca copiii nostrii toata viata. Sunt minunati.Iar tu esti o norocoasa ca ai asa un sot bun si copii minunati. Durerile din corp trec cu zambetele celor mici si cu mangaierea sotului. Tu stii foarte bine.
Capul sus si tine-te bine mami de baieti frumosi.Acusi trece frigul si vine primavara si o sa va incalzeasca si o sa va dea putere sa mergeti mai departe.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cat ma bucur sa aud asemenea vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

copilasii si ma bucur ca sunteti inspre bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Astazi am fost cu Timon la neuropshigolog.
A incercat sa faca testul doar cu Timon dar a fost o drama, asa ca am mers eu la Timon si Robert a ramas cu o alta persoana sa completeze toata situatia de acasa si de la gradinita si ce efecte are asupra lui Ralph.
Am primit cateva sfaturi cum ar fi
-problemele lui Ralph ca nu vrea sa manace.
-la sfarsitul luni primim toate informatile pe care le au si poate dupa un timp sa incercam sa il ducem pe Timon la o gradinita speciala.
-sa ii oferim lui Ralph cat de mult posibil o viata normala.
-Timon tot ce nu are voie un copil sa nu faca trebui sa il avertizam si pe el ca nu are voie sa faca un anumit lucru.
astazi i-am tot repetat ca nu are voie sa traga de par si a inceput sa faca cu degetelul si sa si probunte nnnnnnnnnuuuuuuuuuuuuuuuu, nuuuu (deci a inceput sa inteleaga din ce in ce mai mult).
Eu trebui sa le dau ,,drumul''la amandoi sa fie mai putin independenti de mine.
Robert procedeaza foarte bine cu tot ceea ce face el.
saptamana viitoare Ralph are o saptamana vacanta si merge la bunici.

Timon cu vorbitul nu face progrese dar cu alte evoluti mie m-i se pare ca tot mai face cate un pas micut dar merge spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea772 spune:

Draga mea mamica,
Am citit cu lacrimi in ochi in prima pagina postarea ta si cu am ajuns la pagina de final cu lacrimi de bucurie.
Ingerasii tai sunt niste copii speciali,asa cum ti-ai dorit si tot ce ai de facut este sa iti repeti la nesfarsit ca esti puternica,ca tot ce ai de facut de astazi este sa iti tratezi copiii absolut firesc,sa lupti si sa nu lasi speranta sa apuna nici macar o secunda.
Fii pozitiva,optimista si nu lasa nici macar o secunda gindurile negre sa te mai copleseasca.Reia activitatile tale sportive,incearca sa privesti totul ca pe o normalitate.Este normalitatea familiei tale si o vei trata absolut firesc.
Stiu sigur ca in curind ne vei impartasi experiente din ce in ce mai frumoase alaturi de copiii si sotul tau.
Fii puternica!!!Ai alaturi o comunitate care iti va fi aproape si la bine si la greu,sa nu uiti asta!

Deea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI, TIMON!!!!


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Multumesc mult.

Timon implineste astazi 2 anisori.

Pe 4 januarie nu ma gandeam ca o sa ajungem sa ii sarbatorim ziua de nastere. Bunul Dumnezeru ne-a ajutat.S-au intamplat enorm de multe lucruri intr-un timp asa de scurt.


Asa de multa iubire simt si dragoste si multumire.

La Multi Ani!!!! Comara mea

Te Iubesc din tot sufletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

La multi ani Timon,copil iubit!
Sa ai o viata lunga si frumoasa pe care sa o iubesti cu bune si rele!
Din tot sufletul iti doresc sa te faci bine si sa le aduci zambetul parintilor zi de zi



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

La multi ani Timon! Si cat mai multe progrese!!!

Mergi la inceput