Cat timp am asteptat sa-mi fie prezentat un copil

Cat timp am asteptat sa-mi fie prezentat un copil | Autor: malex

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
Am deschis acest subiect in speranta ca cele care si-au vazut visul implinit ne vor impartasi din experienta lor si ne vor spune cat timp a durat de la ridicarea atestatului si pana la prezentarea primului copil (eventual pana la momentul cand si-au vazut si au stiut ca el este puiul pe care il asteapata de mult timp)
Cei de la DC ne tot spun ca dureza cam 2.5 ani, dar am vazut cazuri cand a durat si cateva luni
Poate va faceti timp si impreuna sa istorisim din experienta noastra.
Eu deocamdata nu am ce sa va spun decat ca sunt atestata din 28.11.2011 si bineinteles...nimic.
A.... f.important este si categoria de varsta pe care ati optat-o.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Normal ca conteaza fiecare experienta insa trebuie sa stie viitoarele mamici ca fiecare caz in parte e UNIC, adica depinde foarte mult de sit juridica a mamei. Unele mamici au finalizat dupa cateva luni, altele au gasit copilul la o luna de la atestat insa pina au finalizat au durat 2-3 ani sau chiar mai mult.
Nu se poate da "reteta" ca dureaza un proces X luni sau X ani. Fiecare caz e unic.
Bafta viitoarelor mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Buna malex ,nu mult timp in urma povesteam multe dintre noi cum am devenit mamici/parinti ,daca nu ai citit o sa gasesti aici citeva povesti frumoase.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163687

Mergi la inceput