Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Buna Gliana, noi nu folosim pernita pentru Edi, nu stiu exact daca e indicat sau nu, totusi daca te gandesti am vazut niste pernite speciale anti sufocare de la Bertoni. in legatura cu stranuturile si Edi stranuta foarte des, dar dr mi-a zis sa nu ma alarmez daca nu sunt mucisori sau febra.

Mami fericita de ingeras mic si scump Eduard Constantin (02.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

uite cine a revenit !!!!Florinaaaaa
Gliana nici noi nu o culcam pe perna deloc , chiar de ce la varsta se poate culca pe perna....si ce fel de perna ?
Va asteapta pe toate o felie de tort !!este pe fb ....nu am avut eu mare pricepere dar la gust este bunnn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana



Voi culcati bb pe perna?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




Noi fara perna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

fetelor cum va gasesc si eu pe facebook plsssss? Pe mine ma gasiti cu Toparceanu Florina, vreau sa vad si eu bebeiii

Ada

Mami fericita de ingeras mic si scump Eduard Constantin (02.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Gliana eu folosesc o pernuta f subtire, dar nu stiu daca este indicat.E interesant site-ul postat de tine si eu vreau sa aplic cate ceva de acolo.

Corry
te-am vazut si mi-am amintit ca unul din baieteii tai inca nu se intorcea pe burtica.A fost pana la urma interesat sa o faca?

Noi azi am papat f putin...sper ca maine sa manance satisfacator, ca mult nu mananca niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Buna seara fetele, noi dupa o portie buna de ras in hohote si chiote am papat 180 ml lapte si cum nu se intampla aproape niciodata am adormit singurel.A cazut pe campul de razboi, de obicei de chinuim cu el cu leganat in brate si/sau pe perna plus cantat nani nani. In seara asta s-a amuzat foarte mult cu un balon, am descoperit ca ii place zgomotul acela scartzait care il face cand il strangi in maini, radea pana cadea pe spate:)) din pacate tarziu mi-am adus aminte sa filmez si el deja obosise.

anda82 eu sunt in urma cu capitole bune si nu cred ca le voi recupera vreodata, nu stiu daca ai postat dar cat anume inseamna ca papa putin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Florina, bebelusa mea e in urma cu greutatea.Astazi a papat putin si haotic...nu a vrut pur si simplu.Cam asa cu aproximatie:

- ora 2: 100 ml lapte;
- ora 7: 120 ml lapte;
- ora 10: aprox: 100 grame mar cu biscuite;
- ora 15: 140ml de lapte;
- ora 18: 50grame gris cu lapte si piersica;
- ora 21: 100 ml de lapte.

Haotic si putin mi se pare, dar pur si simplu a refuyat sa manance.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Nu e chiar asa putin, a avut si piticul meu momente cand manca atat, dar am invatat ca trb sa am rabdare si sa il las mai mult timp intre mese chiar daca uneori se enerveaza ca ii este foame, acum il las 4 ore si iti recomand, papa 150 lapte sa zicem la pranzla 14 si la 4 jum sa zicem ii dadeam iar mai ales ca i se parea surorii mele ca ii era foarte foame, papa 50-60ml si gata ca ii era foame dar putin, acum il tin 4 ore si sunt sigura ca papa mai sanatos si mai cu pofta, mai ales prinde bebelusa dupa somn cand e calma, eu uneori inainte de masa il mai masez cu gel pe gingii ca daca il doare refuza tot.
In rest ce pot sa zic multa rabdare si va fi bine. Nu se va infometa singura, bebeii sunt destepti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

apropo unde ai gasit piersica acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

AlyMih, imi pare rau pentru tatal tau!

Lori, multumesc pentru toate cuvintele tale frumoase!! Esti o super dulce!!
In legatura cu regimul, eu intotdeauna am avut o vointa de fier si cand imi propun ceva sunt de o incapatanare crunta!!! Si de obicei la inceputul anului eram tare grasa si ma simteam in acelasi timp si impura de la tot felul de chestii bagate in mine.
Asa ca aplicam acel regim. Eu am devenit vegetariana pe 15 noiembrie 1997, exact la inceputul postului craciunului. De cand ma stiu eu, cam de pe la 12 ani, ceva de genul, tineam toate posturile de peste an si se aduna pe an cel putin 3 luni in care nu mancam carne si mi a fost chiar foarte usor sa trec pe vegetarianism. Si acum imi amintesc, eram in caminul T17 din Tudor (iesencele stiu despre ce camin vorbesc) si pe 14 noiembrie mi am pregatit niste parjoale din carne de mici. Tot timpul imi spuneam ca aceasta va fi ultima mancare cu carne pe care o voi manca in viata asta si asa a fost pana acum.... Si asa va fi si de acum inainte!
Si de atunci, am incercat tot felul de regimuri de purificare de care se vorbea la yoga.... Nu mai descriu aici (decat la cerere) tot ce am incercat in termen de purificare caci apar ca ciudata!!!

Mergi la inceput