SCAUN AUTO

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Wow...eu am cumparat anul trecut un scaun 9-18 kg...si scria ca e ok pana la 4 ani..deja tre sa imi fac griji ca nu vor mai ajunge centurile...offf..Eu am noroc de copil slabut..poate totusi macar pana la 3 ani sa nu trebuiasca sa cumpar altul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

Wow...eu am cumparat anul trecut un scaun 9-18 kg...si scria ca e ok pana la 4 ani..deja tre sa imi fac griji ca nu vor mai ajunge centurile...offf..Eu am noroc de copil slabut..poate totusi macar pana la 3 ani sa nu trebuiasca sa cumpar altul...


Baietelul meu, acum la 4 ani, are 18 kg.
Sigur va fi ok scaunul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La scaunele pentru copii peste 18 kg fara centura proprie nu conteaza doar greutatea, ci si inaltimea copilului. Ca deageaba are 18 kg daca are 90cm si centura masinii ii vine peste fatza /gat in loc sa ii vina peste piept.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Laura25, tu ce fel de scaun recomanzi mai ales pentru gemeni (ca sa incapa si inca o persoana in spate, intre scaune)? Si noi ne pregatim sa schimbam scaunele si nu stiu daca merita preturile cerute pt cele de categoria asta, dar cu Isofix. Cineva imi spunea din experienta ca nu prea conteaza Isofixul, cat prinderea corecta a centurii masinii, care tine foarte fix atat scaunul, cat si copilul.

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

La scaunele pentru copii peste 18 kg fara centura proprie nu conteaza doar greutatea, ci si inaltimea copilului. Ca deageaba are 18 kg daca are 90cm si centura masinii ii vine peste fatza /gat in loc sa ii vina peste piept.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

FAza la 1-2-3 e ca un bebelus nu poate circula in fund...cum transporti bebelusul si cum transporti un copil de 2.6 ani?

Eva are 17 kile si 97 inaltime....clar ca nu mai incape in ala pe care-l am...de fapt nu mai pot sa-i prind centurile peste umar.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Pune un pic modelul de scaun sa l studiem esti sigura ca nu mai ajunge centura? De obicei e reglabila si cureaua aia e ascunsa undeva sub husa la scaunele mele e foarte lunga ... La ambele modele este o clapa intre picioarele copilului care se apasa si se largeste centura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu ma lasa zice ca-i reclama e scaun auto carretero fenix 0-18,verde...luat in sept.2009....



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Asa era si la scaunele noastre, erau rear-facing si la un moment dat nu le mai ajungea cureaua, mai ales peste hainele de iarna. Am intrebat pe cel de la care le-am luat (un magazin on-line din Suedia) si ne-a explicat cum sa le prelungim, e foarte Ok acum, incap fara probleme, doar ca eu de la vara as vrea sa nu mai stea cu spatele. De altfel, scaunele astea sunt 0-18 kg, copiii au cam 15 si sunt inalti, nu prea mai au loc la picioare asa, cu spatele (normal scaunele sunt pt 0-4 ani).

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mada, din cate vad centurile la scaunul tau nu sunt reglabile, nu se mai vad fante mai sus in care sa le poti baga... Stiu ca nu e voie ca centura sa plece de "dedesubtul" umarului copilului, ci imediat de deasupra lui.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da asa e...deci...altu`..numa va rog sa ma ajutati...cu sfaturi moedele filmulete...e mai complicat acum...eu as vrea unul si cu spatar inclinabil si cu centuri proprii cu fante de alea de inaltare..sunt mii de modele dar totusi 700 euro eu nu dau pe un scaun..vreau ceva rentabil calitate =pret...va incepe procesul curand si voi avea nevoie de bani multi.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput