Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Chuny chear as vrea sa stiu mai multe despre situatia voastra.
Cum a fost inceputul si cum l-ai ajutat sa ajunga asa departe ca la 5 anisori jumate sa poata aproape citi, si din poza se vede un baietel asa dulce si scump.

Pe noi ne-au sunat astazi si avem programare pe 14-februarie.

in ceea ce priveste alte analize de facut (sunt enorm dureroase) si as putea numai daca eu le-as contesta lor cunostintele (nu este cazul) ei lucreaza bine numai ca au un sistem (care te omoara cu zile) foarte incet.
Biopsia de muschi este trimisa tot la urgenta altfel am fi avut de asteptat cel putin 4 luni, dar unele analize necesita asa de mult timp.
Toleranta la glucoza este tot la urgenta trimisa.

Programarea la neurophigolog pt copii cineva a uitat pur si simplul sa dea informatile mai departe.
Bine ca sa rezolvat si ca ne-au programat totusi repede.

Lui Ralph ii dam foarte multa atentie, numai ca niciodata nu este deajuns si amandoi sunt ,,gelosi" trebui sa ii tinem pe amandoi in brate in acelasi timp sunt foarte pupaciosi (din fericire)
dar Ralph are intreadevar nevoie foarte multa de noi sa ii oferim o viata normala.
Stie ca Timon are probleme pt ca ieri ne-a intrebat daca Timon o sa moara, a aceeptat sa il tund (inainte era o drama) scurt ca sa nu il mai poata apuca Timon de par (si nici nu se supara cand il trage fratiorul lui de urechi sau de par el ii repeta continuu ca trebui sa il mangaie si ii arata si cum trebui sa faca)

Astazi a fost mai mult ocupat cu Robert treburi de ,,barbati"si ii face foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Ma bucur ca ati primit programare relativ repejor, sa dea Dumnezeu sa primiti vesti bune dupa examinare
pe Timon si pe fratiorul tunsulici(atat de sensibil ) ...si pe tine sa te inarmeze Cel de Sus cu rabdare si putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_rox spune:

Am citit cu greu toate aceste pagini, la fel ca toti care va sunt alaturi si noi ne vom ruga pentru sanatatea minunii voastre, asemeni ma bucur ca ai primit programare intr-un timp, poate scurt pentru cei din afara, dar relativ bun. Cu siguranta Ralph este doar gelos, nu poate intelege ce se intampla si ca este la fel de iubit ca si fratiorul lui. Din suflet iti spun ca iti admir firea puternica, esti o mamica minunata, pupici puiutilor minunati si sanatate scumpelului tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Astazi este ziua de nastere a lui Ralph, a inplinit 4 anisori.
Sambata am avut petrecere pentru el (foarte restransa) si totusi Timon a reactionat foarte bine.

Ralph este de astazi oficial scolar, si pentru mine de cand s-a trezit m-i sa parut ca a crescut asa dintr-o dat mult. Este asa frumos cu gheozdanelul in spate si astazi nu a plans deloc cand a trebuit sa plec eu din clasa de la el.

La 11:45 l-am luat de la scoala imperuna cu Timon aaaaaaaaa a fost super.
Timon il cauta pe la geamuri si striga la el Alph (nu a putut pana acum niciodata sa il pronunte pe R).
Cand a venit afara de la ore mi-a sarit in brate si apoi la luat pe Timon la pupaturi.

Cu sania le place la amandoi.

Timon este foarte fericit rade tot timpul este cateodata agitat dar din ce in ce mai putin. Cu vorbitul este la fel mai deloc.
Daca nu vedeam ce sa intamplat pe 4 ianuarie nu puteam crede ca are probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Dumnezeu e mare!
ai incredere in El!
eu,cand simt ca nu mai pot, ma incredintez cu totul Maicii Domnului sau incredintez ei acea problema si intotdeauna ma ajuta sa reusesc sa razbat.

ma bucur mult pt voi si nadajduiesc sa fie bine si mai departe.
la multi ani lui Ralph!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

La multi ani lui Ralph!
Ma bucur sa citesc ca Timon este asa de fericit acasa. Sanatate multa!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

La multi ani Ralph!
Multa sanatate lui Timon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Ma bucur din suflet pentru bucuria ta... Doamne ajuta!

La multi ani! scolarelului sa fie sanatos si pupici si lui Timon ce bine ca e fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

La multi ani lui Ralph!!

MamaluiRalphsiTimon, e greu dar nu-ti pierde speranta! Creierul uman e inca o mare necunoscuta dar eu vad numai semne bune de recuperare.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Mama lui Ralph esti o mama minunata! Am plans si eu citind povestea voastra. Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si multa putere sa treceti cu bine peste incercarea asta.

Asa ca incurajare vreau sa-ti spun ca fetita mea cea mica a avut sepsis neonatal si meningita acuta bacteriana si si-a revenit complet fara urma de sechele. E o minunatie de fetita desi medicii au spus ca 50% din copii decedeaza, iar dintre cei care traiesc foarte multi raman cu sechele. O luna de zile a fost in stare grava, dar si-a revenit. Eu mi-am revenit mai greu desi in timpul spitalizarii am fost foarte puternica. Dupa ce au trecut toate am facut o depresie, dar uite ca acum Angela are aproape 2 ani si suntem cu totii bine, multumim lui Dumnezeu.

Si inca ceva care mie mi se pare foarte important, vorbeste cu sotul tau. Trebuie sa fiti impreuna , sa comunicati mai mult ca niciodata,nu va departati unul de celalalt.Va va fi mult mai usor impreuna.

Doamne ajuta! si La multi ani lui Ralph!

Mergi la inceput